Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
l4kl

Język programowania

Polecane posty

Chcialbym sie nauczyc programowac w jakims skryptowym jezyku programowania i niewiem jaki wybrac.

Chcilabym w nim robic skrypty pomocne w administracji serwerem i moze jakis Panel do administracji kontem WWW

Jakie jezyki programowania najbardziej nadaja sie do tych zastosowan??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy sh i bash to samo?

Bo basha troche znam

jesli chodzi o php to slyszalem zle opinie o nim: miedzy innymi ze ma glopia skladnie, validator wykrywa duzo bledow, jest niebezpieczny i takie inne bzdury...

 

Bardziej myslalem nad perlem i pythonem, tylko nieche mi sie uczyc tych dwoch wiec co lepeij sie nadaje do pomocy w adminitsracji serwerem czy pisania np paneli administacyjnych jak np cpanel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fo
[ciach] .... tylko nieche mi sie uczyc ....wiec co lepeij sie nadaje do pomocy w adminitsracji serwerem .... [ciach]

 

IMHO :twisted:

1. jeżeli Ci się nie chce to radze się za serwery nie zabierać

2. co lepiej ? administrator z prawdziwego zdarzenia, taki który czuje się w tym czego się kiedyś podjął.

 

pozdrawiam,

Artur Kwiatkowski alias Fo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcialbym sie nauczyc programowac w jakims skryptowym jezyku programowania i niewiem jaki wybrac.

Chcilabym w nim robic skrypty pomocne w administracji serwerem i moze jakis Panel do administracji kontem WWW

Jakie jezyki programowania najbardziej nadaja sie do tych zastosowan??

 

Tcl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tcl

Nisza, ale do spolki z aol'em mozna zrobic mase wydajnych i szybkich rzeczy, no ale jak mowie - to nisza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tcl

Nisza, ale do spolki z aol'em mozna zrobic mase wydajnych i szybkich rzeczy, no ale jak mowie - to nisza...

 

Ale jeśli piszesz coś sam dla siebie od początku do końca to co za różnica? :) Lubię Tcl bo pisze się w nim bardzo szybko nawet skomplikowane rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smaczny.pl

oj, oj, oj...

 

naucz się c (lub lepiej c++) a wszystkie inne będziesz miał w małym palcu - większość języków to pochodne c.

 

a druga sprawa - do programowania nie wystarczy chęć - to musi być pasja - nie napiszesz panelu administracyjnego, czy bardziej skomplikowanej strony, jeżeli języka będziesz się tylko "uczył" :) musisz ćwiczyć, pisać - to wymaga czasu.

 

Ja programuję od czasu gdy w 2 klasie kupiłem commodore 16 (kto to jeszcze pamięta) - zacząłem od prostych gierek w basicu - było to 17 lat temu :) kurde - jak ten czas leci. Teraz po studiach mogę stwierdzić że umiem (lepiej lub gorzej) ale oprogramować wszystko co chcę. W każdym razie właśnie to jest wg mnie "nauka" programowania :)

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

 

P.S. PHP nie jest taki zły jak słyszałeś - każdy język ma wady i zalety. ja np. lubię PHP bo można go łatwo "wpleść" w stronę www i ogólnie jest wygodny. ale to rzecz gustu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×