Skocz do zawartości
konrad_wawa

Jak ustawić własne nazwy DNS?

Polecane posty

Witam, mam pewien problem z ustawieniami DNS serwera Reseller Platinium (Prohost).

 

Standardowo otrzymałem DNSy w postaci ns1.nameserverus2.com i ns2.nameserverus2.com, jednak zależało mi na tym, aby zmienić je na moje prywatne ns1.mojadomena.pl i ns2.mojadomena.pl. Dzięki temu przy ewentualnej kolejnej zmianie serwera nie musiałbym ponownie wchodzić w każdy panel domeny i wpisywać nowych DNS, konfiguracja pozostawałaby zawsze taka sama.

 

Zgodnie z instrukacjami uzyskanymi w helpdesku Prohosta ustawiłem u rejestratora domeny mojadomena.pl odpowiednie adresy oraz IP. Po 48h Prohost przyjął te zmiany i ustalił dla mnie nazwy DNS takie jak napisałem wyżej. Jednak przy pierwszej próbie przekierowania domeny jednego z moich klientów, okazało się, że rejestrator domeny (Nazwa.pl) wymaga nie tylko adresów DNS, ale także IP, co mnie bardzo zdziwiło bo wcześniej podawałem ns1.nameserverus2.com i ns2.nameserverus2.com (bez wpisywania IP) i wszystko ładnie śmigało. Podawanie IP mija się z celem, ponieważ IP dotyczy serwera a nie mojej prywatnej domeny, czyli po zmianie serwera znowu muszę wszystko przekierować na nowo.

 

Jak rozwiązać ten problem? Na chłopski rozum myślę sobie, że może trzeba było wytransferować domenę mojadomena.pl do Prohosta jako do rejestratora domen. Jednak nie wiem czy to doby trop i czy to rozwiązałoby sprawę?

 

Z góy dzięki za podpowiedzi,

Konrad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zły trop. Korzystasz z cpanelu czy direct admina ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×