Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Przem0

Pytanie dotyczące obslugi kont Reseller

Polecane posty

Otuż mam problem związany z kontami reseller. Czy na każdym resselerze na którym tworze konto usera to każdy z userów musi mieć swój ip?

 

Drugie pytanie tyczy się domeny resellera. Mam domenę i chciałbym aby po utworzeniu nowego usera dostawal on domene np: zabawki.moja_domena.pl

 

Mój panel to DirectAdmin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otuż mam problem związany z kontami reseller. Czy na każdym resselerze na którym tworze konto usera to każdy z userów musi mieć swój ip?

 

Drugie pytanie tyczy się domeny resellera. Mam domenę i chciałbym aby po utworzeniu nowego usera dostawal on domene np: zabawki.moja_domena.pl

 

Mój panel to DirectAdmin

 

1. Kazdy z userow ma domyslny IP serwera. Chyba, ze masz prawa przypisywania roznych IP. Ale zapewne nie masz.

2. Tworzac konto uzytkownika MUSISZ przypisac mi jakas domene lub subdomene. Mam tylko jedna obawe - co zrobisz kiedy uzytkownik poprosi Ciebie o podpiecie domeny?

 

Zachecam do eksperymentowania z DirectAdminem na jakims testowym koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Testowym koncie? Za późno przyjacielu, posiadam serwer dedykowany i potrzebuje zrobić kilka kont pod stronki na swój użytek. Jednak nie uzyskałem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Testowym koncie? Za późno przyjacielu, posiadam serwer dedykowany i potrzebuje zrobić kilka kont pod stronki na swój użytek. Jednak nie uzyskałem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.

 

Proszę o pomoc.

 

Masz dedykowany serwer i mowisz ze za pozno?

To jest komfortowa sytuacja a nie "za pozno".

Utworz testowe konto resellera a jako testowy reseller zaloz testowe konto usera. I na tym sie ucz. Zarowno na testowym koncie resellera jak i testowym koncie usera.

Jedyne czego nie zrobisz, to nie zalozysz testowego konta admina :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanie. Jako domena Resellera wpisuje tą domenę jaką chcę mieć np: moja-strona.pl i jak będe zakladal konta user to będe mugł ustawić np: cośtam.moja-strona.pl? Właśnie o coś takiego mi chodziło, nie wiem jak to zrobić męczę się całą niedziele i nie wiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mam takie pytanie. Jako domena Resellera wpisuje tą domenę jaką chcę mieć np: moja-strona.pl i jak będe zakladal konta user to będe mugł ustawić np: cośtam.moja-strona.pl? Właśnie o coś takiego mi chodziło, nie wiem jak to zrobić męczę się całą niedziele i nie wiem :P

 

Mowie z pamieci:

 

Zakladajac konto uzytkownika MUSISZ podac jego domene lub subdomene.

Czyli eksperymentuj z zakladaniem konta UZYTKOWNIKA. Podpowiedz - konto UZYTKOWNIKA zalozysz jako RESELLER (a nie Admin!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy na każdym resselerze na którym tworze konto usera to każdy z userów musi mieć swój ip

Musi miec kazdy wlasne IP. Z tym jak kolega pisal wyzej domyslnie do kazdego konta jest przypisywane IP domyslne serwera. Jesli posiadasz kilka IP na serwerze mozesz przydzielic kazdemu dane IP, ale kazde konto MUSI miec ip.

 

Mam domenę i chciałbym aby po utworzeniu nowego usera dostawal on domene np: zabawki.moja_domena.pl

 

Wpierw tworzysz pakiet paczke .

No a jak dodajesz usera masz takie cos jak domena: i tam wpisujesz jaka-naxa.twojadomena.pl

 

z tym ze musisz byc wlascicielem domeny twojadomena.pl w tym znaczeniu ze owa domena musi byc zaparkowana na serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Up, Up# Nie mam problemu z zakladaniem kont usera i resellera, jednak chodzi mi tylko o te sundomeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak pisze

 

514e71701caf9ec4.png

 

w miejscu domena wpisujesz domene, jesli ktos posiada, a jeśli nie to subdomene, czyli nazwa.twojadomena.pl . I jak wyzej pisalem twojadomena.pl musi byc zaparkowana na serwerze. Dwa najlepiej jak byc był włascicielem tej domeny, z wiadomych względów .

 

Zreszto w języku angielskim masz na stronie DA

opisane co jak gdzie do czego

 

O tutaj reseller w dol poziom admin w gore user :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Poradziłem sobie dzięki wam :P

A mam jeszcze jedno pytanko. Chodzi tu o adresy IP, posiadam ich 4 do własnego użytku, a przy tworzeniu konta User trzeba przypisywać mu jedno IP tak więc czy jest opcja by przypisać kilka kont do jednego IP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×