Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
qllio

Prosba o pomoc

Polecane posty

Witam serdecznie,

Jako, iz jestem zupelnie nieobeznana z tematem mam goraca prosbe do osob znajacych sie na rzeczy o pomoc odnosnie wyboru uslugodawcy hostingowego ...

zalezy mi przedewszystkim na bardzo stabilnym serwerze, gdzie wejscie na strone odbywa sie szybko i nie czekamy na ladowanie, malej awaryjnosci- wiec zupelnie nie wiem jak i gdzie

i kluczowy problem: strona przeznaczona do czytania, zadnych forow itp,, z wieloma linkami do podobnych zagadnien, strona firmowa

czy serwer zachodni czy polski? chce zeby latwiej bylo ja wyszukac w polskich wyszukiwarkach wiec nie mam pojecia czy ma znaczenie gdzie jest postawiony czy np usa czy tez europa,

juz sama nie wiem co jeszcze jest wazne

 

dziekuje za pomoc "zielona w temacie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia czy serwer w naszym kraju czy zagranicą. Jeśli w naszym to będzie się szybciej ładować (głównie grafika). Jeśli dla firmy to najlepiej w Polsce bo fakturka będzie. Jest jeszcze jeden plus jak Polska - zwykle w razie awarii zagraniczne hostingi mogą wolniej reagować. Oczywiście jest to też zależne od rangi serwerowni w której firma trzyma swoje serwery. No i język w jakim się trzeba kontaktować z firmą może mieć znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koszt jaki chcialabym miec to okolo 500-600 zl mysle max, zalezy mi najbardziej na tym aby strony sie szybko otwieraly i zebym mogla samodzielnie miec mozliwosc zmiany info na mojej stronie

 

Zielona, czy też nie, to jednak wypada przeczytać:

http://www.webhostin...h-hostingowych/

 

Ewentualnie chociaż powiedz jaki masz budżet ;)

 

im wiecej czytalam tym bardziej zielenialam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koszt jaki chcialabym miec to okolo 500-600 zl mysle max, zalezy mi najbardziej na tym aby strony sie szybko otwieraly i zebym mogla samodzielnie miec mozliwosc zmiany info na mojej stronie

 

Fundusz jaki przeznaczony na serwer wystarczy bez problemu. Samodzielną zmianę info na stronie otrzymasz po zastosowaniu jakiegoś CMS, np. bardzo znana Joomla czy też PHP-FUSION (nie wiem czy dobrze Ciebie zrozumiałem, myślę że o to Ci chodziło własnie).

To czy serwer Tobie odpowiada musisz sprawdzić sama, najlepiej weź okres testowy w 2 lub 3 firmach i to da Ci możliwość sprawdzenia stabilności, Uptime serwera oraz szybkości pomocy jaką możesz otrzymać z firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie się wydaje że jednak nie bardzo pomogliście swoimi odpowiedziami :)

mam odczucie że strony chyba jeszcze nie ma, nie wiadomo na czym będzie zrobiona,

choć skoro to ma być jakaś firmówka to raczej nie na joomli czy fusionie, bo to że tak powiem za "wielkie".

Najprościej wybrać będzie jednak ze 3-4 firmy i napisać do nich o co chodzi, po prostu po polskiemu

i na pewno po 2-3 mailach wyłoni się obraz co jest potrzebne, ile będzie kosztować itd.

w tej chwili to trudno cokolwiek doradzić - na forum jest wielu przedstawicieli firm i każdy pewnie chętnie

będzie chciał przekonać do swojej oferty. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przypomina mi to znajomą.. "żeby szybko chodziło i czy będą mogła robić zmiany w regulaminie? i jeszcze żebym w google była wysoko".. i trzeba tłumaczyć, że hosting, strona i pozycjonowanie to trzy różne sprawy...

 

ja podejrzewam, że to 500-600zł to jest na hosting, stronę i pozycjonowanie? jeśli tak, to baaaardzo malutko..

sensowny hosting w Polsce to powiedzmy KEI pierwszy rok za 150+VAT, do tego stronka tak mega minimum na jakimś prostym CMSie z 300-400zł u studenciny... no i ze stówkę miesięcznie przynajmniej na pozycjonowanie.. to takie ultra minimum.. niby się zamyka w 500-600zł (no, netto), ale to jest naprawdę plan minimum..

 

ale przede wszystkim trzeba kogoś aby wytłumaczył to i owo, bo wątek generalnie napisany chaotycznie, do tego sprawy są mylone... hostingodawca raczej nie jest od mejlowania na temat strony internetowej.. a jeśli już, to dadzą taką ofertę, że to 500-600zł będzie wystarczyło co najwyżej na projekt graficzny...

 

proponuję raczej ogłosić się w dziale ofert, podać co trzeba i jaka kasa do wydania i poszukać jakiegoś freelancera, który za stówę doradzi, za 3 stówy postawi coś prostego, a reszta pójdzie na hosting, domenę i moooże na 1-2 słowa do pozycjonowania... ale to mówię - tak na szybko pomyślane i raczej kasa za mała na to jest..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym jednak "trochę" zmienił składniki tej kwoty

hosting na wstęp to kilkadziesiąt zł.

strona to chyba nawet u studenciny łącznie z grafiką jakąś w miarę to wytjdzie ze 600 zł.

pozycjonowanie za 100 zł. miesięcznie to możliwe, ale chyba na 1-2 frazy "słabo oblegane" ;)

 

mnie się jednak wydaje że te 600zł to chodziło o sam hosting - kwota zawyżona ze względu na brak orientacji

dlatego pisałem aby popytać w kilku firmach co kto ma do powiedzenia, byle nie w jakiś topowych bo wtedy kwoty będą na pewno inne,

heh ( zakończenie mam nadzieje nie jest "znakiem zastrzeżonym" )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koszt jaki chcialabym miec to okolo 500-600 zl mysle max, zalezy mi najbardziej na tym aby strony sie szybko otwieraly i zebym mogla samodzielnie miec mozliwosc zmiany info na mojej stronie

Trochę myli Pani dwie zupełnie różne usługi. Firma hostingowa zapewnia na swoich serwerach miejsce dla witryny klienta (podobnie jak piekarz piecze chleb, ale nie smaruje każdej kromki masłem każdemu ze swoich klientów). Oczywiście- piekarz może być też wyśmienitym kucharzem (czyli i firma zajmująca się webhostingiem może klientowi taką witrynę stworzyć), ale... nie w cenie bułki (czyli nie w cenie serwera wirtualnego). To zupełnie inne usługi, zupełnie inne kwoty, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i Sponsi wyjaśnił krótko i zwięźle.

 

Tak naprawdę to najwygodniej i w zasadzie najtaniej byłoby po prostu zlecić całą pracę komuś, kto się tym zajmuje i na tym zna. Ktoś taki (czy będzie to freelancer czy firma) wykona zlecenie całościowo, czy zajmie się znalezieniem hostingu (lub też, jeśli nim dysponuje, będzie hostował stronę u siebie), zainstaluje niezbędny skrypt (w tym przypadku jakiś prosty CMS lub jeszcze prostszy skrypt autorski), wykona templatkę i zamie się pozycjonowaniem. Zlecanie każdego z tych zadań różnym osobom/firmom zawsze będzie droższe od wykupienia pakietu. Ale 500-600 zł to i tak nie jest specjalnie dużo. W ramach oszczędności polecałbym po pierwsze jednak wybrać hosting za granicą - przy prostych stronach nie będzie miało to wpływu na szybkość, a nie brak stabilnych hostingów za nieduże pieniądze np. w Niemczech, Francji czy Wielkiej Brytanii. Do tego polecam poczytać o podstawach SEO (i SEM też) i na początek próbować samodzielnie starać się promować stronę - jest to zawsze nieco tańsze rozwiązanie od zlecania komuś, ale i efekty niestety nie zawsze będą rewelacyjne. Jednak instalację, ustawienie i optymalizację skryptu oraz wykonanie do niego jakiegoś skina chyba trzeba by zlecić komuś "kumatemu". Można nawet na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi to znajomą.. "żeby szybko chodziło i czy będą mogła robić zmiany w regulaminie? i jeszcze żebym w google była wysoko".. i trzeba tłumaczyć, że hosting, strona i pozycjonowanie to trzy różne sprawy...

 

ja podejrzewam, że to 500-600zł to jest na hosting, stronę i pozycjonowanie? jeśli tak, to baaaardzo malutko..

sensowny hosting w Polsce to powiedzmy KEI pierwszy rok za 150+VAT, do tego stronka tak mega minimum na jakimś prostym CMSie z 300-400zł u studenciny... no i ze stówkę miesięcznie przynajmniej na pozycjonowanie.. to takie ultra minimum.. niby się zamyka w 500-600zł (no, netto), ale to jest naprawdę plan minimum..

 

ale przede wszystkim trzeba kogoś aby wytłumaczył to i owo, bo wątek generalnie napisany chaotycznie, do tego sprawy są mylone... hostingodawca raczej nie jest od mejlowania na temat strony internetowej.. a jeśli już, to dadzą taką ofertę, że to 500-600zł będzie wystarczyło co najwyżej na projekt graficzny...

 

proponuję raczej ogłosić się w dziale ofert, podać co trzeba i jaka kasa do wydania i poszukać jakiegoś freelancera, który za stówę doradzi, za 3 stówy postawi coś prostego, a reszta pójdzie na hosting, domenę i moooże na 1-2 słowa do pozycjonowania... ale to mówię - tak na szybko pomyślane i raczej kasa za mała na to jest..

 

strona bedzie w poniedzialek , wiec to nie wlicza sie jakiekolwiek koszta,

pytalam tylko o dobry szybki nie wieszajacy sie serwer czy to w polsce w usa czy eu- strona jest profesjonalna wiec nie mozemy sobie powolic na jakiekolwiek zwiechy itp

powiem inaczej oferta dla polski firma jest w usa stad moje pytanie o to gdzie lepiej to umiescic, lepiej zapytac niz ciagle bladzic, firmy zawsze karmia cie tym ze u nich wszystko jest cacy a tutejsze forum roi sie od ludzi ktorzy w tym w jakis sposob siedza

pozycjonowanie chcetnie choc nie jest to szybka sprawa i dodatkowy budzet na to, interesowalo mnie czy ma jakiekolwiek znaczenie co do wyszukiwania w polskim google to czy stoi ona w polsce czy na zachodzie

thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

strona bedzie w poniedzialek , wiec to nie wlicza sie jakiekolwiek koszta

Nie napisała Pani tego wcześniej jasno i wyraźnie (sugerując wręcz odwrotną sytuację) stąd posty nieco nie na temat.

 

pytalam tylko o dobry szybki nie wieszajacy sie serwer czy to w polsce w usa czy eu- strona jest profesjonalna wiec nie mozemy sobie powolic na jakiekolwiek zwiechy itp powiem inaczej oferta dla polski firma jest w usa stad moje pytanie o to gdzie lepiej to umiescic

Jeśli jest to oferta firmy skierowana do polskich klientów to oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie strony na serwerach w Polsce. Nie znamy tutaj żadnych dokładnych wymagań (tj. zapotrzebowania na powierzchnię dyskową, transfer, rodzaj aplikacji, system CMS napędzający serwis, itd.), a więc ciężko też cokolwiek konkretnego proponować.

 

W przypadku naszej firmy, zaproponowałbym tu serwer wirtualny Biznes PRO z dedykowanym dla Pani konta adresem IP- choć to oferta zupełnie "w ciemno" bo jak już napisałem, nie znam Pani dokładnych wymagań jako klienta, aby móc cokolwiek bezbłędnie doradzić. Jeśli będzie Pani zainteresowana ofertą naszej firmy- zapraszam oczywiście do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta celem omówienia szczegółów. Wiele firm (nie tylko nasza) oferuje bezpłatny okres testowy (najczęściej 14 dni) - to również może pomóc w ostatecznym wyborze usługodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×