Skocz do zawartości
deshabiller

opcja na wygasające domeny

Polecane posty

1) Witam mam kilkanaście domen i nie chce płacić za przedłużenie każdej domeny 100 zł netto, czy mogę zrobić tak że wykupię opcję (za 35 zł) na domenę a później znowu ją rejestuję za 10 czy 12 zł. Czy to jest dobre rozwiązanie? Bo bez opcji to czytałem że serwisy takie jak dropped przechwytują od razu domeny i wystawiają na aukcję.

 

2) I mam jeszcze drugie pytanie. Wykupuję domenę u jednego dostawcy, a później chcę przenieść do innego to proszę o kod authinfo i następnie ją przenoszę na nowy hosting. Czy domenę wtedy muszę automatycznie przedłużać czy dopiero płacę za przedłużenie po roku od wykupienia domeny u pierwszego dostawcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie można zakładać opcji na własne domeny - właściciel musi się zmienić. Ale nie wiem jak to w praktyce wychodzi.

 

Pamietaj, że jak domena wygaśnie to właściciel nr 1 ma 7 dni na odnowienie jej, potem chyba kolejne 7 jest w stanie nieważkości. I dopiero po 14 dniach trafia ponownie do póli domen :P Więc będziesz mieć 14 dni downtime swoich serwisów :P pasuje ci to?

 

 

Przedłużenie i kodauthinfo zależy od rejestratora - jedni sobie życzą opłatę za zlecenie przedłużenia, inni nie. U innych opłata ta jest jednocześnie opłatą za przedłużenie o nowy rok domeny. Przenosząc się na inny hosting nie musisz przedłużać domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie zmieniło się nic? Ja czekam już 21 dni na domene która spadła 1.10.2009

 

We whois jest napisane że spada 23.10.09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@BlueMan nie ma żadnego podziału po 7dni, jest tzw. 15-sto dniowy okres reklamacyjny.

 

@Krystian nic się nie zmieniło w tej kwestii, podaj nazwę domeny (pw)

(stany domen)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

BlueMan - tylko i wyłącznie czysto teoretycznie :P Nie mam zamiaru wypłacać się dla nazwa.pl. Ustawiam przechwycenie w dropped.pl potem 21 dni i transfer do MasterNET :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ustawiam przechwycenie w dropped.pl potem 21 dni i transfer do MasterNET :)
Obecnie już po 5-ciu dniach można transferowoć od daty rejestracji bądź ostatniego transferu i najpóźniej na 6 dni przed wygaśnięciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×