Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Wojtek123

Transfer domeny

Polecane posty

Witam. Z góry mówie, że w kwesti domen jestem mało rozeznany.

Otóż mam domene w home.pl, jednak nie odpowiadają mi ceny przedłużeń u nich(nawet biorąc domene poza promocją).

Czy jest możliwość przeniesienie domeny z home do innego rejestratora?

Gdzie mogę szukać takich informacj w ich regulaminie?

Pozdrawiam

Wojtek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masternet.pl / ovh.pl

Kupiłeś domenę w promocji? Jeśli tak to musisz zapłacić 120 zł za jej odnowienie i dopiero potem możesz ją przenieść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własnie nie wiem, domene dostałem "w spadku" z serwerem.

A coś takiego jak opcja, może ktoś mi przybliżyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

popros ich o wydanie kodow authinfo.

 

mozna przedluzyc przez opcje, ale pamietaj, ze wowczas domena nie bedzie dzialac 14 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zadzwoń do BOK. i dowiesz się odrazu czy w promocji była. Chyba że masz ją dłużej niż rok, tzn domena ma juz ponad rok. Wtedy przeniesiesz ją bez dodatkowych kosztów. Wydanie kodu authinfo trwa w home.pl ok 2 - 3 dni. Jeśli wysyłasz wniosek (http://home.pl/files/authinfo.pdf z dołączoną kopią dowodu) pocztą, najlepiej priorytetem. A teraz tak patrze że mają ładny formularz do wysłania wniosku przez internet ;)http://home.pl/pomoc/domeny/uzyskanie-kodu-authinfo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega dostał domenę w spadku razem z serwer więc jest niebezpieczeństwo, że nie jest abonentem domeny, jeżeli nie jest abonentem to musi jeszcze od aktualnego dokonać cesji na siebie i dopiero potem wypełniac wniosek o kod authinfo. Dodatkowo przy transferze ważnym jest posiadanie aktywnego adresu e-mail, który był podawany przy rejestracji domeny i jest zapisany w bazie whois ponieważ na niego przychodzi link potwierdzający transfer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to pamiętaj w takim razie o zmianie właściciela (cesji) domeny. żebyś potem nie miał problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×