Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Przem0

[Problem]DirectAdmin DNS...

Polecane posty

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Chciałbym poprosić was o pomoc gdyż mam wielki mały problem. Chodzi dokładnie tutaj o przekierowanie mojej domeny zakupionej w home.pl na DNS mojego serwera dedykowanego. Na początku stworzyłem konto reseller z domenom jako moje IP (jedno z pięciu), po czym utworzyłem na resellerze usera z właśnie tą domeną. Wszystko ładnie pięknie ale wchodząc na stronę home.pl logując się do panelu nie mogę przenieść domeny na moje adresy DNS. Domena reaguje tak jakby nie byla przypisana do konta, ale kiedy loguję się z poziomu admina głównego w panelu DA to w zakładce "DNS Administration" widnieje ta domena wraz z adresami IP i obydwoma NS.

 

Proszę o pomoc bądź ewentualnie jeśli wina leży po mojej stronie wytłumaczenie mi co źle robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co zrozumiałem, w home nie zapisują się podane przez Ciebie nowe dns'y, tak?

 

podaj jaka to domena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domena: Web-Serv.pl

 

Chodzi o to że na adresy DNS na które chcę przekierować domenę jakby nie odpowiadają.

Pole <b>DNS1</b>: serwer "ns1.dedyki.pl" nie jest skonfigurowany dla  domeny "web-serv.pl". Skontaktuj się z administratorem docelowego  serwera DNS, celem skonfigurowania obsługi domeny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to dobrze piszą, bo serwer dns, który podałeś, nie jest poprawnie skonfigurowany dla tej domeny.

 

na pewno podałeś dobre NS'y w konfiguracji DA? imo coś jest nie tak skonfigurowane dla tej domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Standardowe DNs'y jakie dostałem w e-mailu:

a380.dedyki-dns.com - 91.204.163.86

b380.dedyki-dns.com - 91.204.163.87

 

Lecz na nich też nie działa :/ Nie wiem co może być nie tak.

 

dns.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w DA konfigurujesz serwer DNS znajdujący się na Twoim dedyku, nie na ns1.dedyki.pl czy innym

 

jako rekord NS dodaj jakiś adres skojarzony z Twoim dedykiem np ns1.web-serv.pl i ns2.web-serv.pl, a w panelu home.pl podaj właśnie ns1.web-serv.pl i ns2.web-serv.pl i ich IP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Standardowe DNs'y jakie dostałem w e-mailu:

a380.dedyki-dns.com - 91.204.163.86

b380.dedyki-dns.com - 91.204.163.87

 

Lecz na nich też nie działa :/ Nie wiem co może być nie tak.

 

 

Ewentualnie prosiłbym kogoś obeznanego o pomoc w konfiguracji.

dns.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×