Skocz do zawartości
aureox

Postfix,Mysql,Courier auth error

Polecane posty

Witam.

Wykonałem konfiguracje serwera wg. http://howtoforge.com/virtual-users-domain...centos-4.8-i386 z tą różnicą, że używam centos'a w wersji 5.0. Gdy wpisze w konsoli telnet localhost 25 i spróbuję zalogować się (co kończy się niepowodzeniem) to w logach dostaję następujący błąd:

 

Oct 9 15:08:23 10706 postfix/smtpd[22117]: auxpropfunc error invalid parameter supplied

Oct 9 15:08:23 10706 postfix/smtpd[22117]: sql_select option missing

Oct 9 15:08:23 10706 postfix/smtpd[22117]: auxpropfunc error no mechanism available

Znalazłem podobne problemy na google, jednak żaden z nich nie rozwiązał mojego problemu.

Aha, wcześniej występował błąd: "Oct 9 13:48:26 10706 postfix/smtpd[1881]: fatal: no SASL authentication mechanisms" Jednak poradziłem sobie z nim instalując "cyrus-sasl-*".

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a skonfigurowałes ten sasl ?

 

/etc/default/sasl > do poprawy start na yes i options

masz odpowiednie wpisy w

/etc/postfix/sasl/smtp.conf ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprawdź jeszcze czy masz pam_mysql

 

Dograłem, działa, dzięki :P

 

Teraz mam problem z roundcube. Loguje się, jednak jedyny folder jaki mam to odebrane. W konfiguracji ustawiłem by tworzył pozostałe foldery. Brak mi już na to pomysłów. Zmieniłem chmody na 777 dla całego katalogu /home/vmail i nadal nic. Prosiłbym o pomoc teraz w tej sprawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dograłem, działa, dzięki :P

 

Teraz mam problem z roundcube. Loguje się, jednak jedyny folder jaki mam to odebrane. W konfiguracji ustawiłem by tworzył pozostałe foldery. Brak mi już na to pomysłów. Zmieniłem chmody na 777 dla całego katalogu /home/vmail i nadal nic. Prosiłbym o pomoc teraz w tej sprawie...

Może dodaj usera imapa czy co Ci tam działa do grupy na którym działa serwer poczty?

(czy coś w tej kombinacji :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adrian dobrze prawi :P i niedobrze mieć chmody 777. w konfiguracji couriera ustawiasz uid i gid z jakim działa i zapisuje poczte w katalogach, taki sam ustawiasz też w postfixie i musi działać :) bez 777.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam użytkownika vmail o gid i uid 5000... taki jest tez ustawiony w konfiguracji postfixa. Co do konfiduracji couriera to niestety nie mam pojęcia jak to sprawdzić. Przejrzałem pliki z katalogu /usr/lib/courier-imap/ i nic co by odpowiadało tym ustawieniom nie znalazłem. Jak sprawdzić z jakiego UID dział courier?

 

Aha, muszę zaznaczyć, że maile dochodzą. Jedyny problem to ten z brakiem katalogów Kosz, Wysłane itd. w roundcube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

strona 3 twojego tutoriala, patrz: 10 Configure Courier

"Then edit /etc/authlib/authmysqlrc...."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×