Skocz do zawartości
WPNJ

2 domeny do 1 strony

Polecane posty

Witam.

 

Mam taki problem, z którym wolę się nie rozprawiać w sposób amatorski. Chodzi o to, że mam stronę o pewnym adresie. Dzisiaj wykupiłem drugą domenę (łatwiejszą do zapamiętania) i chciałbym ją przekierować na tą stronę, tak jak jest to z domeną nk.pl. Przekierowuje na nasza-klasa.pl.

Wpisuję do paska adresu nk.pl i po przekierowaniu zmienia na nasza-klasa.pl. Jak to zrobić by nie było żadnych problemów z Google, tzn. by nie dostać bana.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpisuję do paska adresu nk.pl i po przekierowaniu zmienia na nasza-klasa.pl. Jak to zrobić by nie było żadnych problemów z Google, tzn. by nie dostać bana.

 

Pozdrawiam.

 

zastosowac przekierowanie 301, do pliku .htaccess dopisujesz:

 

RewriteEngine On
RewriteRule ^(.*)$ http://www.twoja_nazwa_domeny.pl/$1 [R=301,L]

gdzie 'www.twoja_nazwa_domeny.pl ' to domena na ktora chcesz dokonac przekierowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha ok. Czyli na tej nowej (prostszej) domenie tworzę plik .htaccess i wklepuje to co mi podałeś. A wtedy w wyszukiwarkach będzie widoczna tylko ta domena co jest do tej pory czy i ta nowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha ok. Czyli na tej nowej (prostszej) domenie tworzę plik .htaccess i wklepuje to co mi podałeś. A wtedy w wyszukiwarkach będzie widoczna tylko ta domena co jest do tej pory czy i ta nowa?

 

wyjasnie to 'lopatologicznie' B)

 

mamy domene nasza-klasa.pl i chcemy by inna domena nk.pl przekierowywala nas na nasza-klasa.pl

 

mozemy to roziwazac nastepujaco:

- domena nk.pl skierowana jest na jakis katalog na Twoim serwerze do tego katalogu wrzucamy plik .htaccess

- w pliku tym umieszczamy 'kod' podany wczesniej, w przytoczonym przypadku powinno byc:

 

RewriteEngine On
RewriteRule ^(.*)$ http://www.nasza-klasa.pl/$1 [R=301,L]

 

dzieki temu wpisujac adres nk.pl nastapi przekierowanie na adres nasza-klasa.pl, mozna to rowniez zrealizowac poprzez skrypt php:

 

<?php

header(?HTTP/1.1 301 Moved Permanently?);

header(?Location: http://www.nasza-klasa.pl?.$_SERVER[?REQUEST_URI?]);

header(?Connection: close?);

?>

 

UWAGI:

 

  • dzięki wykorzystaniu zmiennej środowiskowej $_SERVER[?REQUEST_URI?] przekazywane są również parametry podane w adresie URL
  • www.nowa_domena.pl nalezy zastąpić nazwą domany na którą ma być wykonane przekierowanie

 

oczywiscie w pierwszym przypadku musi byc dostepny modul serwera Apache o nazwie mod-rewrite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki wielkie za wytłumaczenie. Jak już będę miał domenę to podepnę do serwera i wrzucę ten .htaccess :)

 

Dzięki raz jeszcze B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Google nigdy nie miało nic przeciwko stronom, do których podpięta jest większa ilość domen, i z tego co wiem nic się w tej kwestii nie zmieniło. Tak więc można po prostu zaparkować drugą domenę na domenie głównej (robisz to za pomocą "domain pointers" w DA - zaznaczając, że ma być to alias).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×