Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
witko2006

Serwer Dedykowany / RPS?

Polecane posty

Witam,

 

Chciałbym poprosić o waszą radę przy wyborze odpowiedniego sprzętu pod jeden z projektów.

 

Poszukuję sprzętu ,który pozwoli mi utrzymać minimum kilka milionów odsłon dziennie. Liczba wywołań na sekundę nie powinna być imponująca (ruch w miarę rozłożony na całą dobę).

 

Jeżeli chodzi o charakterystykę projektu to portal składa się tylko i wyłącznie z plików statycznych - gotowe podstrony, brak połączeń z bazą danych, średnia waga podstrony to 40kB.

 

Mój budżet na teraz to około 400-450zł. Byłbym zainteresowany ofertami (Root) głównie z zagranicy - DE,USA. Zależy mi na stabilności i dobrym kontakcie z BOK.

 

Co byście poradzili? Jeden mocny serwer dedykowany czy może np dwa-trzy oddzielne RPS'y z oferty OVH? Wąskie gardło doskwierałoby mi w przypadku takiej struktury portalu?

 

Dziękuję i Pozdrawiam,

 

@EDIT: Nie potrzebuję dużej przestrzeni dyskowej, zależy mi bardziej na sporym transferze oraz przepustowości - transfer najlepiej min. parę TB z opcją wykupienia dodatkowego w przyjemnych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

RPS na kilka milionów dziennie?

 

(;)?)

 

Z oferty ovh możesz sobie wybrać EG SSD, i przy dobrej konfiguracji spełni twoje wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Nie wiem, dawno się nie bawiłem takim rozwiązaniem. Dodaj do tego że czas dostępu do dysku to zamiast kilkuset nanosekund (jak w przypadku SSD) masz 1-6ms.

 

A taniej chyba wyjdzie EG SSD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewiem, dawno się nie bawiłem takim rozwiązaniem]

A taniej chyba wyjdzie EG SSD.

 

EG SSD ma atrakcyjną ofertę jednakże ta opłata instalacyjna przekracza mój aktualny budżet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

SP SSD? Przez jakiś czas to w sumie pociągnie, skoro to tylko statyczny content.

Do tego nginx, i jedziesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kriss83 - Super smile.gif Dzięki na pewno się zapoznam. Na pierwszy rzut oka wygląda interesująco.

 

 

serwer w sam raz na twoje potrzeby, dodam jeszcze że mam tam 1 serwer

dokładnie w DC w Scranton ping w granicach 120ms czyli jak na USA nie jest zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie maszyna ma serwować tylko pliki statyczne to nawet przy kilku milionach odsłon dziennie nie musi być szczególnie potężna. O ile 8 GB pamięci jeszcze się może przydać na bufor to czterodzeniowy procek będzie się nudził. Moim zdaniem wystarczą dwa rdzenie, 2-4 GB pamięci i port 100 Mb/s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh kilka milionów odsłon i nie stać Cię na porządny sprzęt ? nieźle... najlepiej zamknij tą strone bo długo nie podziałasz. ;)

 

EG SSD to jedyne co w tej cenie dostaniesz jakość/cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh kilka milionów odsłon i nie stać Cię na porządny sprzęt ? nieźle... najlepiej zamknij tą strone bo długo nie podziałasz. ;)

 

EG SSD to jedyne co w tej cenie dostaniesz jakość/cena

 

uważasz, że jak ktoś je chleb z pasztetem to nie stać go na szynkę ?

mieć kasę to nie znaczy szastać skoro można znaleźć coś tańszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×