Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
hostingpotrzebny

[szukam] Konfiguracja/zabezpieczenie serwera

Polecane posty

Witam,

Mam VPS na Centos5 z licencja DA. W zasadzie serwer dziala, ale tak jak byl postawiony przez firme ktora udostepnila serwer to nic nie bylo konfigurowane. Potrzebuje jednorazowej uslugi konfiguracji/zabezpieczenia serwera (oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze zabezpieczyc serwer "jednorazowo" to jak raz najesc sie do syta, zeby na reszte zycia starczylo - czyli niemozliwe, ale sa pewne kwestie ktore nalezy zrobic raz)

Co mam konkretnie na mysli:

- logi mam po 0,5GB - sa bledy a ja nie potrafie ich interpretowac

- chcialbym, aby zakladany user otrzymal subdomene xxx.mojadomena.pl

- ustawienie dns na moje czyli dns.mojadomena.pl (tylko przekierowanie na dnsy mojego uslugodawcy)

- polskie czcionki w mailach powitalnych (teraz nie ma)

- czasami maile nie dochodza, nawet nie wiem jak to sprawdzic

- czytalem kiedys o zmianie domyslnych portow do administracji... czy to warto zostawiam ocenie konfigurujacego, ew. zdaje sie na sugestie

- na serwerze nie ma nic poza zwyklymi stronkami w php i kilkoma bazami (joomla, itp), wiec moze warto cos powylaczac - zdaje sie na sugestie

Ktos zapyta: dlaczego nie Managed vps. Ano dlatego, ze brak kasy. Kilka stronek znajomych nie jest az tak dochodowe. Glowne zabezpieczenie serwera to po prostu backup.

Czekam na oferty na jednorazowa konfiguracje/zabezpieczenie

Poniewaz musze wpisac cene orientacyjna to wpisuje np. 100zl (w tych okolicach juz otrzymalem oferty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×