Skocz do zawartości
simonszakanen

kimisufi vs ovh? Serwer pod www, poczte itp.

Polecane posty

Witam

Czym się różni:

http://www.ovh.pl/produkty/superplan_best_of.xml - 304.99 brutto

Intel Core2Duo 2x 2.66+ GHz 4 MB L2 - FSB 1066 MHz

4 GB DDR2

2x 750 GB - SATA2

 

od

 

 

https://www.ovh.pl/zamowienie/kimsufi.cgi?hard=092sk3 - 256.19 brutto

i7 920 4x 2x 2.66+ GHz

8 GB

DDR 3

2 x 1 TB

RAID 0/1

 

 

Jaka jest różnica pomiędzy regularnymi serwerami OVH a kimsufi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kimsufi nie wiadomo jaki dysk.

 

napewno?

 

=== START OF INFORMATION SECTION ===
Device Model: 	ST31000528AS

 

są dyski sata.

teoretycznie róznią sie supportem i limitami na łaczach. w praktyce różnie to wychodzi ;)

i7-2T bardzo ładnie sie spisuje. i napewno Ci wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 A jak jest z uptime w kimsufi? Czy mogą się wypowiedzieć osoby posiadające te serwery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uptime jest taki jak w całym ovh. no i taki na ile ty skonfigurujesz serwer i go nie popsujesz :P

na swoim i7-2T miałem prawie dwa miesiące, ale wymieniałem kernel i sie skrócił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie, sieć bardzo rzadko pada, no można powiedzieć, że prawie wogóle. jakiś czas temu była większa awaria na kilka godzin - w routerze padła karta i wycieło jedną serwerownie w ovh. nie ma co narzekać jak za tą cene. ja jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

napewno?

 

 

Pewno:

 

Serwery i7-2T mają zazwyczaj dyski SATA. Nie gwranatujemy jednak, że wszystkie maszyny otrzymają ten typ dysków, stąd nie ma informacji w ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie, sieć bardzo rzadko pada, no można powiedzieć, że prawie wogóle. jakiś czas temu była większa awaria na kilka godzin - w routerze padła karta i wycieło jedną serwerownie w ovh. nie ma co narzekać jak za tą cene. ja jestem zadowolony

 

No zależy co będziesz trzymał bo pod www niektóre urywki sieci w OVH są nieodczuwalne a zdarzają się często... Najbardziej takie urywki są odczuwalne na serwerach głosowych itp....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No zależy co będziesz trzymał bo pod www niektóre urywki sieci w OVH są nieodczuwalne a zdarzają się często... Najbardziej takie urywki są odczuwalne na serwerach głosowych itp....

 

No i7 ma duży setup ;) Ale to wystarczy sie z kimś dogadać( np. ze mną) wpisac jako poleconego i Możesz kilkadziesiat zł zaoszczędzić

 

 

Osobiście kimsufy są w miare OK Mój ma uptime 100 % sprzętowego od dnia w którym go zamówiłem ( kilka miesięcy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli mowicie ze spokojnie dzialają bez problemów?

 

 

No i7 ma duży setup ;) Ale to wystarczy sie z kimś dogadać( np. ze mną) wpisac jako poleconego i Możesz kilkadziesiat zł zaoszczędzić

Co mam gdzie wpisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli mowicie ze spokojnie dzialają bez problemów?

 

 

 

Co mam gdzie wpisać?

Dostałeś informację na PW ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adami, no niektórzy na to narzekają. Ja jednak nie odczułem jeszcze takich przycięć na łączach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z uptime w kimsufi? Czy mogą się wypowiedzieć osoby posiadające te serwery?

 

zależy... :P z serwera kimsufi:

 

up 447 days, 10:15, 5 users, load average: 1.84, 2.03, 1.32

 

tak tak wiem... brak aktualizacji kernela itd.. ten serwer służy głównie w 99,9% jako serwer downloadu i tak mi konfiguracja styka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Adami, Czym się objawiają takie przycięcia?

 

Objawia się tym że z niektórych Polskich sieci nie widzisz serwerów w OVH...

Bodajże 2 dni temu słyszałem ze coś takiego wystąpiło.

 

Ogólnie nie powiem dokładnie jak to teraz wygląda bo od jakiś 2 miechów głównie korzystam z HZ a w OVH mam tylko słabego RPS... dzięki czemu sie dowiedziałem ze niektóre osoby nie mogą wbić na serwer głosowy który jest postawiony na RPS... jak i na inne serwery dedykowane itp...

Ale to się dzieje raz na jakiś czas pewnie coś przestawiają lub coś innego psują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×