Skocz do zawartości
ktoś

Model świadczenia usług hostingowych dla klientów biznesowych

Polecane posty

Ostatnio buszując po internecie trafiłem na coś takiego: http://www.dailymotion.pl/video/x96ta9_webhostingpl-stefan-jurczyk-prezent_tech Prezentacja dostępna tutaj:

 

Najbardziej dały mi do myślenia uwagi zawarte na pozycji 23 i 24 prezentacji. Czy posiada (lub planuje wdrażać) ktoś z Was tego typu usługi w swojej ofercie? Pytam głównie o oprogramowanie w modelu SaaS? Usługa sklepu internetowego, strony www etc? Samo podejście wydaje mi się bardzo sensowne, tego typu klient często zadaje pytanie: czego potrzebuje by założyć swoją stronę/sklep i gdy słyszy po kolei (serwer/domena/wykonanie sklepu lub strony) czuje się lekko spłoszony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio buszując po internecie trafiłem na coś takiego: http://www.dailymotion.pl/video/x96ta9_webhostingpl-stefan-jurczyk-prezent_tech Prezentacja dostępna tutaj:

 

Najbardziej dały mi do myślenia uwagi zawarte na pozycji 23 i 24 prezentacji. Czy posiada (lub planuje wdrażać) ktoś z Was tego typu usługi w swojej ofercie? Pytam głównie o oprogramowanie w modelu SaaS? Usługa sklepu internetowego, strony www etc? Samo podejście wydaje mi się bardzo sensowne, tego typu klient często zadaje pytanie: czego potrzebuje by założyć swoją stronę/sklep i gdy słyszy po kolei (serwer/domena/wykonanie sklepu lub strony) czuje się lekko spłoszony.

 

Joomla, jakieś forum, wordpress to całe 2 minuty z instalatora ale co z tego jak każdy chce mieć po swojemu i jeszcze w 5 minut. Albo indywidualnie i to trwa albo szybko i standardowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale mówimy o kliencie kompletnie niezorientowanym, a taki po otrzymaniu gołego cmsa raczej sobie nie poradzi dalej. Nam wydaje się to banalne, klik klik i po sprawie. Jednak trzeba wejść w buty klienta, a z tym jest już problem. Mnie osobiście podoba się usługa "strona www" netartu, co prawda nie jest to sensu stricte SaaS i nie bazuje na pełnej automatyce (no bo w przypadku stron to pełną automatyką może być tylko kreator) ale odpowiada na potrzeby klienta: usługa dostępna szybko, bez jakiejkolwiek wiedzy technicznej, w jednej firmie może mieć wszystko (hosting, domena, strona).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×