Skocz do zawartości
vanDogg

CMS a obciążenie serwera

Polecane posty

Witam, myślę nad CMS-em do mojej strony (html + css), zastanawiałem się pomiędzy Drupal, Webspell a Modx gdyż mają możliwość "podłączenia" własnej strony. Strona raczej nie będzie robiona na duży serwis informacyjny. Który z w/w CMS nie obciąża bardzo maszyny, zamula serwer, gdyż nie chciał bym robić za bardzo problemów administracji serwera a niestety na PHP się nie znam żeby napisać jakiś skrypt, który do tego nie zapcha serwer. Jest tu parę osób które znają się na hostingu, więc może jakąś poradę ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będzie wielkiej ilości trafień w stronę, to żaden popularny CMS nie będzie generował dużego obciążenia na serwerze. Wybierz taki, który będzie Tobie pasował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, myślę nad CMS-em do mojej strony (html + css), zastanawiałem się pomiędzy Drupal, Webspell a Modx gdyż mają możliwość "podłączenia" własnej strony. Strona raczej nie będzie robiona na duży serwis informacyjny. Który z w/w CMS nie obciąża bardzo maszyny, zamula serwer, gdyż nie chciał bym robić za bardzo problemów administracji serwera a niestety na PHP się nie znam żeby napisać jakiś skrypt, który do tego nie zapcha serwer.

Przede wszystkim- postawa autora tematu godna pochwały. Nie wiem, czy tak proste rozwiązanie spełni Twoje oczekiwania, ale proponuję zapoznać się również z systemem Quick.Cms, dostępnym w 3 różnych wersjach- w tym również w wersji darmowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będzie wielkiej ilości trafień w stronę, to żaden popularny CMS nie będzie generował dużego obciążenia na serwerze. Wybierz taki, który będzie Tobie pasował.

 

d.v , tak myślę że nie będzie dużych trafień, dlatego też postawiłem stronę na darmowym hostingu 110MB, jednak mam już gotową stronę w (X)html + css (dzięki kursowi kurshtml.boo.pl). Może i zajeło mi trochę napisanie tej strony, ale własne :) (jak to małe rzeczy potrafią człowieka cieszyć)

 

(...)Nie wiem, czy tak proste rozwiązanie spełni Twoje oczekiwania, ale proponuję zapoznać się również z systemem Quick.Cms, dostępnym w 3 różnych wersjach- w tym również w wersji darmowej.

 

kaczy, może nie jestem jakimś aktywnym życiem użytkownikiem tego forum, ale co 2-3 dni staram się poczytać co i jak, i trochę się dowiedziałem na temat hostingu i z tym zagadnieniem związanymi problemami.

 

Jeżeli chodzi o qick.cms , nie mogę znaleść opisu dla darmowej wersji, widzę tylko hmm.. little i full ale za gotówkę.

 

Wiem że niektóre cms-y mają możliwość podłączenia poprzez cody php umieszczane w szablonie jak np poprzez skrypt sNews.

 

Głównie chodzi o to by mieć możliwość

- napisać jakiegoś news-a

- napisać jakiś artykuł

- możliwość funkcji szukaj

 

można to ręcznie edytować w html, jednak gdyby kolega chciał coś napisać, musiał bym mu podać pełny dostęp ftp do konta .. a to już nie wygląda dobrze mi za dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o qick.cms , nie mogę znaleść opisu dla darmowej wersji, widzę tylko hmm.. little i full ale za gotówkę.

Wersja demo bezpłatnej wersji Quick.Cms (link jest na ich stronie- słabo szukasz). W menu po lewej jest link do panelu administracyjnego systemu CMS (podane są też login i hasło do zalogowania się).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersja demo bezpłatnej wersji Quick.Cms (link jest na ich stronie- słabo szukasz). W menu po lewej jest link do panelu administracyjnego systemu CMS (podane są też login i hasło do zalogowania się).

 

Dziękuję za podpowiedź, jak kliknąłem na szcegóły (zobacz więcej >> ) nie było tam wersji demo :o

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×