Skocz do zawartości
gdaq

SSL i serwer

Polecane posty

Mam domenę u jednego dostawcy, a serwer u drugiego dostawcy. Gdzie powinienem kupić certyfikat SSL w firmie gdzie mam serwer czy domenę?

Czy mogę SSL kupić w zupełnie innej firmie?

 

Czy trzymanie SSL'a, domeny i serwera w zupełnie różnych firmach może mieć wpływ na szybkość działania serwisu www?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam domenę u jednego dostawcy, a serwer u drugiego dostawcy. Gdzie powinienem kupić certyfikat SSL w firmie gdzie mam serwer czy domenę?

Czy mogę SSL kupić w zupełnie innej firmie?

To gdzie kupisz certyfikat SSL nie ma żadnego znaczenia. Możesz mieć domenę wykupioną w firmie A (ważne na jakie serwery DNS kieruje), hosting w firmie B, a certyfikat SSL w firmie C (ważne gdzie jest zainstalowany, nie wykupiony).

 

Czy trzymanie SSL'a, domeny i serwera w zupełnie różnych firmach może mieć wpływ na szybkość działania serwisu www?

Certyfikat SSL (niezależnie gdzie go kupisz) jest INSTALOWANY na serwerze Twojego hostingodawcy. Upewnij się jednak, czy serwer wirtualny z którego korzystasz pozwala w ogóle takową usługę uruchomić- potrzebujesz do tego dedykowanego dla Twojego serwera wirtualnego adresu IP (a nie adresu IP współdzielonego z innymi użytkownikami serwera).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I raczej trzeba się spodziewać, że transmisja SSL będzie działać wolniej niż normalne nieszyfrowane połączenie. Na początku sesji jest najpierw wymiana kluczy i sprawdzanie ich poprawności, co chwilę może zająć, a potem jeszcze cała transmisja jest szyfrowana - przeglądarka nie cache'uje wtedy treści i zwolnione działanie może być jeszcze bardziej odczuwalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się jednak, czy serwer wirtualny z którego korzystasz pozwala w ogóle takową usługę uruchomić- potrzebujesz do tego dedykowanego dla Twojego serwera wirtualnego adresu IP (a nie adresu IP współdzielonego z innymi użytkownikami serwera).

 

Bynajmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Certyfikat SSL (niezależnie gdzie go kupisz) jest INSTALOWANY na serwerze Twojego hostingodawcy.

 

To może lepiej kupić u hostingodawcy i to zaoszczędzi formalności.

 

SSL jest używany w całej domenie czy tylko w miejscach tego wymagających czyt. logowanie

 

Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może lepiej kupić u hostingodawcy i to zaoszczędzi formalności.

 

SSL jest używany w całej domenie czy tylko w miejscach tego wymagających czyt. logowanie

 

Dzięki za pomoc.

 

SSL jest używany tam gdzie chcesz żeby był używany - możesz nawet wszędzie, ale nie ma żadnego sensu szyfrować wszystkiego, bo to po pierwsze spowalnia transfer, a po drugie - niepotrzebnie obciąża serwer i klienta. Jeśli chcesz użyć połączenia bezpiecznego to linkujesz do https a nie do http - np: Hosting - zwykłe połączenie ale: Hosting - połączenie szyfrowane. Jeśli chcesz wymusić połączenie po ssl to robisz odpowiednią regułkę w mod_rewrite.

No i należy pamiętać że certyfikat działa jedynie w domenie na którą został wystawiony - nie działa na poddomeny, chyba że kupisz certyfikat typu wildcard (kilka razy droższy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego co już zostało w tym temacie napisane dodać należy, że wykupując certyfikat SSL (o ile nie jest to certyfikat typu Wildcard) należy zwrócić uwagę, że www.jakasnazwa.pl i jakasnazwa.pl (bez www na początku) to dwie zupełnie RÓŻNE domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego co już zostało w tym temacie napisane dodać należy, że wykupując certyfikat SSL (o ile nie jest to certyfikat typu Wildcard) należy zwrócić uwagę, że www.jakasnazwa.pl i jakasnazwa.pl (bez www na początku) to dwie zupełnie RÓŻNE domeny.

 

zgadza się, choć ostatnio spotykam się z ofertami 'podstawowych certyfikatów' obsługujących oba przypadki tz. domena.pl i www.domena.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×