Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
wyjadacz

nauka php jakie książki ?

Polecane posty

Witam html znam bardzo dobrze, w php tez się bawiłem np dzięki google i bystrości sciaglem licencję z adminpanela, ale mniejsza z tym. Chciałbym nauczyć się kodowania w Php +mysQl i tutaj potrzebuję waszą radę jaka książka/książki polecacie do nauki nie proszę o kursy online które przeglądałem i sadzę, że nic z nich ciekawego się nie nauczę, bo jednak książka to książka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie proszę o kursy online które przeglądałem i sadzę, że nic z nich ciekawego się nie nauczę, bo jednak książka to książka :P

Manual widział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

ok a teraz możecie mi powiedzieć o co chodzi z tym framework ? bo jak czytałem linka wyżej to często się to obijało.

Nie zabieraj się za to na starcie bo będziesz produkował taki szajs jak ludzie którzy wysyłają mi CV. Ciężko na to w ogóle patrzeć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Frameworki to coś, na co wpadasz po kilku(nastu) miesiącach od rozpoczęcia nauki programowania. Gotowymi sobie nie zawracaj głowy, jeżeli pracodawca tego od ciebie nie wymaga.

 

Aha - ja zaczynałem od tego kursu - http://phpkurs.pl/

Genialna sprawa, po nim (czytałem jego starszą wersję, mam ją zapisaną jako kopię http://www.leon.w-wa.pl/texts/kurs/) mogłem już zacząć robić co tylko chciałem. Oczywiście cały czas sobie doczytuję o nowościach i trendach w języku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Helion.pl - albo idziesz do empiku i przeglądasz i przeglądasz.. książka, w której coś zrozumiesz, będzie dla Ciebie ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam html znam bardzo dobrze, w php tez się bawiłem np dzięki google i bystrości sciaglem licencję z adminpanela, ale mniejsza z tym. Chciałbym nauczyć się kodowania w Php +mysQl i tutaj potrzebuję waszą radę jaka książka/książki polecacie do nauki nie proszę o kursy online które przeglądałem i sadzę, że nic z nich ciekawego się nie nauczę, bo jednak książka to książka :P
Jeżeli chcesz się czegoś uczyć, to dlaczego akurat PHP?

 

Frameworki to coś, na co wpadasz po kilku(nastu) miesiącach od rozpoczęcia nauki programowania. Gotowymi sobie nie zawracaj głowy, jeżeli pracodawca tego od ciebie nie wymaga.
Głupszej rady dawno nie słyszałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude
Głupszej rady dawno nie słyszałem...

Ponieważ żyjemy w świecie, w którym lansuje się rzeczy, które są niepotrzebnie przekombinowane. Gotowe frameworki są fajne, jeżeli chcemy podpatrzeć jakieś konkretne rozwiązania. Jako całość żaden mnie nie porwał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba ją mam, przejrzę i Ci powiem czy bardzo jest nieaktualna.

Również byłbym zainteresowany. Niestety w żadnej księgarni nie udało mi się jej dostać, by ją przejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja zaczynałem od książki z php4, chyba PHP Podstawy (albo coś w tym stylu). no ale jakoś mi ten język nie przypadł do gustu. Frameworki tym bardziej. Wole sam napisać swoje rozwiązanie. przynajmniej wiem co mam i jak działa, bądź nie ;) z pehape zrezygnowalem na rzecz Javy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chcesz się czegoś uczyć, to dlaczego akurat PHP?

 

A dlaczego nie ? przecież znając php można do niego doedukować się ajaxa i innych mi nieznanych rzeczy)(które zapewne poznam w trakcie edukowania sie php) by tworzyć naprawdę fajne rzeczy a może poprawiać istniejące

 

Chciałbym dla siebie napisać cms dodawać do niego to co chcę, a nie prosić się jakiegoś programisty i płacić, przez to chciałbym nauczyć się PHP.

 

 

 

 

Co do framework to jest jakas rama strony którą mogę wypełniać jak chcę ?? o to chodzi ?? bo czytałem gogielke i tak zrozumiałem, a jak framework to zend czy prado ? na przyszłość pytam bo przeglądają to co różne mają tylko te 2 sa jako tako zdaje mi się bardziej rozwinięte.

 

 

 

 

Co do książek to czy "php6 i mysql 5 dynamiczne strony www" jest dobra dla poczatkującego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kumpel w php zrobił aplikacje która przez BT wysyła wiadomość na telefon ;)

Frameworki narazie sobie odpuść, bo będziesz ich używać a nie będziesz wiedział jak działają poszczególne funkcje. Jak już opanujesz dość dobrze php to wtedy zacznij ich uzywać, o ile będą potrzebne oczywiście. Chociaż po stworzeniu kilku aplikacji sam sobie poskładasz niektóre kawałki kodu, które będziesz używać za każdym razem, np klasa do obsługi bazy danych. Frameworków jest sporo... Symfony, cakePHP, zend... tu masz zestawienie: http://www.phpframeworks.com/ (nie wiem na ile aktualne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na którymś etapie oparłem się o PHP5 Biblia.

 

Od dłuższego czasu jedyne co mnie wspomaga to manual i google + dobre środowisko ;).

 

Na przeglądaniu dobrze napisanego kodu i sprawdzaniu manuala nauczysz się bardzo dużo - o ile znasz inny język.

Sprawdź na helion.pl opinie o zaproponowanych książkach.

 

Co do frameworków zgodzę się, żebyś na początku się nimi nie interesował - potem sam wybierzesz bo ich użycie zależy od projektu i jego założeń.

 

Jeśli chodzi o wybór języka to możesz się jeszcze Pythonem zainteresować ;) też www, ajax itp, a język IMO trochę ciekawszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok zamówiłem 2 książki z heliona a teraz powiedzcie  mi czy jest pakiet php, mysql, apache który można odrazu zainstalwoać na komputerze by na nim testowac to co się napisało?? słyszałem o krasnalu ale on podobno jest dziurawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spanner

dokładnie Xampp i nic innego. Krasnal jest do kitu, a kiedyś fajny WebServ stał się denny, bo nierozwijany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×