Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kamil1114

Pojęcie Domeny I Serwera.

Polecane posty

Witajcie

Jestem nowy na forum i proszę Was nie śmiejcie się z moich pytań.

1. Jak to jest , jeżeli chcę , żeby na przykład moja strona była pod adresem www.kamil1114.pl , to muszę kupić domenę i serwer ?

2. Sama domena mi coś daje , czy potrzebny jest też serwer ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeśli kupiłem domenę na home.pl , ale bez serwera , to mogę gdzieś indziej znaleźć tańszy serwer ? Można taką domenę przypisać do darmowego serwera np. na cba.pl lub yoyo.pl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z darmowych jest między innymi darmowyhosting.pl ale nie wiem czy można domenę swoją podpiąć. Jeżeli chcesz jakieś małe, nie za drogie konto odezwij się do mnie na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ew zobacz na masternet z mojej stopki - mają bardzo tanie odnowienia domen .pl i niedrogie konta hostingowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja myślę, że warto na następny raz domeny kupować/przedłużać w masternet przynajmniej jest o połowę, a właściwie to nawet i więcej. Hosting na początek możesz mieć darmowy, ale nie wiem czy warto sobie psuć nerwy. Za te pieniądze, co zaoszczędzisz na domenie możesz kupić jakiś mały hosting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z podpinaniem jest wygoda bo można mieć serwer w jednej firmie a domene w drugiej i niezależnie gdzie są można samemu (jeżeli jest jakiś panel) lub za pomocą admina podpiąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×