Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
^^KaMaZZ~.^

Sprawy internetowe :)

Polecane posty

Witam państwa.

Zwracam się do was z dość powszechnym pytaniem, wujek google mówi, że go dziś noga boli ;)

Jaki, według was, jest najlepszy dostawca internetu po drutach TPSA (xDSL).

Oczywiście, pamiętam o warunkach technicznych, z tego co widziałem, u mnie oferują usługi:

- oczywiście Telekomunikacja Polska

- Netia

- Sferia

- DialNet Dialogu

- GTS Energis

- Netk@ od TK Telekomu.

Chodzi mi tu o pingi przede wszystkim, tryb fast oczywiście.

Oraz, czy jest jakakolwiek możliwość wymuszenia na tepsie pociągnięcia kabla od ulicy (podziemny), dodam, iż walczyłem z nimi ponad 8 miesięcy, a dom jest położony zaledwie 25 metrow od szosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W każdym mieście jest inaczej. Mogę Ci powiedzieć jak to wygląda u mnie w miasteczku (niedaleko Szczecina).

Mamy na miejscu ekipę tepsowskich techników, bo w mieście stoi ichni, całkiem spory zresztą, maszt telekomunikacyjny. W związku z tym czas operacyjny w razie awarii jest rewelacyjny - jak nie są zajęci jakimiś poważniejszymi usterkami, to potrafią zareagować dosłownie w kwadrans.

Netia oczywiście też oferuje swoje usługi. Tyle, że w razie awarii bywają problemy z wymuszeniem na nich jakiejkolwiek reakcji. Widywałem sytuacje, kiedy klienci Netii w moim miasteczku czekali po kilkanaście dni na usunięcie usterek.

Netk@ też jest, ale szczerze przyznam, że nie znam nikogo, kto miałby od nich łącze, więc na temat jakości ich usług na tym terenie nie jestem w stanie nic powiedzieć.

 

A tak na marginesie - są jeszcze Vectra i AsterNET, oferujące kablówkę i dostęp radiowy. Jedyne, co można i nich powiedzieć to "overselling", jak w przypadku większości kablówek (szczególnie dotyczy to drugiej z wymienionych form). Wieczorami, szczególnie w weekendy lepiej obejrzeć film w tv albo wyjść na piwko do knajpy, niż siedzieć w necie, bo to ostatnie i tak nie ma większego sensu ;)

 

 

Co do wymuszania na telepsach przeciągania kabla pod drogą, to ja ich rozumiem, taka zabawa kosztuje, nie opłaca im się po prostu robić tego dla jednego użytkownika końcowego. Ja kiedyś interesowałem się lokalnymi kablówkami, ale jako, że mieszkam w domu wolnostojącym kilkaset matrów od ich najbliższego przyłącza, to powiedzieli, że jak znajdę jeszcze z 20 chętnych w promieniu 300 metrów (tyle mieszkańców ogółem w takim promieniu chyba nie ma...), to pomyślą o podciągnięciu kabelka, inaczej im się nie kalkuluje. I tak zostałem podstarzałym dzieckiem Neo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

[OT]

AsterNET - masz na myśli Aster sp. z.o.o. ?

 

Bo ja nie mam kłopotów, od roku może 1 pad...

[/OT]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
[OT]

AsterNET - masz na myśli Aster sp. z.o.o. ?

 

Bo ja nie mam kłopotów, od roku może 1 pad...

[/OT]

 

Mam na myśli to, co napisałem, czyli Asternet Sp. z o.o. ( http://www.asternet.pl/ ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, ja sobie niestety nie pozwolę na miejskie specyfiki, zawsze szerokim łukiem omijalem ADSLe, przed wyprowadzką z Warszawy z bloku na przedmieścia do domu miałem Aster City, chodził w miarę dobrze, no ale potem, walka z tepsą, a potem szukanie jakiejś deski ratunku w rozwiązaniach bezprzewodowych (802.11a/g 5/2.4GHz).

Aktualnie też posiadam takowe łącze (5GHz), lecz niestety, dostawca nie umie zrozumieć potrzeb niektórych klientów, jakość jest do wieczora dostateczna, a ok. 5 na ranem to już pingi nawet do 10 do ATM spadają ;)

Ostatnio dodatkowo przeglądałem troszkę zasoby internetu i znalazłem dwóch operatorów:

http://wlantech.pl - strona w miarę elegancka, skoki przy pingowaniu ze światła TPSA też eleganckie :D

http://www.intro.net.pl - strona przeraża, ceny z kosmosu, ale tutaj już bardziej pozytywnie w pingach.

Szczerze, wolałbym dobrej jakości połączenie radiowe, aniżeli ADSL, z którym, no różnie bywa :D

 

@up

O erze wolałem akurat nie wspominać, też na liście ją miałem, ale z netami od dostawców stricte telefonii komórkowej czasem niezłe cyrki wychodzą po trasie pakietu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Także ida po łaczu TP.. nie mówimy wszak o bezprzewodowym.. ;-)

 

O erze wolałem akurat nie wspominać, też na liście ją miałem, ale z netami od dostawców stricte telefonii komórkowej czasem niezłe cyrki wychodzą po trasie pakietu

W upc też czasem pakiet pl-uk leci przez stany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o UPC to nawet nie wspominam, budżetówka bez jakiegokolwiek połączenia z tepsą nawet przez pośredniego operatora w Polsce, a sprzedawać łącza za grosze potrafi (na overselling nie patrze, bo wiadomo że jest spory), ot tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o UPC to nawet nie wspominam, budżetówka bez jakiegokolwiek połączenia z tepsą nawet przez pośredniego operatora w Polsce, a sprzedawać łącza za grosze potrafi (na overselling nie patrze, bo wiadomo że jest spory), ot tyle ;)

Moim zdaniem wycofanie się z łącz TP akurat im wyszło na dobre.. ale to osobiste zdanie wyłącznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kamaz gra na serwerach z łączem TP więc wiadomo ,ze UPC odpada ;)

 

 

Ciężko wybrać... W każdym mieście i dzielnicy inaczej to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×