Skocz do zawartości
ebiznes

directadmin i login admina?

Polecane posty

Witam,

 

panowie na moim serwerze dedykowanym dziwnym trafem admin miał login bartek, w chwili obecnej po reinstalacji serwera ( problem z wgraniem kopi zapasowej systemu z zdalnego serwera ftp :| ) login admina to po prostu admin. Posiadam panel direct admin ...

 

 

teraz gdy chce wgrac kopie plików z bartek wyrzuca mi bląd ;( panowie pomożecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm no dało to coś ;) szkoda ze wywala caly czas błedy ;(

 

Warning: ftp_get(): 19938293.7 kbytes to download in /usr/local/directadmin/- on line 37

 

Warning: ftp_get(): Error during write to data connection in /usr/local/directadmin/- on line 48

Error while downloading admin.bartek.bartek.tar.gz

 

da sie to jakoś ominąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego program zainstalowałem, ale jak go użyć przy pomocy konsoli ? plik z ftp moge pobrac wylącznie przy pomocy dedyka

 

 

 

no dobra to mam ;) wgrałem plik do odpowiedniego katalogu, co prawda nie jestem pewien nazwy ( zostawiłem taka jaka była )

 

 

ale direct admin nie wyszukuje mi pliku w katalogu backups ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wgrałem wgrałem i raz jest a raz go nie ma .. przy okazji wywaliło mi baze .. ale co zrobić ... postaram sie zmienić te uprawienia do plików i zobaczyć co się stanie

 

 

bład :

 

Unable to extract user.conf, reseller.conf or ip.list from /home/admin/admin_backups/admin.bartek.bartek.tar.gz : Error while extracting backup/user.conf backup/reseller.conf backup/ip.list to /home/admin/admin_backups/bartek as admin :

gzip: stdin: unexpected end of file

/bin/tar: Unexpected EOF in archive

/bin/tar: Error is not recoverable: exiting now

 

 

Unable to extract the directory 'backup' from the file /home/admin/admin_backups/admin.bartek.bartek.tar.gz as user bartek

 

gzip: stdin: unexpected end of file

/bin/tar: Unexpected EOF in archive

/bin/tar: Error is not recoverable: exiting now

 

File '/home/admin/admin_backups/admin.bartek.bartek.tar.gz' was 2512924064 bytes in size, as read by root.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego, zrób tak jak teraz ci opisze mi w 99,9 % zawsze backup wchodzi być może nie ejst to odkrycie, być może inni robią inaczej ale ja to robię w ten sposób.

 

Loguje się do panelu direct admin wchodzę następne wchodzę w menu z ftp przez www zazwycaj nosi to nazwę twoje pliki ewentualnie Menadżer plików. ( CMD_FILE_MANAGER?domain=twojadomena.pl )

Tam ciskam na Załóż nowy katalog i robię folder o nazwie admin_backups ( 711 ) UID GID utworzy się w zależności jakim userem dodawałeś katalog w moim przypadku zazwyczaj admin.

Następne przez gftp sciągam backup z serwera ( wcześniej robię backup na serwerze z jakiego mam dane przenosić ) . Backup przenoszę do folderu admin_backups. Po sciągnieciu plików przechodze do poziomu admina i menu Admin Backup/Transfer. Tam z funkcji Przywroc backup mam widoczne pliki, które wgrałem na serwer następne biore by backup leciał ze ścieżki /home/admin/admin_backups (np czyli domyślnie ) Krok 2: Wybierz IP wybieram IP serwera gdzie nazwa jest shared serwer, na innych IP często występując błędy ( dotyczy to tylko jeśli posiadasz kilka ip ) tak to tylko jedno IP będziesz miał do wyboru. Następne na testu zaznaczam pierwsze konto czy działa. Dodatkowo zazwyczaj nie zaznaczam wszystkich kont by jednym polecenem odzyskiwało backup tylko po 3,4 konta w zależności od ich "wagi" . Możliwe błędy jaki wywala to tylko z mailem , ale to i tak nie przeszkadza nic wszystko działa poprawnie później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak samo robie ... i nie ma problemu z zadnym kontem użytkownika .. jedyny problem jaki jest to własnie z moim kontem ... osoba która konfigurowała mi dns zmieniła nazwe admin na bartek i tutaj jest największy problem, za nic nie moge tego ominąc ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie możesz w odwrotny sposób zmienić nazwe przecież można zmienić/dodać nazwę użytkownika zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×