Skocz do zawartości
zen6

Cpanel/DA/Plesk ..

Polecane posty

Kiedyś bardzo chciałem mieć Cpanel, po dłuższym namyśle doszedłem do wniosku że wykonuje się praktycznie parę opcji utworzenie bazy, alias .. czyli niewiele, na początku jest więcej konfiguracji.

Ale czy tak faktycznie są potrzebne panele typu Cpanel/DA/Plesk, jakie mają zadanie ? ułatwić ? jeżeli tak to jaki w tym sens skoro można zrobić wszystko z SSH ? bezpieczniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mają zastosowanie jeżeli prowadzisz hosting i dajesz klientom możliwość np dodawania samodzielnie domen itp.. jeżeli masz serwer na swoje potrzeby lub jakies 3 domenki dla znajomych, a tym bardziej jeżeli wolisz robić wszystko w konsoli to wg mnie nie ma sensu kupować takich paneli :) a jak chcesz sobie ułatwić prace to zainteresuj sie jakimiś darmowymi panelami, ispcp, ispconfig.. szału nie robią :) ale dają rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mają zastosowanie jeżeli prowadzisz hosting i dajesz klientom możliwość np dodawania samodzielnie domen itp.. jeżeli masz serwer na swoje potrzeby lub jakies 3 domenki dla znajomych, a tym bardziej jeżeli wolisz robić wszystko w konsoli to wg mnie nie ma sensu kupować takich paneli :) a jak chcesz sobie ułatwić prace to zainteresuj sie jakimiś darmowymi panelami, ispcp, ispconfig.. szału nie robią :) ale dają rade :)

 

 

Aha, czyli tak jak przypuszczałem, masz rację nie ma sensu kosztować się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy te darmowe panele są spolszczone?? Lub maja opcje pełnego spolszczenia?? Bo faktycznie jak dla mnie to też wystarczy dodanie domen, e-mailow i baz danych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie chciałem pisać że w ispconfig jest PL. kilka dni temu instalowalem go na jednym serwerku. Całkiem przyjemny panelik, zobacz sobie demko na ich stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzę słowa Miłosza - ISPConfig to naprawdę sympatyczny i do tego bardzo "lekki" dla serwera panel. W zasadzie ma wszystko, co potrzebne na serwerze "prywatnym".

Obecnie korzystam z niego na maszynie z dość niewielkimi zasobami, na której chodzi w zasadzie tylko Apache, PHP i MySQL (wszystko dość mocno okrojone i przystosowane wyłącznie do moich potrzeb). W panelu w prosty sposób można zarządzać usługami (np. konfigurować otwarte porty TCP/UDP na firewallu). Elegancko współpracuje z dowolną konfiguracją (apache, lighttp, mysql, postgresql, vsftpd, proftpd). A sama instalacja panelu to bajka - najpierw instalujesz i konfigurujesz wszystko, co Ci potrzebne, po czym instalujesz ISPConfig i w kilka minutek jest gotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jakoś nie lubię gotowych paneli - sam korzystam tylko z konsoli, a jeśli oferowałbym serwer dla kilku znajomych, sam wolałbym napisać jakiś prosty panel ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×