Skocz do zawartości
ednet

Cena łącza symetrycznego 50 Mb/s

Polecane posty

ednet cena łącza symetrycznego zależy od wielu czynników przede wszystkim od którego operatora bierzesz łącze, ile Mbit, własny dosył czy ich radiolinia albo światłowód. Mi np. w Telekomunikacji Kolejowej za 1 Mb/s przy wolumenie 50 Mb/s zaproponowali 150zł/brutto za 1 Mb/s dosył ich radiolinią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

z ciekawosci: ile orientacyjnie może kosztować łącze symetryczne 50 Mb/s?

 

Ed

 

W Świętokrzyskim myśle że spokojnie ok 70 zl netto / 1 mb ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo to rufikowe łączę

70 pln za 1 mb to chyba polscy operatorzy i swiat bez tepsy. Mówiąc oczywiście o paczce 50 mbps .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

70 pln za 1 mb to chyba polscy operatorzy i swiat bez tepsy. Mówiąc oczywiście o paczce 50 mbps .

 

Co ?

Spokojnie można to dostać od crowley czy gts - przeważnie trzeba samemu odebrać bo przy ich podłączeniu radio/światło koszta rosną wiec nie wiem skąd taka opinia ... myślę, że nie negocjowałeś raczej nigdy takiego styku więc Twoja opinia jest bezpodstawna.

 

Bo to rufikowe łączę

Tu akurat Rufik ma sporo racji przy 50 mega można dostać zbliżone stawki netto oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Bo to rufikowe łączę

70 pln za 1 mb to chyba polscy operatorzy i swiat bez tepsy. Mówiąc oczywiście o paczce 50 mbps .

 

Kisiek ja sie nie zajmuje dzierzawa lacz tylko firma w ktorej pracuje.

Co do tp, bezsporedni styk (kiel-ar1.tpnet.pl) Cena (raczej) bez tp ;)

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kisiek ja sie nie zajmuje dzierzawa lacz tylko firma w ktorej pracuje.

Co do tp, bezsporedni styk (kiel-ar1.tpnet.pl) Cena (raczej) bez tp smile.gif

 

pzdr

 

 

Cześc RuFik

Mówisz 70zł za 1 Mb ?? to w Sku takie ceny są teraz ??

PS wykasuj kilka wiadomosci ze skrzynki bo nie mozna sie do Ciebie dopchać na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tysiąc złotych za wpięcie 100 Mbps do jakiegoś -Xa (ATM ma na to fajną ofertę teraz chyba) + trochę pasma do TP i będzie jeszcze taniej niż opisali przedmówcy : ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Dzierżawa odbywa sie na 2 sposoby nitka/kanał (cwdm/dwdm)

tak jak ma to miejscie m.in plix :)

 

pzdr

 

@bishop, mowie ogolnie o świętokrzyskim.

Skrzynka PW is null :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tysiąc złotych za wpięcie 100 Mbps do jakiegoś -Xa (ATM ma na to fajną ofertę teraz chyba) + trochę pasma do TP i będzie jeszcze taniej niż opisali przedmówcy : ).

 

No tak ale jeszcze koszty dojścia/transmisji do tego portu na switchu za 1k :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W związku z realizacją programu rozbudowy szkieletowej sieci światłowodowej w kielcach firma Nettelekom GK Sp. z o.o. oferuje atrakcyjne pakiety usług telekomunikacyjnych zarówno internetu światłowodowego jak i telefonii cyfrowej VoIP. Aktualną ofertę cenową można znaleźć klikając w link:

 

- http://www.nettelekom.pl/Nettelekom_Fiber.pdf

 

Ceny internetu już od 50 zł / 1 Mbit/s, możliwość tworzenia ofert indywidualnych.

 

Więcej na:

 

- www.nettelekom.pl

 

oraz pod numerem telefonu:

41-333-55-37

669-971-622

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze jak sie dobrze dogadasz i wezmiesz od jakiegos posrednika to i 35zl netto Ci zrobi pelnego netu. Ja spokojnie za taka kase moglbym Ci to sprzedac jak bys sobie sam odebral.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

@k.kurowski@nettelekom: Te handlowiec wiem, że walczysz o prowizje, ale patrz co robisz...

Napisany 02 grudzień 2009 - 15:20

...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z netem to jest tak, że tanieje. Ale dojście nie tanieje. Zatem może być tak, że te 50 Mbps będzie kosztowało mało, ale, żeby je przepchnąć potrzebujesz np. radiolinię na pasmo licencjonowane np. 38GHz i wtedy takie radio np. Ceragona kosztuje ok 13-15 tys netto. Czyli jak jest kontrakt na 24 miesiące to wychodzi ci niecały 1000 zł miesięcznie za dzierżawę. Oczywiście operatorzy będą mieli dla siebie lepsze ceny w Ceragonie, ale nie muszą ci tego mówić, a poza tym płacą za wysoką dostępność zamienników w razie awarii.

Do tego często muszą wynająć miejsce na maszcie/kominie - dobrze jak tylko po jednej stronie a nie po dwóch. Zakładam, że miejsce pod antenę będzie kosztowało ok 500-600 zł netto miesięcznie. To też doliczasz do kosztów klientowi.

Pasmo licencjonowane zakładając 38GHz i pasmo 50Mbps łącza zmieści się na kanale niewielkiej szerokości - w miesieście >100tys mieszkańców to koszt ok 2000 zł rocznie + opłata przyłączeniowa 2000 zł netto. to też leci na klienta.

No i handlowiec musi coś zarobić.

 

I stąd się biorą ceny pomimo, "taniego internetu". On jest najczęściej tani, jak sobie go sam odbierzesz w węźle wymiany danych np. w PLIX-e. Ale stamtąd wiaderkami go nie przyniesiesz :/

 

Wojtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pozowole wtrącić swoje kilka słów smile.png

juvenito odnośnie łącz symetrycznych BDI to świadczymy nie tylko przez RL. Wykorzystujemy również m.in. światłowody, ETTH i kilka innych. Oczywiście wszystko zależy od lokalizacji. Ceny u mnie są "ruchome", jeśli koszty przyłączenia są dość niskie mam możliwość obniżenia nawet do ~25-30zl/Mb. Jeśli chciałbyś sie dowiedzieć bardziej szczegółowych informacji zachęcam do kontaktu. Zakładam łącza od 1Mb do 1Gb.

 

Pozdrawiam

Kamil Ambroziak

Lider Obsługi Biznesu

Dział Klientów Korporacyjnych

@ kamil_ambroziak@netia.pl

t +48 22 352 62 47 f +48 22 338 56 66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

W związku z realizacją programu rozbudowy szkieletowej sieci światłowodowej w kielcach firma Nettelekom GK Sp. z o.o. oferuje atrakcyjne pakiety usług telekomunikacyjnych zarówno internetu światłowodowego jak i telefonii cyfrowej VoIP. Aktualną ofertę cenową można znaleźć klikając w link:

 

- http://www.nettelekom.pl/Nettelekom_Fiber.pdf

 

Ceny internetu już od 50 zł / 1 Mbit/s, możliwość tworzenia ofert indywidualnych.

 

Więcej na:

 

- www.nettelekom.pl

 

oraz pod numerem telefonu:

41-333-55-37

669-971-622

 

Rynek telco w świętokrzyskim jest zamknięty. Jest raptem kilku operatorów który tworzą core sieci,a reszta to pośrednicy typu nask, czy cdp.

 

Jeżeli oferujesz 50 zl netto. Zapraszam osoby na PW, bariera 40 zł netto jest do osiągnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×