Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Shk

Jak rozreklamować forum internetowe?

Polecane posty

Witajcie,

jak w temacie... Jak najlepiej rozreklamować forum internetowe?

Dodam że jest oparte na skrypcie phpbb3, mamy domenę *.pl i płatny serwer.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może by tak kupić jakiś link lub banner pozycjonujący na alledrogo na stronie o podobnej tematyce? Może być też mailing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Są na to różne metody. Sam prowadziłem od 2004 do 2008 roku pewne forum i serwis o niezbyt interesującej szersze grono plebsu tematyce (kolej wirtualna i realna). W moim przypadku reklamę robił nam administrator konkurencyjnego forum prowadząc akcje wyśmiewania się z nas i notorycznego rzucania kłody pod nogi. Rezultatem tych kilku długich wojen było zarządzanie najbardziej znanym serwisem o tejże tematyce nie tylko w PL ale także w Europie.

 

Dla tego po analizie powyższej sytuacji mogę śmiało stwierdzić: zbłaźnij się w jakiś sposób na kilku forach, delikatnie zaznacz że masz takie a takie forum czy serwis. Już na swoim forum/ serwisie prowadź politykę otwartości i nie kompromituj się. Dzięki temu zyskasz sporo użytkowników na początek. W moim wypadku ta metoda zadziałała. Po każdej akcji ,,wyśmiewanie" oglądalność wyraźnie wzrastała co poskutkowało niezbyt miłymi mailami od nazwa.pl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zbłaźnij się w jakiś sposób na kilku forach

 

ten chwyt nie zawsze działa... jeśli prowadzisz forum o tematyce poważnej (biznes, inwestycje i itp) to takie coś to faktycznie kopanie pod sobą dołka. Ja preferuję rejestrację na forach o podobnej tematyce i po prostu udzielam się tam a w swojej stopce mam link do serwisu i jak ktoś zobaczy że moje posty są wartościowe i udzielam się na forum to sam z ciekawości kliknie w link zobaczyć co na tej stronie jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli chodzi o płatne kliki?? (czyli strony na których ludzie wchodzą na stronę i dostają za to kase)

Opłaca się w to inwestować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli chodzi o płatne kliki?? (czyli strony na których ludzie wchodzą na stronę i dostają za to kase)

Opłaca się w to inwestować??

 

Krótka piłka: NIE.

 

 

Utopiłem swego czasu w tego typu rozwiązania parę złotych i powiem Ci, że bardziej opłacałoby mi się po prostu wykupić parę linków czy bannerów po Allegro. W systemach płacących za oglądanie reklam najczęściej trafiasz albo na ludzi, którzy nawet nie zerkną na strony, które im się otwierają (mają pootwierane po 100 zakładek, mija wymagany czas - zamykają zakładki), albo wręcz robią to za nich boty. Korzystaj z tego tylko wtedy, kiedy zależy Ci na statystykach (np. chcesz się pochwalić kolegom, albo dobrze sprzedać jakąś domenę), ale jeśli szukasz prawdziwych odwiedzających, to zapomnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×