Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
verde

Bardzo duży serwer ftp na backup plików

Polecane posty

Witam, czy może ktoś się orientuje gdzie można dostać bardzo duży serwer ftp na backup plików ( *.tar.gz ) . Pliki codziennie przesyłane w godzinach nocnych na serwer ftp. Z drugiej strony ściąganie plików z serwera ftp do serwera okazjonalnie.

 

Pojemność jaka mnie interesuje to około 250 giga w górę serwera ftp.

 

Nie interesują mnie żadne konta z bazami mysql, obsługą php , mail itp, tylko i wyłącznie dostęp do konta ftp/ Lokalizacja dowolna. Po przeglądałem kilka ofert i mam kilka opcji, lecz może jeszcze coś wy polecacie. Cena do około 50 - 60 zł miesięcznie. Oczywiście z mojej strony po przetestowaniu jednego miesiąca zapłata na kilka/kilkanaście miesięcy do przodu.

 

Obecnie backup robię u siebie na serwerze, lecz że tak powiem mi jest dysk potrzebny, a backup zabiera sporo miejsca na dysku około 200 giga, więc że tak powiem spora część dysku, która jest potrzebna na inne plik idzie na pliki z backupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taniej od oferty Amazona byłoby chyba wydzierżawić jakiegoś dedyka, np. z Kimsufi albo Hetznera. W ogóle nie wiem, czy znajdziesz jakiekolwiek sensowne i pewne rozwiązanie za takie pieniądze.

 

Moja rada: zwiększ budżet i bierz Kimsufi C-05G.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Nie napisałeś jaki traffic, czy wykonujesz backupa codziennie, czy tylko co jakiś czas i przez to nie bardzo wiadomo co brać.

 

Może warto spojrzeć do OVH?

250 GB miejsca i 2 TB transferu na miesiąc za niecałe 49zł /mc:

http://www.ovh.pl/serwer_wirtualny/hosting_www_business_250gb_trafic_2tb.xml

 

500 GB miejsca i 5 TB transferu na miesiąc za niecale 98zł /mc:

http://www.ovh.pl/serwer_wirtualny/hosting_www_premium_500gb_trafic_5tb.xml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No codziennie około 50 giga transferu idzie co daje w 7 dniach a miesiąc wychodzi około prawie 2 TB transferu i cały czas rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Taniej od oferty Amazona byłoby chyba wydzierżawić jakiegoś dedyka, np. z Kimsufi albo Hetznera. W ogóle nie wiem, czy znajdziesz jakiekolwiek sensowne i pewne rozwiązanie za takie pieniądze.

 

Moja rada: zwiększ budżet i bierz Kimsufi C-05G.

Zdecydowanie popieram. Głównie ze względu na brak limitu łącza.

 

 

Jeszcze pytanko co do rodzaju kopii - codziennie jest 50GB kopii przyrostowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze pytanko co do rodzaju kopii - codziennie jest 50GB kopii przyrostowej?
 

 

Nie nie aktualnie kopia zajmuje około 50 giga w paczkach rożne są to paczki od kilku mega do kilkunastu mega. I tak system wysyła takie paczuszki na inny serwer, wiec nie jest to jeden 50 gigowy plik. A przyrost to kilka mega dzienie, w skali miesiaca max około 1 giga. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

 

 

Nie nie aktualnie kopia zajmuje około 50 giga w paczkach rożne są to paczki od kilku mega do kilkunastu mega. I tak system wysyła takie paczuszki na inny serwer, wiec nie jest to jeden 50 gigowy plik. A przyrost to kilka mega dzienie, w skali miesiaca max około 1 giga. 

 

Czyli wykorzystując rsync'a do kopii przyrostowych można ograniczyć się do kilku MB dziennie. Ewentualnie zastanowić się nad robieniem raz na tydzień backup'u całościowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto chodzi ze cala kopie musi byc codzienie ta 50 gigowa przegrywana na inny serwer, nawet jesli by się nic nie zmienilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Oni chyba tylko używają aplikacji windowsowej, która monitoruje co się zmieniło na dysku. Nigdzie nie widzę informacji o dostępie ftp.

 

Swoją drogą, czy serwerownia nie oferuje konta ftp backup?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięi za oferty po rozglądam się jutro , gdyż bede miał sporo wolnego czasu.

 

 

 

 

Odnośnie serwerowni i czy oferują backup wtedy kiedy ja kupowałem serwer, nie oferowali backupa... teraz oferuja, ale bym miał ten backup bym musiał wypowiedziec umowę, zakupic jeszcze raz serwer, ... tylko że jak pomyśle o ustawieniu serwera od nowa to mi się nie chce po prostu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×