Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
konrad_wawa

Domena nie działa przy pierwszym uruchomieniu

Polecane posty

Witam, zacząłem dopytywać o kłopoty z wyrywkowo niedziałającym mailem, ale widzę że problem leży bardziej w domenie, więc dopytam konkretnie o nią. Na serwerze Prohosta posiadam kilkanaście kont użytkowników i wszystkie działają prawidłowo, zarówno jeżeli chodzi o pocztę jak i działanie strony. Tymczasem problem dotyczy tylko jednego konta, które jest ustawione identycznie jak pozostałe.

 

Wygląda to w ten sposób, że domena przy pierwszym uruchomieniu nie zaskakuje (wyrzuca stronę błędu - brak strony). Kiedy wciskam kilka razy F5 lub wpisuję na zmianę z "www" i bez "www" to w końcu zaskakuje i chodzi normalnie. Kiedy resetuję router lub uruchamiam stronę następnego dnia, znowu jest ta sama sytuacja. Na innych komputerach znajomych wygląda to podobnie - strona raz działa, raz nie działa.

 

Co więcej jest to powiązane z pocztą, o czym pisałem w innym wątku. Tzn. często wiesza się mail utworzony w tej domenie a konto FTP nie chce wpuszczać. Jednak kiedy zmienię nazwę serwera FTP z ftp.tadomena.pl na jego IP to już idzie normalnie.

 

Zrobiłem jeszcze taki test, że pod konto podpiąłem inną domenę i wtedy działa bez problemu. Obie domeny niczym się nie różnią poza nazwą, leżą u tego samego rejestratora i mają ustawione takie same DNS. Tymbardziej nie rozumiem czemu tak się dzieje.

 

 

Jeżeli ktoś się na tym zna i może usunąć ten problem, to chętnie zapłacę za taką pomoc.

7konrad@wp.pl GG5199554

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ftp nie działa i działa bez www to można sądzić że nie są ustawione hosty o takich nazwach w konfiguracji strefy domeny. Masz pewnie tylko domena.pl. Dodaj www.domena.pl i ftp.domena.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×