Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ajans

Jaki serwer dedykowany i od jakij firmy?

Polecane posty

Witam

Mam problem z wyborem dobrego dedyka pod swoj wortal, ktory tworze.

Nie orientuje sie za bardzo w tym temacie i nie znam zadnych dostawcow poza ovh.pl wiec chcialbym sie was poradzic o firmy oferujace te uslugi, z ktorymi mieliscie do czynienia i ktore mozecie polecic. Moga byc polskie, moga zagraniczne, byle mocne i dobre ;)

Wazna jest dla mnie moc obliczeniowa plus przestrzen, na poczatek minimum 1tb -powierzchni i 5tb transferu, z mozliwoscia rozbudowania o wiekszy, po 3-5mc :D

Przeznaczenie? Duzy wortal z galeriami zdjec z imprez, spisem klubow, mozliwoscia dodawania zdjec przez uzytkownikow jak na n-k.pl plus setki for z 100mb powierzchni i 2000mb transferu [; Przewidywana liczba uzytkownikow w ciagu pierwszych 4mc ok 100.000 w tym polowa aktywnych :D

Jestescie w stanie doradzic jakiegos dostawce, ktory temu podola, badz jakiegos dedyka konkretnego?

Czy ovh.pl jest dobrym uslugodawca? Bo ich oferta ma cos podobnego wlasnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wazna jest dla mnie moc obliczeniowa plus przestrzen, na poczatek minimum 1tb -powierzchni i 5tb transferu, z mozliwoscia rozbudowania o wiekszy, po 3-5mc ;)

 

Wydaje mi się, że źle kombinujesz. Jeśli faktycznie uda Ci się osiągnąć na początku taki ruch to w perspektywie pół roku trudno Ci będzie znaleźć jeden serwer, który to wszystko obsłuży. Dlatego od początku powinieneś postawić na kilka specjalizowanych serwerów (np. www i bazy). Dzięki temu na początku zapłacisz mniej, a później łatwiej będzie rozbudować infrastrukturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ponieważ rzucasz pięknymi cyframi, mam pytanie - te 5tb transferu to miesięcznie czy rocznie? ;)

 

i ile możesz przeznaczyć na tę inwestycję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ponieważ rzucasz pięknymi cyframi, mam pytanie - te 5tb transferu to miesięcznie czy rocznie? :D

 

i ile możesz przeznaczyć na tę inwestycję?

 

Przeznaczenie? Duzy wortal z galeriami zdjec z imprez, spisem klubow, mozliwoscia dodawania zdjec przez uzytkownikow jak na n-k.pl plus setki for z 100mb powierzchni i 2000mb transferu [; Przewidywana liczba uzytkownikow w ciagu pierwszych 4mc ok 100.000 w tym polowa aktywnych  ;)

 

Domyśleć się można, że chodzi o transfer miesięczny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy maja racje - w Panskim poscie jest duzo niejasnosci. Stad duzo pytan.

Zacznijmy od tego - czy ten serwis juz istnieje czy dopiero ma powstac?

Jezeli istnieje i Panskie obliczenia sa realne to inny temat. Ale jezeli ma dopiero powstac to wladuje sie Pan w koszty nie majac pewnosci co do tego, ze zainwestowane pieniadze kiedykolwiek ci sie zwroca.

 

Jezeli ten serwis ma dopiero powstac, to proponuje kupic sobie jakies duze konto WWW. Jesli spodziewa sie Pan faktycznie duzego ruchu to warto kupic sobie na poczatek konto reseller. Mozna tez kupic jakiegos VPS-a.

 

Ja bym zrobil cos takiego: Najpierw przejrzalbym oferty kont reseller. Poszukal takiego providera, ktory posiada kilka(nascie) ofert i umozliwia bezproblemowe przechodzenie na wyzszy pakiet w razie potrzeby. Zwrocilbym tez uwage jaki pakiet jest najwiekszy by wiedziec do jakiego max poziomu moze rozwijac sie serwis zanim przejdzie sie na dedyk.

 

Takie rozwiazanie ma dwie zalety:

 

1. Ma Pan dobre konto za niewielka cene z mozliwoscia przechodzenia na wyzsze pakiety.

2. W razie niepowodzenia przedsiewziecia straty nie ida w dziesiatki tysiecy zlotych.

 

Pozdrawiam

 

P.S. Dopiero teraz doczytalem pierwsze zdanie Panskiego postu ;) "Mam problem z wyborem dobrego dedyka pod swoj wortal, ktory tworze."

Ale to nie zmienia faktu - jak przypuszczam - ze wyolbrzymia Pan zapotrzebowanie na serwer. Jesli tak to latwo sie wladowac w comiesieczne duze koszty, a na to probuje Pana uczulic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×