Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
DawidPartyka

Sprzedam serwer dedykowany 2.8GHZ z HT

Polecane posty

Jak w temacie mam do sprzedania serwer dedykowany.

 

Parametry:

Procesor Intel Pentium 4 2.8GHz z HT

Pamieć: 1GB DDR

HDD: 80GB

Sysem: linux, Debian, Mandriva lub Windows XP prof

Transfer miesięczny: 1500GB

Łącze: 10/10

Adresy ip: x5

konto: root

 

adres ip do pingowania: 195.20.212.1

Instalacja: free

Cena: 100zł/mc

Umowa bezterminowa z 1 miesięcznym okresem na wypowiedzenie

Bliskie wpięcie do RIX, WIX, PLIX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Też mnie rozbawił dom.safe-lock.net. W zasadzie nie mam większych zastrzeżeń poza jednym - ile lat ma ten blaszak i na jakich pracuje podzespołach (piszę blaszak, bo nie wydaje mi się, żeby to była jakaś markowa maszyna serwerowa, inaczej zapewne byłaby dodana informacja nt. modelu)? Samo łącze moze być b. dobre, ale jeśli jest to jakaś stara padlina, to może zdechnąć w każdej chwili, a wtedy to mało sensowny wydatek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skrótowo serwer nie znajduje się w warszawie tylko w Rybniku (woj śląskie).

 

revdns mówi dom.safe-lock.net gdyż serwerownia akurat jest umnie w domu i jest to adres ip bramy mojej.

 

Maszyny jak się nie mylę jest HP lub DELL (nigdy nie kupowałem składaków na serwerki gdyż zbyt dużo z nimi problemów). Wiek okreslam na 2-3lata pamięci RAM nowka.

 

Klasa adresowa dla serwerów dedykowanych to 194.169.126.0/24

Adres do pingowania 194.169.126.1 (miejsce docelowe to samo co 195.20.212.1).

 

Serwer posaida zasilanie awaryjne (ups, agrgat).

 

Coś jeszcze dodać?

 

Aktualnie w serwerowni pracuje 7 maszyn z czego jedna jako gateway obsłujący ponad 600 osob z sieci internetowej.

 

Jak komus zależy na windowsie to daje xp prof w tej samej cenie gdyż dostałem go wtedy do kompa legalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrótowo serwer nie znajduje się w warszawie tylko w Rybniku (woj śląskie).

 

revdns mówi dom.safe-lock.net gdyż serwerownia akurat jest umnie w domu i jest to adres ip bramy mojej.

 

Maszyny jak się nie mylę jest HP lub DELL (nigdy nie kupowałem składaków na serwerki gdyż zbyt dużo z nimi problemów). Wiek okreslam na 2-3lata pamięci RAM nowka.

 

Klasa adresowa dla serwerów dedykowanych to 194.169.126.0/24

Adres do pingowania 194.169.126.1 (miejsce docelowe to samo co 195.20.212.1).

 

Serwer posaida zasilanie awaryjne (ups, agrgat).

 

Coś jeszcze dodać?

 

Aktualnie w serwerowni pracuje 7 maszyn z czego jedna jako gateway obsłujący ponad 600 osob z sieci internetowej.

 

Jak komus zależy na windowsie to daje xp prof w tej samej cenie gdyż dostałem go wtedy do kompa legalnego.

 

 

 

Chcesz nam wmówić, że masz w domu upsy, agregat i szr ? :) na 6 serwerów ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmieszny jesteś Damian :)

Nie wiem czy wiesz jakie są problemy z legalnym postawieniem agregatu na "stały" użytek :)

Pozwolenia budowlane, jakieś srutututu pożarowe.

UPS zgodzę się bo to w obecnej chwili posiada prawie każda nawet mała sieć by ich routerki czy też switche przy chwilowych zanikach napięcia się nie powyłączały.

Ale nie agregat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Damian, nie takie cuda już widzieliśmy... No ale safe-lock prócz dostarczania internetu i sprzedaży bułek i browarów ma też usługi hostingowe, więc może i ma zapewnione porządne zasilanie awaryjne dla serwerów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidPartyka może da zdjęcia tego agregatu ? albo sam się wytłumaczy.

 

 

Wracajac do tematu agregatu na 6 serwerów starcza agregat 2,7kW (posiadamy 5,2kW z PFC aby szło podłączyć przez ups).

 

Ups posiadamy aktualnie 4 szt APC jak sie nie myle 1200 lub 1400 z dodanymi zewnętrznymi aku żelowymi (w każdym ups są 2 aku) o mocy 64Ah każdy aku. Aku są na zewnątrz bo pewnie ktoś zaraz powie jak ja to zmieściłęm do UPS.

 

do malu: jelsi masz wmontowany na stałej powierzchni to moze i są wymagane zezwolenia, umnie agregat jest z boku domu osłonięty daszkiem lekkim i ogrodzony siatką. Agregat 5kW on nie jest aż taki wielki jak wam się chyba wydaje, dla tych co nie wiedza jak wyglada agregat to pokazuje fotke http://pitosz.com/qarrramba/AGREGAT%20dise...306%20kopia.jpg (zaznaczam ze to nie jest moj tylko w miare podobny wizualnie)

Aktualnie agregat prądotworzczy to tez nie taki duży wydatek (około 2-6k PLN w zależnosci od mocy) Zapomnailem dodać agregat jest 3 fazowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wracajac do tematu agregatu na 6 serwerów starcza agregat 2,7kW (posiadamy 5,2kW z PFC aby szło podłączyć przez ups).

 

Ups posiadamy aktualnie 4 szt APC jak sie nie myle 1200 lub 1400 z dodanymi zewnętrznymi aku żelowymi (w każdym ups są 2 aku) o mocy 64Ah każdy aku. Aku są na zewnątrz bo pewnie ktoś zaraz powie jak ja to zmieściłęm do UPS.

 

do malu: jelsi masz wmontowany na stałej powierzchni to moze i są wymagane zezwolenia, umnie agregat jest z boku domu osłonięty daszkiem lekkim i ogrodzony siatką. Agregat 5kW on nie jest aż taki wielki jak wam się chyba wydaje, dla tych co nie wiedza jak wyglada agregat to pokazuje fotke http://pitosz.com/qarrramba/AGREGAT%20dise...306%20kopia.jpg (zaznaczam ze to nie jest moj tylko w miare podobny wizualnie)

Aktualnie agregat prądotworzczy to tez nie taki duży wydatek (około 2-6k PLN w zależnosci od mocy) Zapomnailem dodać agregat jest 3 fazowy

 

To jest agregat którego używa Pan Heniek na budowie ...

Brak mi słów aby opisać to jak profesjonalnym sprzętem dysponujesz, naprawdę jestem zachwycony,

chyba odezwę się do Ciebie abyśmy zrobili jakiś biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokoj, dla wszystkich jest miejsca na rynku :)

 

Choc jesli mam sie bawic we wrozke, to stawiam na to, ze do konca roku to "DC" przestanie istniec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za ten serwer 100zł brutto.

Co do informacji ze do roku przestanie istnieć to możesz sie pomylić aktualnie już działają w tej serwerowni serwery które bez problemowo generują zyski a że za łącze nie musze zbytnio płacić gdyż mam duży nadmiar łącza głownie uploadu to problem mam z głowy :)

 

To jest agregat którego używa Pan Heniek na budowie ...

Brak mi słów aby opisać to jak profesjonalnym sprzętem dysponujesz, naprawdę jestem zachwycony,

chyba odezwę się do Ciebie abyśmy zrobili jakiś biznes.

 

A poco mi inny agregat ile dni w roku niema prądu?? ma pfc więc można sprzet bezposrednio przed ups podłaczyć. Czego więcej chcieć?

 

Z informacji jakie posiadam to moja serwerownia w roku nie miała łącznie może 2 dni prądu z czego większość były to wyłączenia do 10-15min (nawet nie był wymagany agregat) a 2 większe po 6-7h. Agregat jest w stanie uciągnąć całą serwerownie oraz inne urządzenia w domu więc poco inny? to chyba niema sensu. Aktualnie zapotrzebowanie serwerowni w prąd wynosi około 2kW max 2,5kW więc mam spory zapas :)

 

Chyba sobie nie kupie agregatu taki jak ostatnio sobie onet zafundował: 400l/h ropy :)

 

No i z drugiej strony przeciętne gospodarstwo raczej niema zapotrzebowania większego niż 5,2kW więc uważam agregat tego typu za dobry wybór i sprawdza się w działaniu, ma pełną sinusoide nie tak jak niektóre agregaty za 300-400zł.

 

zacznijcie może najpierw od porządnego formularza zamówień :)

 

chyba nie ciężko wprowadzic kod aby skrypt sprawdzał czy wszystkie pola sa uzupełnione :)

 

 

http://www.polskie-serwery.net/?i=zamowienie&serwer=p495

 

Jak tak chcesz to zrobione ze weryfikuje nawet sumę kontrolna PESEL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak tak chcesz to zrobione ze weryfikuje nawet sumę kontrolna PESEL.

 

 

strona jest wizytówką firmy, a widze że wszystko jest zrobione na "jeszcze Polska nie zgineła" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za ten serwer 100zł brutto.

Co do informacji ze do roku przestanie istnieć to możesz sie pomylić aktualnie już działają w tej serwerowni serwery które bez problemowo generują zyski a że za łącze nie musze zbytnio płacić gdyż mam duży nadmiar łącza głownie uploadu to problem mam z głowy :)

 

 

 

A poco mi inny agregat ile dni w roku niema prądu?? ma pfc więc można sprzet bezposrednio przed ups podłaczyć. Czego więcej chcieć?

 

Z informacji jakie posiadam to moja serwerownia w roku nie miała łącznie może 2 dni prądu z czego większość były to wyłączenia do 10-15min (nawet nie był wymagany agregat) a 2 większe po 6-7h. Agregat jest w stanie uciągnąć całą serwerownie oraz inne urządzenia w domu więc poco inny? to chyba niema sensu. Aktualnie zapotrzebowanie serwerowni w prąd wynosi około 2kW max 2,5kW więc mam spory zapas :)

 

Chyba sobie nie kupie agregatu taki jak ostatnio sobie onet zafundował: 400l/h ropy :)

 

No i z drugiej strony przeciętne gospodarstwo raczej niema zapotrzebowania większego niż 5,2kW więc uważam agregat tego typu za dobry wybór i sprawdza się w działaniu, ma pełną sinusoide nie tak jak niektóre agregaty za 300-400zł.

 

 

 

Jak tak chcesz to zrobione ze weryfikuje nawet sumę kontrolna PESEL.

 

Gospodarstwo domowe nie równa się serwerownia : ))

 

Do takiego zapotrzebowania o którym piszesz kupuje się UPSy większe, średnie w zależności jaki zapas sobie budujesz, ta sinusoida i brak skoków napięcia z tej kosiarki do trawy to czysta fikcja.Taki "brudny" prąd raczej nadaje się tylko do betoniarki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×