Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
domik123

Serwery dedykowany - informacje

Polecane posty

Witam,

 

Postanowiłem z resellera przezucić się na dedyka, ale nie wiem wogóle na jakich zasadach on działa.

 

Nie wiem do czego w dedyku jest procesor i ram?, poco wogole one są ?.

 

Na resllerze jest tylko transfer(bandwich) i powierzchnia dyskowe - te pojęcia mi są znane.

 

Napiszcie gdzie mogę poczytać coś więcej na temat serwerów dedykowanych, bo tutaj żadne tematy nie są przyklejone dla początkujących.

 

Nie wiem wogóle na jakis systemie opiera się dedyk.

 

 

 

Czekam na odp i z góry dziękuje ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Postanowiłem z resellera przezucić się na dedyka, ale nie wiem wogóle na jakich zasadach on działa.

 

Nie wiem do czego w dedyku jest procesor i ram?, poco wogole one są ?.

 

Na resllerze jest tylko transfer(bandwich) i powierzchnia dyskowe - te pojęcia mi są znane.

 

Napiszcie gdzie mogę poczytać coś więcej na temat serwerów dedykowanych, bo tutaj żadne tematy nie są przyklejone dla początkujących.

 

Nie wiem wogóle na jakis systemie opiera się dedyk.

 

 

 

Czekam na odp i z góry dziękuje :).

 

 

 

 

Ad1 1 nie polecam bez opcji managed ;)

Ad2 A do czego są w Twoim pc ?

Ad3 Na serwerze dedykowanym, również występują.

Ad4 Hmm w sumie nie wiem, może: klik

Ad5 Operacyjnym, trochę pingwina, często okna lub diabełki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem do czego w dedyku jest procesor i ram?, poco wogole one są ?.

Błagam, potwierdź, że Ty nie prowadzisz żadnego hostingu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do czego w dedyku jest procesor i ram?, poco wogole one są ?.

 

Po to samo, po co w Twoim komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

domik123 chyba nie zrozumiał, że serwer dedykowany to nie kolejna "jakaś tam usługa" tylko w pełni autonomiczna maszyna, komputer, serwer, dedyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ahes sobie po prostu zażartował. W ogóle odnoszę wrażenie, że cały ten temat to jeden wielki żart. I to mało udany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do czego w dedyku jest procesor i ram?, poco wogole one są ?.

W myśl zasady, że nie ma głupich pytań, a jedynie głupie odpowiedzi... trzy pomocne linki:

1) Procesor (Wikipedia),

2) Pamięć RAM (Wikipedia),

3) Anatomia PC (Helion).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy komputer to inaczej serwer dedykowany,kupując w jakiej tam sobie firmie dedyka to to samo jakbyś płacił swojemu sąsiadowi za wynajem komputera jego podzespołów oraz łącza internetowego .Kupując dedyka dzierżawisz od kogos sprzet który wlasciciel firmy zakupil ....przykladowo . Chyba lepiej nieda sie już wytlumaczyć

 

PS. w sprawie serwera dedykowanego Zapraszamy do nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bez przesadyzmu...

Dobrze, to w takim razie "Mój pierwszy komputer. Wydanie II" jeśli miało być mniej fachowo, ale mimo wszystko na temat. Pracowałem przy obu tych pozycjach i obie mogę polecić. Jeśli autor tematu pyta o takie rzeczy to chyba powinien zacząć od absolutnych podstaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym się raczej karta graficzna zajmuje.. ;)

 

A karta graficzna nie posiada procesora i pamięci RAM? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli:

 

RAM: Im więcej go mam tym więcej operacji na raz może zrobić maszyna. Potrzebne to jest wtedy kiedy równocześnie wiele ludzi chodzi po moich serwisach www itp. Lub wiele ludzi pobiera np. programy z moich serwisów, tak ?.

 

Rozumiem, że 2 GB możliwość przerzucania 2GB/s danych ?. Dobrze rozumuje ?.

 

PROCESOR : ???? nie wiem.

 

Potrzebuje Dedyka do celów webmasterskich, więc fajnie jakbyście na tych przykładach mi wytłumaczyli.

 

Dziękuje za obecną pomoci prosze o więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RAM: Im więcej go mam tym więcej operacji na raz może zrobić maszyna. PROCESOR : ???? nie wiem.

 

Nie.

Pamięć RAM to najszybsza pamięć (tuż po pamięci przy procesorze pierwszego i drugiego poziomu) w maszynie do której możemy zapisywać dane. Do czego to się może przydać? Na przykład do tego, aby serwer wyświetlając twoją stronę nie odwoływał się do dysku twardego (bo to najwolniejszy rodzaj pamięci w komputerze) przy każdym żądaniu, a pobierał dane bezpośrednio z pamięci RAM (czyli bardzo szybko).

 

Procesor to jednostka przetwarzająca dane. Wchodzą jakieś dane wejściowe, w środku dzieje się magia i wychodzą jakieś dane. Jeśli masz jeden procesor to możesz w danym momencie czasu wykonywać jedną operację. Procesory składają się z rdzeni. Jeśli masz procesor dwurdzeniowy to już możesz wykonywać dwie operacje na raz. Jeśli procesor potrzebuje wykonać więcej operacji na raz to następuje przełączenie kontekstu, pod warunkiem, że daną operację/proces można przerwać. Przełączanie kontekstu wykonywane jest wiele razy na sekundę, więc procesor sprawia wrażenie, że wykonuje wszystkie polecenia na raz umożliwiając systemowi wielozadaniowemu poprawna pracę. Zarządzanie przełączaniem kontekstu od strony systemu operacyjnego jest grubo skomplikowane, więc się nie interesuj.

 

To co powinieneś wiedzieć to:

Im mocniejszy procesor i im więcej rdzeni posiada tym (w przypadku serwera www) jesteś w stanie obsłużyć więcej klientów na raz.

Im więcej pamięci masz tym więcej danych możesz w niej przechowywać np. indeksy bazy danych lub statyczne elementy strony np. obrazki (serwer proxy).

 

W oby przypadkach nie będzie konieczne odwołanie się do dysku, co jest procesem niepożądanym, bo nawet najszybsze dyski są wolne.

Podejrzewam, że na twoje potrzeby dowolna maszyna będzie odpowiednia. Jeśli w ogóle potrzebujesz do swoich zastosowań maszyny dedykowanej.

 

3) Anatomia PC (Helion).

 

Grubo pojechałeś. Czytałeś w ogóle tę książkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grubo pojechałeś. Czytałeś w ogóle tę książkę?

Mam na półce wydania VIII, IX, X i XI-te, a więc aktualnie najnowsze wydanie Anatomii PC (wrzesień 2007). Z każdym z tych wydań mam też coś wspólnego (zbieżność nazwisk w środku książki nie jest przypadkowa). Nie jest to książka do czytania "od początku do końca" - traktować ją należy bardziej jako rodzaj encyklopedii. Uważam, że jest to swego rodzaju "pozycja obowiązkowa" (nie tylko dlatego, że należy do sztandarowych pozycji Wydawnictwa Helion). "Grubo pojechałem", zapewne dlatego, że książka nie jest tania, ale 1200 stron + dodatki na płycie DVD (gdyby nie wywalenie dodatków od A do G na płytę, książka byłaby jeszcze grubsza) robią wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Grubo pojechałem", zapewne dlatego, że książka nie jest tania, ale 1200 stron + dodatki na płycie DVD (gdyby nie wywalenie dodatków od A do G na płytę, książka byłaby jeszcze grubsza) robią wrażenie.

 

Już nie chodzi o to, że to najbardziej ceglana pozycja i usypia lepiej niż man bash. Miałem okazje przygotowywać się z niej do egzaminu z architektury komputerów i proponowanie tej książki facetowi, który nie wie co to jest procesor to faux pas. Ale nie odbieraj tego osobiście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×