Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
apa-sf

Limity transferu - jak to jest + opinie o mega.com.pl

Polecane posty

Witam,

Chciałbym prosić o wyjaśnienie kwestii limitów tranferu miesięcznego. Dlaczego niektóre firmy hostingowe takowe limity stosują a niektóre nie?

 

Jeżeli ktoś korzystał - prosiłbym również o opinię na temat firmy mega.com.pl

Posiadam tam obecnie konto testowe. W ofercie jest mowa, iż limitów transferów nie ma. Obawiałem się, że będzie to oznaczało powolnie działajacy i obciążony serwer oraz duże opóźnienia. Aczkolwiek muszę przyznać, iż ping z mojego domowego komputera do megi to tylko 20-50ms co jest dla mnie wartością zadowalającą ;)

Obecnie drażni mnie jedynie panel administracyjny (webmin 1.220) - jest wg mnie mało przejrzysty i znacznie mniej intuicyjny niż chociażby panel w dawnym Bee Provider.

 

Czy prawdą jest, iż mega.com.pl posiada własny data center? (ponoć największy na pomorzu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Chciałbym prosić o wyjaśnienie kwestii limitów tranferu miesięcznego. Dlaczego niektóre firmy hostingowe takowe limity stosują a niektóre nie?

 

Porownaj ktore stosuja, a ktore nie. Te uczciwe i lubiace jasne zasady na pewno takowe limity maja. Lacza nie sa z gumy i potrafia zapewnic taka, a taka przepustowosc. Jezeli Twoja strona robi duzy ruch, a firma hostingowa "nie ma" limitow transferow - spodziewaj sie rychlego z nia pozegnania ;)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Limity zaczeto stosowac dopiero kilka lat temu, wczesniej przez dlugie lata ograniczen do do transferu nie bylo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

bo nie bylo takich potrzeb. kto wtedy mial po xxGB transferu na miesiac? strony byly lekkie, internautow mniej, ruch mniejszy. wtedy to nie bylo tak istotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj po prostu sytuacja wygląda tak:

 

1. Powstaje nowa super firma z pięknymi parametrami kont z brakiem limitu transferu.

 

2. Rejestruje się paru klientów którzy piszą opinie o serwerze jako szybki i bardzo dobry.

 

3. Przychodzi pare osób z serwisami z downloadem skuszonych opiniami użytkowników.

 

4. Osobnicy ci bardzo obciążają maszyne i łącze co powoduje ogromne spowolnienie serwera.

 

5. Firma znika z rynku wraz z kontami klientów.

 

Dlatego naprawde zastanowiłbym się pare razy przed wyborem takiego serwera. Jeżeli o mnie chodzi to co do hostingu to wybrałbym oferte Progreso (narazie brak funduszy ale niedługo może sobie wykupie konto na rok :))

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limity zaczeto stosowac dopiero kilka lat temu, wczesniej przez dlugie lata ograniczen do do transferu nie bylo :-)

 

Bo były inne proporcje pomiędzy cenami łącz operatorskich, domowych oraz kosztem powierzchni dyskowej. Fakt, że konta miały po kilkadziesiąt MB, a większośc osób klikała na modemach był wystarczającym 'limitem'. Teraz sytuacja się odwróciła, bo łącza dla end-userów o przepustowości rzędu kilku mbit/s kosztują 100-200 zł, przestrzeń dyskowa drastycznie staniała, a łącza operatorskie nadal są drogie (tez staniały, ale niewiele, szczególnie w Polsce).

 

Wysłany 1/10/2005, 00:45:

 

Witam,

Chciałbym prosić o wyjaśnienie kwestii limitów tranferu miesięcznego. Dlaczego niektóre firmy hostingowe takowe limity stosują a niektóre nie?

 

To dość proste. Nie ma czegoś takiego jak 'łącze bez limitów', trudno tez zakładać, że któraś z firm zechce stale dokładać do interesu. Oferta 'bez limitu transferu' zazwyczaj oznacza któreś z poniższych:

 

- To tylko promocja -- niebawem limity się pojawią.

- Limitów coprawda 'nie ma', ale z tymi, którzy zużywają za dużo po cichu zrywa się umowę i zwraca pieniądze.

- Nie ma limitów, więc serwer robi się coraz bardziej obciążony i działa coraz gorzej. Jeśli stanie się to zanim interes osiągnie rentowność, firma często znika wraz z pieniędzmi.

- Dowolna kombinacja powyższych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie odpowiedzi. Czyli odnośnie limitów dobrze dedukowałem :)

 

Pozostaje jeszcze druga część posta odnośnie firmy mega.com.pl - czyżby nikt jej nie znał/nie korzystał z jej usług? Proszę o ponowne zerknięcie na drugą część mojego posta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za wszystkie odpowiedzi. Czyli odnośnie limitów dobrze dedukowałem :)

 

Pozostaje jeszcze druga część posta odnośnie firmy mega.com.pl - czyżby nikt jej nie znał/nie korzystał z jej usług? Proszę o ponowne zerknięcie na drugą część mojego posta :)

 

Nieźli są -- wrzucili na stronę 'reklamy google' z reklamami konkurencji. Bez komentarza. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nieźli są -- wrzucili na stronę 'reklamy google' z reklamami konkurencji. Bez komentarza. :)

 

ostatni news tez z przed roku.. mysle ze strona zostala pozostawiona samej sobie i wlasiciele mega.com.pl licza na zbyt duza liczbe klientow hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

niestety dopiero dziś znalazłem ten temat na forum.

Oczywiście od razu postanowiłem odpowiedzieć, ponieważ reprezentuję MEGA.COM.PL SA.

 

1. dot. braku limitu transferów.

rzeczywiście w naszych pakietach kont firmowych nie ma limitów transferów i nie ma tutaj żadnego haka czy ukrytej niespodzianki. Oferujemy rozwiązania wyłącznie dla firm i nie wyobrażamy sobie, żeby nasi klienci mogli korzystać z usług zaprzątając sobie głowę limitami transferu. Bez tego nie moglibyśmy prowadzić poważnych projektów internetowych.

 

2. dot. referencji.

Referencje znajdują się na stronie http://www.mega.com.pl/ofirmie/doswiadczenie/. Nikt z naszych Klientów nie wypowiedział się na forum tylko i wyłącznie dlatego, że nie znają tej strony. Obecnie pobsługujemy ponad 700 przedsiębiorstw na terenie całego kraju a od marca 2005 prowadzimy również projekty międzynarodowe.

 

3. dot. data center.

Prawdą jest, że posiadamy własne data-center a każdy kto widział takie obiekty bez wahania stwierdzi, że większe posiada tylko kilka firm z Warszawy i okolic.

 

Strategią firmy jest obsługa Klientów instytucjonalnych, którzy potrzbują partnera technologicznego i poważnie myślą o działalności w sieci Internet.

 

Zapraszam do bezpłatnych testów pakietów konta firmowe (zawiera m.in. hosting) i kolokacja.

 

Pozdrawiam i zapraszam do współpracy,

Marcin Kierdelewicz

MEGA.COM.PL

 

PS. odnośnie innych uwag to istniejemy na rynku 9 lat a reklamy z google.pl nawet jeżeli zawierają reklamy konkurencji to nam to nie przeszkadza i nie zauważamy, żeby miało to jakikolwiek wpływ na pozyskiwanie i utrzymywanie naszych Klientów.

Ostatni news sprzed roku świadczył o tym, że prawie rok czasu planowaliśmy uruchomienie nowego portalu, który został uruchomiony i po kolei będzie odsłaniał swoje możliwości przed jego użytkownikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×