Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bear007

Dobry i tani VPS z Centosem i OpenVZ

Polecane posty

Szukam dobrego VPS-a z Centosem i OpenVZ, procek 2,6 Ghz, transfer 200 GB, 50 GB miejsca na dysku.

Zależy mi też na sprawnej i szybkiej obsłudze zleceń np. możliwości powiększania i pomniejszania parametrów konta kiedy będę miał większe /mniejsze obciążenie.

VPS ma być pod stronę internetową.

 

Sorry za zaśmiecenie wątku. Mogłby ktoś posprzątać tj pokasować te dwie wiadomości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co to jest za cudo to RPS? Mają bardzo tanio, 170 złotych AMD Phenom II X4 910

4x 2.6 Ghz

L2: 2MB, FSB: 1000MHzCztery rdzenie

 

Ale czy ja mogę ten procesor cały zjeść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

RPS = normalny serwer dedykowany tylko jedyna wada to dysk sieciowy.

 

Jest bardzo tanio, brak limitu transferu. Ogólnie polecam rpsy osobom których nie stać na zakup dedyka.

 

Proc, ram, dysk jest cały twój. Robisz na nim wszystko co zgodne z francuskim prawem czyli np p2p odpada

 

 

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze znalazłem coś takiego KimSufi:

http://www.kimsufi.pl/

 

Czy to są dobre serwery dedykowane?

 

Sam już nie wiem co lepsze, VPS, RPS, Kimsufi czy dedyk.

 

Mam mniej więcej do 150 do wydania na serwer i chciałbym mieć jak najbardziej wydajny sprzęt z zainstalowanym Centosem, bo będę miał bardzo mocno obciążoną stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Nie wiem jak dysk sieciowy się sprawuje w sytuacji dużej ilości odwiedziń. Kimsufi to tańsze serwery ovh, nie maja pełnego supportu i trochę obkroili wersje. Ja bym na twoim miejscu kupił rpsa - nie jest duży wydatek a spróbować można. Tym bardziej, że nie masz opłat instalacyjnych jak w przypadku dedyków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale pod koniec roku muszę mieć gotowy serwer do produkcyjnych zastosowań i już nie mam za dużo czasu na eksperymentowanie.

Albo zapytam się o przykłady jakichś wielkich serwisów na tych RPS-ach to może będzie wiadomo jak wytrzymują obciążenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkich serwisów na RPSach nie znajdziesz.

Przy większym projekcie to już Kimsufi będzie lepsze, przy większej ilości miejsca będą porównywalne koszta (RPS V z dyskiem 50GB wychodzi ok. 290zł brutto, Q-1T z dyskiem 1TB w Kimsufi to wydatek ok. 200zł brutto, tyle, że w Kimsufi trzeba wydać 240zł na instalację serwera). Dysk wpięty w serwer zawsze będzie jednak wydajniejszy od NAS (szczególnie ważne np. przy częstych unikalnych odwołaniach do baz danych czy dużej ilości małych, często pobieranych plików).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×