Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
moonwalker

router

Polecane posty

jaki najlepiej wybrać router do rozdzielenia internetu radiowego? tak żeby można było wpisać do niego ip, bramke, maske i dnsy.

cena do 120zł, myśle nad d-link firmą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny ci do tego będzie jakiś zaawansowany QoS?

Jeśli nie, to coś ze stajni Ovislinka (WL-5460 albo lepszy z tej rodziny) powinien cię zadowolić - bo potrafi nawet klonować MAC na porcie wlan ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja chcę router przewodowy, bezprzewodowy jest mi nie potrzebny a bo kable mam już rozciągnięte i po co wydawać na to kasę. potrzebuje coś z portem WAN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje coś z portem WAN

To decyduj się... wcześniej pisałeś o dzieleniu internetu radiowego przecież, więc raczej nie powinien mieć portu WAN tylko coś takiego, że to do niego podłączasz antenkę od internetu, ewentualnie klonujesz MAC na porcie wlan i nim podpinasz się do sieci, a do niego już kablowo.

 

A jeśli na prawdę niezbędny ci będzie bardzo zaawansowany QoS w tej sieci, to raczej chyba wspomniany wcześniej Mikrotik z jakąś kartą wifi - na nim możesz wszystko, ale on znacznie przekracza twój budżet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja chcę router przewodowy, bezprzewodowy jest mi nie potrzebny a bo kable mam już rozciągnięte i po co wydawać na to kasę. potrzebuje coś z portem WAN

Znaczy WAN jest po radiu a lan przewodowy? To potrzebujesz Access Pointa z trybem WISP, np. OvisLink WL-5470AP. Do tego jeszcze jakaś porządna antena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy WAN jest po radiu a lan przewodowy? To potrzebujesz Access Pointa z trybem WISP, np. OvisLink WL-5470AP. Do tego jeszcze jakaś porządna antena.

 

ja już mam antene i jakiś tam router na dachu z access pointem, i od niego idzie kabel lan do mojego pokoju,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×