Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
CyberDNA

Pomoc w wybraniu oferty VPS

Polecane posty

Witam,

 

 

 

 

Do tej pory starczal mi zwykly hosting ale juz pora zrobic przesiadke na cos swojego :) Przegladajac oferty nie jest juz dzis z tym tak zle jak chodzi o koszta tylko martwia mnie limity transferu.

 

Serwer chce wykozystac do portalu spolecznosciowego glownie opierajacego sie na zdjeciach, dodatkowo chodzi mi po glowie odpalenie serwera shoutcast i troche zabawy na ircu:)

 

Jak chodzi o portal to puki co liczka osob online nie przekraczala by 50osob a co do radia zapewne tez ale dobrze by bylo jak mogl by uciagnac ze 100osob (standardowa jakosc) na wszelki wypadek :o

 

Ze wzgledu na radio martwia mnie niskie limity transferu i wogole nie orientuje sie jaki limit mogl by wystarczyc a najlepiej jak wogole by go nie bylo :)

 

 

 

 

Prosze o pomoc w wyborze oferty nie przekraczajacej 100zl. Serwer nie musi posiadac duzego dysku 10GB by starczylo jak i rewelacyjnych parametrow.. tak tylko aby w razie czego mogl jeszcze uciagnac radio i nie zostal ograniczony transferem.

 

Oferta nie musi byc polska ale zeby przynajmniej byla w jezyku angielskim..

 

Chodzi mi po glowie rps ze wzgledu na brak limitu transferu tylko wszyscy marudza ze dyski mula;/ dla mnie dysk nie musi miec rewelacyjnych osiagow.. warto w mojej sytuacji pokusic sie na rps a nie vps ?

 

 

 

 

Z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za szybka odpowiedz..

 

 

 

 

http://www.teamvps.com/vps.html

 

 

 

 

 

 

 

To jest nawet ciekawe.. DA w cenie jak i w najlepszej opcji 4 adresy ip.. tylko czy 1.500GB starczylo by na shoutcasta ? i jaki byl czas oczekiwania na serwer? poniewaz szybko musze znow postawic portal na nogi bo zostalem z niczym ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy 1,5 TB wytarczy na shoutcasta? Łatwo to obliczyć:

 

nadajesz np. w 64kbps x maksymalny próg 100 użytkowników podłączonych jednocześnie x 162000000 sekund w miesiącu, wychodzi Ci maksymalnie ok. 2,5 TB miesięcznego transferu. Ale to tylko przy założeniu, że będzie tego słuchać 50 osób non-stop przez całą dobę 7 dni w tygodniu. Tak naprawdę możesz śmiało podzielić tę liczbę przez 4, a i tak zachowasz bardzo bezpieczny margines.

 

Czyli wg. mnie spokojnie 1,5 TB Ci wystarczy.

 

 

 

 

Jeśli chodzi o czas oczekiwania, to bywa z tym różnie, TeamVPS to rozwiązanie budżetowe, więc support bywa nieco opieszały, ale maks. do dwóch dni od zamówienia będziesz miał VPSa postawionego (ja miałem działającą maszynę po kilku godzinach od opłacenia PayPalem).

 

Musisz jednak wziąć pod uwagę jeszcze jeden aspekt tej zabawy - TeamVPS ma serwery w Stanach, co wiąże się ze sporym pingiem (powyżej 200ms), dużą ilością przeskoków i czasami z dużą ilością przerwań. Przy www nie ma to praktycznie żadnego znaczenia, ale przy shoutcast niektórzy użytkownicy, posiadający wolniejsze, słabszej jakości łącza mogą mieć problemy z płynnym odsłuchiwaniem takiej "rozgłośni". Na Twoim miejscu rozejrzałbym się jednak za czymś w Europie - jest co prawda drożej, ale jakość połączenia będzie znacznie lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za pomoc.. zdecydowalem sie na http://www.teamvps.com i zaplacilem via paypal za 6 miesiecy z gory niby wszystko przebieglo ok tylko caly czas u nich w client area tranzakcja ma status niezaplacony;/ a z doswiadczenia zawsze to byla kwestia kilku minut.. i mam jeszcze takie pytanie poniewaz na sam koniec jak doszlem do regulaminu niezadowolilo mnie to iz nie mozna uzywac serwera do celow "irc'a" ..z tego co widze dwie osoby posiadaja tam serwer i pytanie do Was czy probowaliscie odpalac na serwerze jakies irc procesy albo dogadac sie z adminem czy mozna by bylo klilka procesow odpalic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dogadać się zawsze można, admini TeamVPS nie są zbyt restrykcyjni. Jeśli nie będziesz robił syfu i nie przyciągniesz jakiś wariatów z IRCa do DDOSowania czy hackowania serwera, to administracja nie będzie Ci raczej robić wbrew. Ale najpierw z nimi pogadaj, żeby się upewnić. Ja miałem podobne wątpliwości względem proxy, które w regulaminie jest również zabronione, ale zapytałem w tickecie i nie było problemu, żeby uruchomić prywatne, nieobciążające proxy.

 

 

 

 

Swego czasu fajną ofertę z pełnym zezwoleniem na IRCa, proxy i inne nietypowe zastosowania, a do tego z nielimitowanym transferem miał myprohost.com, ale niestety od 15. grudnia kończą działalność :/ I właśnie jestem na etapie szukania jakiegoś zamiennika z podobnym podejściem (może i bez nielimitowanego transferu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

I właśnie jestem na etapie szukania jakiegoś zamiennika z podobnym podejściem (może i bez nielimitowanego transferu).

 

 

 

 

 

 

co do czegos bez limitow przegladajac tutaj forum pada kilka razy jakas niemiecka stronka z podobna oferta jak teamvps biarac cene pod uwage jak i parametry z ta roznica ze jest brak limitu tyle ze wszystko to po niemiecu dlatego nie pakowalem sie w to bo nawet mial bym problem z zakupem tego wogole nie iruentujac sie w tym jezzyku :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie nauka języka niemieckiego zakończyła się na "ja", "nein", "danke" i "Scheiße" :o

 

Co do tej oferty, to raczej bardziej od braku limitów na łączach chodziło mi o podejście administracji do rzeczy typu irc, proxy itp. Znalazłem jedną firmę, która w pełni zezwala na takie wykorzystanie VPSów, z serwerami w Luksemburgu, ale niestety ich ceny są trochę za wysokie na taką zabawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do irc to calkiem mozliwe ze nie bylo by problemu w http://www.linuxpl.com/ z tego jak dobrze kojaze oni zaczyniali od sprzedazy kont shellowych i byli dosc popularni na ircu tylko za duzo abuse na tym sie robilo i chyba przez klopoty z serwerami z tego powodu i tego ze stawalo to sie coraz mniej oplacalne przeszli na oferty hostingowe.. wiec mysle ze jezeli serwer nie byl by wykorzystywany do celow abuse to calkiem mozliwe ze nie mieli by nic przeciwko i z administratorami swego czasu na ircu zawsze mozna bylo sie dogadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×