Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
R@fi

Z: Przenosiny z VPS Dreamhost (USA)

Polecane posty

Witam.

 

Mam VPS w Deramhost, chciałbym się przenieść do Polski, również na VPS lub niedrogi serwer dedykowany

 

W tej chwili mam:

  • "przydzielone" 512 MB RAM (burstable to 1024 MB)
  • z tego co zdołałem sprawdzić jestem na maszynie 4 x Xeon A5405@2.00 GHz, 6411 KB cache, ale load rzadko przekracza 0.1 ;) (osobny serwer MySql)
  • teoretycznie brak limitu transferu i powierzchni

Na tym serwerze mam 2 sklepy internetowe oparte o OsCommerce, forum fotograficzne (4images, ok. 90 aktywnych użytkowników), bazę obiektów turystycznych (ok. 1500 obiektów, ale stosunkowo niewiele odwiedzin) i trochę niewielkich stron, w większości statycznych.

Wszystko to (z backupami itp.) zajmuje mi ok. 3-5 GB przestrzeni dyskowej, średnio zużywam ok. 2-3 GB transferu miesięcznie.

 

Proszę o pomoc w wyborze hostingu w Polsce, od razu odrzucam shared (nie mogę mieć np. limitów zapytań do bazy danych - z tego m.in. powodu przeniosłem się z nazwa.pl do Dreamhost).

 

Podstawowe, najważniejsze wymaganie to jakiś zintegrowany panel do zarządzania usługami i konfiguracją (mam coś takiego na Dreamhost, podobno jest to mocno przerobiony cPanel) w którym mógłbym:

  • łatwo "podpiąć" dowolna domenę (DNSy ustawione oczywiście na ten hosting), utworzyć dowolną ilość subdomen, domenom i subdomenom wskazać dowolne foldery
  • mieć możliwośc modyfikacji rekordów MX domeny (np. po to aby "podpiąć" obsługę poczty pod gmail)

Oprócz tego:

  • domeny i subdomeny bez limitu, bezpłatne "podpięcie" domeny
  • bazy danych MySql bez limitu (ale praktycznie limit np. 20 baz danych wystarczy w zupełności)
  • php5, MySql 5
  • dostęp do shell (SSH), cron, brak jakichś ograniczeń zapytań/połączeń do bazy danych, możliwość założenia wielu użytkowników (w tym wielu ftp) - ale to chyba ma kazdy VPS, a już na pewno serwer dedykowany?

Jeżeli chodzi o "parametry"

  • myślę że od 1 GB pamięci włącznie
  • nie potrafię określić wydajności procesora, ale wydaje mi się że swobodnie powinien wystarczyć dowolny > 1 GHz?
  • dysk (lub dostepne miejsce) wystaczyłby w tej chwili 10 GB, może być więcej
  • transfer myslę że wystaczy 5 GB/miesiąc
  • ważnym parametrem jest wydajność (szybkość) samego łącza do internetu którym serwer będzie dysponował - nie chcę aby była odczuwalna różnica w zależności od obciązenia (pory dnia) - w tej chwili, na Dreamhost, przed południem naszego czasu kiedu w PL jest spory ruch a w USA wszyscy śpią wszystko działa mi idealnie, ale wieczorem, kiedy u nas znów jest spory ruch a w USA jest 8-10 rano wszystko działa mi zauważalnie wolniej
  • nie wiem jak duże znaczenie w moim wypadku ma (w uproszczeniu) prędkość dysków - OVH np. proponuje serwery RPS z wydajnością dyskową od 1 MB/s (wg mnie to mało) przez 4 MB/s (nad tym się zastanawiałem) po 10 MB/s
  • uptime serwera nie jest krytyczny, myślę że ostatecznie nawet 99% byłby do przyjęcia (pod warunkiem że ten 1% rocznie nie będzie wyłączeniem n 3 dni non stop B)

Jak pewnie wynika z tego co napisałem nie jestem administratorem - znam jakieś podstawy, nawet troche więcej niż ls -l B) ale nie wyobrażam sobie zdalnej kompilacji jądra, aktualizacji, instalowania jakichś modułów czy konfiguracji firewalla. Domyślam się że w kwocie jaką mogę wydać nie dostanę jakiegoś "full managed", ale hosting musi być:

  • wstępnie skonfigurowany: zainstalowany apache z obsługa php, MySql, ftp, sshd i co tam jeszcze niezbędne, skonfigurowany wspomniany firewall i inne usługi o których nie mam nawet pojęcia że są...
  • co jakiś czas aktualizowany (sam system jak i apache/MySql/php)
  • dobrze żeby był jakiś w miarę sprawnie działający helpdesk + pomoc w nagłych wypadkach (np. włamanie)

Chciałbym wydać max. 150 PLN netto (<200 PLN brutto) miesięcznie, jeżeli to konieczne to ostatecznie może być kilkadziesiąt PLN więcej, ale to juz za jakiś "full wypas" (biorąc pod uwagę moje wymagania), w tej cenie musi sie wszystko zawierać (panel, support itp)

Absolutnie konieczny jest okres testowy (co najmniej 7 dni), ew. możliwość opłacenia abonamentu za jakiś krótki okres, max. 1 miesiąc, polska firma (chodzi o faktury), serwery w PL.

 

To chyba wszystko, mam nadzieję że takie rzeczy to nie tylko w Erze :) i przepraszam jeśli post zbyt długi - chciałem jak najdokładniej opisać wymagania.

 

 

Zapraszamy do zapoznania sie z nasza oferta www.freecast.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lolek, autor tematu tak się wysilił pisząc kilkadziesiąt zdań, a Ty tylko jednym krótkim zdaniem zapraszasz do zapoznania się z całą ofertą, może więcej zaangażowania, przedstaw konkretna ofertę/propozycję, trochę wysiłku a nie chodzenie na łatwiznę i jaki ma sens cytowanie pełnego postu w dodatku pierwszego w temacie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować  

×