Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
McColley

Hosting pod sklep

Polecane posty

Witam wszystkich serdecznie.

 

Poszukuje serwera pod sklep internetowy (około 1000 produktów) i stronę biznesową.

 

Obecnie mam wykupiony serwer na cal.pl dzięki rekomendacji znajomego, jakiej jakości jest ten hosting a zwłaszcza obsługa chyba nie trzeba opisywać.

 

Siedzę od tygodnia i grzebie nad sensownym hostingiem. czytam różne opinie i włosy mi stają dęba.

 

Jakiej firmie powierzyć zaufanie?

Czy może skłonić się w kierunku zagranicznych serwerów? Niemcy? USA?

 

Jakie jest wasze zdanie?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nasze zdanie poznasz czytając to forum.

Ja bym od razu dał bana za taki wątek.. no ale tutaj się toleruje tematy wałkowane miliard razy..

 

No to jedziemy:

- ile miejsca

- ile transferu

- ile kasy

 

A potem:

- jaki skrypt

- przewidywany ruch klientów

 

A potem będzie chrzanienie o mocnym shared, VPSach, managed, potem autor spyta co trzeba umieć żeby obsługiwać VPSa, potem się okaże, że budżet nie wyrobi na VPSa managed, potem jedni zaspamują ofertą VPSów za 20zł, potem drudzy napiszą, że ten skrypt sklepu to szajs.. itd. itp. zieeeff...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to jedziemy:

- ile miejsca

- ile transferu

- ile kasy

 

A potem:

- jaki skrypt

- przewidywany ruch klientów

 

 

 

podaj przynajmniej przybliżone lub przewidywane liczby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogi przyjacielu, rozumiem Twoją frustracje spamowaniem tego forum ale uwierz, że nie mam już siły i czasu grzebać w milionach postów.

To co wyczytałem nie wystarczyło mi do tego aby podjąć decyzje toteż piszę.

 

Tto wszystko co mam na start chcę upchać w sensownej firmie hostingowej, gdzie nie będę musiał rozważać popełnienia seppuku.

Jeśli wraz z rozwojem parametry nie wystarczą to po prostu zatrudnię kogoś z odpowiednią wiedzą, kto odpowiedzialnie zajmie się administracją sklepu, optymalizacją i innymi potrzebnymi pierdołami za które będzie rozliczany.

 

 

Puki co na początek:

 

Potrzebne miejsce oceniam na 15 - 20 gb sugerując się materiałami które mam na dysku, oczywiście format zdjęć będzie zmieniany ze względu na wagę z tym, że będę dochodzić kolejne produkty nowych producentów.

 

transfer? możliwie jak najwięc

około 0.7k do 1k na rok jak będzie trzeba później wykupi się więcej. lub zmieni rodzaj serwera

 

co do skryptu nie potrafię tego teraz podać chyba, że chodzi Ci o oprogramowanie sklepu.

Ruch klientów - przewiduję dość duży

 

To wszystko dopiero startuje jako hurownia internetowa

Oparte na zencart

 

Zdaje sobie sprawę, że zawsze można było lepiej. Mam to co mam i muszę z tym zarabiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogi przyjacielu, rozumiem Twoją frustracje spamowaniem tego forum ale uwierz, że nie mam już siły i czasu grzebać w milionach postów.

To co wyczytałem nie wystarczyło mi do tego aby podjąć decyzje toteż piszę.

 

Tto wszystko co mam na start chcę upchać w sensownej firmie hostingowej, gdzie nie będę musiał rozważać popełnienia seppuku.

Jeśli wraz z rozwojem parametry nie wystarczą to po prostu zatrudnię kogoś z odpowiednią wiedzą, kto odpowiedzialnie zajmie się administracją sklepu, optymalizacją i innymi potrzebnymi pierdołami za które będzie rozliczany.

 

 

Puki co na początek:

 

Potrzebne miejsce oceniam na 15 - 20 gb sugerując się materiałami które mam na dysku, oczywiście format zdjęć będzie zmieniany ze względu na wagę z tym, że będę dochodzić kolejne produkty nowych producentów.

 

transfer? możliwie jak najwięc

około 0.7k do 1k na rok jak będzie trzeba później wykupi się więcej. lub zmieni rodzaj serwera

 

co do skryptu nie potrafię tego teraz podać chyba, że chodzi Ci o oprogramowanie sklepu.

Ruch klientów - przewiduję dość duży

 

To wszystko dopiero startuje jako hurownia internetowa

Oparte na zencart

 

Zdaje sobie sprawę, że zawsze można było lepiej. Mam to co mam i muszę z tym zarabiać.

 

Weź sobie okres testowy w kilku firmach i będziesz miał odpowiedź na dwa ważne pytania:

 

Jak działa Support w danej firmie

Jak stabilny jest serwer

 

Napisałeś, że potrzebujesz około 20 GB dysku to dużo jak na sklep czy hurtownię która zaczyna (fotki i tak będą kompresowane przez skrypt i to znacznie więc ta suma trochę wydaje mi się za duża). Mało firm ma takie duże dyski dla kont wspóldzielnych. Chyba powinieneś poszukać VPS no a tu dochodzi znajomość linuxa lub wynajęcie admina.

 

Jeżeli jednak jest to nowy sklep, nie warto zaczynać od VPS. Zwykłe konto 2-4GB dysku powinno wystarczyć na dobrym serwerze (oczywiścia dla nowej husrtowni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie okres testowy w kilku firmach i będziesz miał odpowiedź na dwa ważne pytania:

 

Jak działa Support w danej firmie

Jak stabilny jest serwer

 

Napisałeś, że potrzebujesz około 20 GB dysku to dużo jak na sklep czy hurtownię (fotki i tak będą kompresowane przez skrypt i to znacznie), która zaczyna. Mało firm ma takie duże dyski dla kont wspóldzielnych. Chyba powinieneś poszukać VPS no a tu dochodzi znajomość linuxa lub wynajęcie admina.

 

Jeżeli jednak jest to nowy sklep, nie warto zaczynać od VPS. Zwykłe konto 2-4GB dysku powinno wystarczyć na dobrym serwerze (oczywiścia dla nowej husrtowni).

 

 

Dzięki serdeczne,

 

Co do wielkości potrzebnego miejsca dużo się zmieni po zmianie "wagi" zdjęć.

Najbardziej obawiam się by nie brakło na sam początek. 1000 produktów średnio po 3-4 zdjęcia na każdy to wydaje się sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chyba 700 mega.. heh

ja podejrzewam, że 1000 produktów x nawet 5 fotek powiedzmy po 200 kilo to 1 megabajt czyli 1000 x 1 megabajt, czyli 1 gigabajt? plus do tego powiedzmy 1/3 tego na miniaturki... ja tu widzę 2-3 giga, powiedzmy 5GB żeby był zapas.. do tego transfer bierzesz 100GB na miech... obciążenie to inna bajka w sumie.. no i fotki będziesz miał lokalnie, nie ssane np. z Actionu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

0.7k to 700pln tak chciałem to opisać

 

4-5gb?

Daj boże aby najmniej ;)

Jestem handlowcem nie informatykiem. Znam się na czymś innym,

na te 20 gb składają mi się opisy, katalogi, zdjęcia i inne duperele. nie wiem ile mi to zajmie po redukcji.

Dzięki, że piszecie jak to wygląda w praktyce. Daje mi to pewien obraz.

 

Wypróbuję pewną firmę na okres 14 dni próbnych. Ma więcej dobrych opinii. Nie piszę która, aby nie sugerować nikomu decyzji.

Temat do wywalenia, jeśli się nie sprawdzi podzielę się w odpowiednim temacie.

 

Dzięki wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×