Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Wojciech Małota

Łączność z sieci komórkowych

Polecane posty

Mam swoją podsieć utrzymywaną w ramach kolokacji serwerów. Z tymi numerami IP można się łączyć bez problemu (WWW, poczta) od wszystkich operatorów (do których mam dostęp ja i moi klienci) z wyjątkiem Plusa, Ery i Orange.

Wygląda to tak jakby po prostu te sieci banowały ruch tcp do mojej podsieci. Jestem w trakcie ustalania przyczyny z inżynierami z centrum danych. Z tym samym serwerem można się bez problemu łączyć przez adresy IP z innej podsieci (mam dwie).

Spotkał się ktoś z Was z czymś podobnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co pokazuje mtr z tego łącza komórkowego? Musisz zobaczyć gdzie kończy się połączenie.

 

Pingi i tracerouty chodzą bez problemu.

Zonk pojawia się jak chcę się połączyć telnetem na cokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wystawiles sobie telnet na zewn ?

 

Nie bardzo rozumiem pytanie.

 

tcptraceroute

 

Obawiam się, że wytłumaczenie moim klientom, że muszą sobie postawić linuksa, pod którym zainstalują modem i tcptracerouta jednak jest zadaniem niewykonalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obawiam się, że wytłumaczenie moim klientom, że muszą sobie postawić linuksa, pod którym zainstalują modem i tcptracerouta jednak jest zadaniem niewykonalnym.

 

a to Ty masz rozwiązać ten problem czy Twoi klienci? kup starter za kilka złotych i sprawdź jak działa, a nie zwalaj rozwiązania problemu na innych..... o ile zależy Ci na klientach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to Ty masz rozwiązać ten problem czy Twoi klienci? kup starter za kilka złotych i sprawdź jak działa, a nie zwalaj rozwiązania problemu na innych..... o ile zależy Ci na klientach :(

 

Starter se moge kupic. Tylko to nic nie da. Klientowi przez blueconnect nie dziala, a mi przez polaczenie Ery owszem. Dzieli nas jakies 20 kilometrow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasz adres?

 

No tak w sumie to istotna informacja :(

Adres: 217.149.253.4

Nazwa hosta: www.php-art.pl

 

Jeżeli możecie potestować z różnych sieci komórkowych to będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez Blueconnect Twoja strona ładuje się bez problemów. Probowałeś poprosić klienta o zrobienia pinga z większym pakietem? Może problem leży w MTU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przez Blueconnect Twoja strona ładuje się bez problemów. Probowałeś poprosić klienta o zrobienia pinga z większym pakietem? Może problem leży w MTU.

 

Też powoli dochodzę do takiej możliwości. Tylko co? Różni klienci mieli by ustawione różne MTU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pogooglałem i doszedłem do wniosku, że miałem na firewallu zablokowany Path MTU Discovery Protocol (ICMP typ 3 podtyp 4). Prawdopodobne, że to właśnie przez to były problemy. Jakbyście mogli teraz przetestować czy otwiera się wam strona www.php-art.pl przez sieci komórkowe to będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój iplus nie otwiera strony.

 

Właśnie z IPlusem mam największe wałki. Mimo, że odblokowałem PMTUDP to dalej nie otwierają się strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na iplusie nie łaczy sie

 

A spróbuj pingnąć ten adres. Wygląda na to, że IPlus w ogóle nie potrafi się połączyć z dnsem żeby pobrać numer IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×