Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Marek607

Wybór skryptu dla strony

Polecane posty

Witam .

 

Ponieważ dużo się ostatnio naczytałem ( szczególnie w opiniach o roothosting) rzeczy o wyglądze i poprawności wyświetlania strony na którą to wszyscy zwracali uwagę postanowilem się Was poradzić.

 

Otóż postanowilem postawić sobie kolejną stronę - portal + forum.

 

Moje wymagania są następujące:

1) darmowe style i dodatki

2) portal zintegrowany z forum ( szcególnie chodzi mi o 1 rejestrację dla portalu i forum)

3) przyjazne linki

4) polski panel admina jak i od strony użytkownika full polski język

5) polski support w razie problemów.

 

Tyle słowem wstępu.

 

Ponieważ nie umiem pisać skryptów musiałem znaleśc jakiś dotowy.

 

Autorski CMS z allegro odpada - nie spełniaja punktu 1 i 5

 

Można zlecic komuś wykonanie - ale to już są koszty noi jak pisałem wyżej - nie ma supportu i stylów.

 

Po wielu szukaniach czegos dla siebie i wielu instalacjach zostały mi 2 opcje - extreme-fusion lub vbulletin

 

EF jest jak dla mnie fajnie zmodyfikowanym fusionem tylko że przeszkadzają mi w nim 2 rzeczy - brak przyjaznych linkow oraz to że dużo stron na nim jedzie.

 

vBulletin - wiadomo kombajn o wielkich możliwościach, wszystko można łatwo ustawić, modyfikowanie szablonu, instalacja wtyczek to czysta przyjemność. Pracowalem z nim dobre pół roku i naprawdę najlepszy na forum. Wadą jest jedynie cena czyli ok. 600 zł + vbseo ( przyjazne linki ) czyli na ,,dzień dobry" wychodzi mniej więcej tysiąc zl.

 

Więc pytania do Was w związku z tym:

1) Czy po wejsciu na jakąkolwiek stronę zwracacie uwagę na jakim skrypcie ona stoi??

2) Czy strona która jest na darmowym skrypcie jest dla Was gorsza niż strona dzialająca na platnycm skrypcie??

 

Chodzi mi tu dokladnie o to ( zakładając że strona jest o treśni ktorej poszukiwaliście) czy to że strona x jest na phpbb3 a strona y na Invision Power Board to strona x jest dla was mniej wartościowa i wolicie czytać stronę y ??

 

Pytanie dla osób które pozycjonują strony:

1)czy przyjazne linki maja duże znaczenie w pozycjonowaniu i pozycji w wyszukiwarkach??

 

2) czy słowo kluczowe w nazwie domeny ma jakieś wieksze znaczene w pozysjonowaniu??

 

NIe chodzi mi tu w takie rzeczy jak np. adres strony mojeauto.eu a na stronie o hodowli królików Tylko czy brak slowa kluczowego powoduje odrazu przegraną z witrynami ktore je mają??

 

Pozdrawiam i mam nadzieje że w miare jasno wyjaśniłem o co mi chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
1) Czy po wejsciu na jakąkolwiek stronę zwracacie uwagę na jakim skrypcie ona stoi??

Mnie odrzuca przemo ;)

Niektóre strony na fusionie są dla mnie kiepskie jednak, na EF: 101st.eu jak dla mnie wygląda przyzwoicie.

 

 

2) Czy strona która jest na darmowym skrypcie jest dla Was gorsza niż strona dzialająca na platnycm skrypcie??

Nie oceniam po portfelu.

 

1)czy przyjazne linki maja duże znaczenie w pozycjonowaniu i pozycji w wyszukiwarkach??

Oczywiście.

 

Ze swojej strony polecam Joomlę jeśli coś z darmowych, płatne szablony też nie są drogie.

A forum - mybb, a jeśli płatne to tylko IPB :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc pytania do Was w związku z tym:

1) Czy po wejsciu na jakąkolwiek stronę zwracacie uwagę na jakim skrypcie ona stoi??

2) Czy strona która jest na darmowym skrypcie jest dla Was gorsza niż strona dzialająca na platnycm skrypcie??

 

1 - zwracam uwagę, szczególnie jak działa wyjątkowo wolno/szybko

2 - nie

 

a tak generalnie to nie przepadam za gotowymi rozwiązaniami, wolę autorskie oprogramowanie ;) (oczywiście z zachowaniem zdrowego rozsądku - nie piszę własnych silników baz danych, ale np używam autorskich skryptów w moich najważniejszych serwisach - reszta czeka aż przyjdzie jej kolej na przejście na autorskie rozwiązania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w 2 dni nie moglem ogarnąć podstaw joomli i dałem sobie z nią spokój..........

 

Drupal mi się nie chcial wogole zainstalować ;)

 

Wiem że autorskie rozwiązanie jest najlepsze, ale trzeba je napisać z glową. Bo co z tego że będzie moje jak będzie wolno działało lub dziurawe jak ser szwajcarski.................

 

 

P.s. Ktoś wie czy EF mocno obiąża serwer??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w 2 dni nie moglem ogarnąć podstaw joomli i dałem sobie z nią spokój..........

 

Drupal mi się nie chcial wogole zainstalować ;)

 

Wiem że autorskie rozwiązanie jest najlepsze, ale trzeba je napisać z glową. Bo co z tego że będzie moje jak będzie wolno działało lub dziurawe jak ser szwajcarski.................

 

 

P.s. Ktoś wie czy EF mocno obiąża serwer??

 

1 - joomla też pięknie obciąża serwer, sam hostuję jedną (znajomego, ale wkrótce przenosi się na autorską platformę) i musiałem wprowadzić trochę zmian aby jako tako działała

 

2 - dlaczego drupal nie chciał się zainstalować?

 

3 - dlatego warto poświęcić na nie trochę czasu, a nie pisać szybko na kolanie :P

 

4 - EF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
w 2 dni nie moglem ogarnąć podstaw joomli i dałem sobie z nią spokój..........

Hmm ;) Dziwne :P

 

P.s. Ktoś wie czy EF mocno obiąża serwer??

Nie

 

1 - joomla też pięknie obciąża serwer, sam hostuję jedną (znajomego, ale wkrótce przenosi się na autorską platformę) i musiałem wprowadzić trochę zmian aby jako tako działała

Ale ma wsparcie dla memcache :P

 

4 - EF? ?

Extreme Fusion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ma wsparcie dla memcache ;)

 

wiem, wiem, jednak mimo memcached i tak lubi wolno działać. swoją drogą, na sharedach nie ma dostępu do memcached, więc dlatego zawsze odradzam jej użycia :P (a przynajmniej nie spotkałem jeszcze shareda z memcached)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stasiu
1) Czy po wejsciu na jakąkolwiek stronę zwracacie uwagę na jakim skrypcie ona stoi??

Jak widzę że stoi na spiraconym IP.B / vB (Prosto z wareza) to mam ochotę pyknąć abuse , ostatnio też nie przepadam za przemem i korzystam z phpbb2 odpowiednio zmodyfikowanego

 

2) Czy strona która jest na darmowym skrypcie jest dla Was gorsza niż strona dzialająca na platnycm skrypcie??

Nie zwracam na to uwagi, czasami nawet darmowe skrypty są lepsze od platnych ;-)

 

2) czy słowo kluczowe w nazwie domeny ma jakieś wieksze znaczene w pozysjonowaniu??

 

tego akurat nie wiem, ale podpowiem że adres domeny powinien być prosty, bez myślników i krótki żeby każdy mógł go zapamiętać

Na przykład moje-miasto-pabianice.pl będzie znacznie trudniejsze do wpisania od domeny mmpabianice.pl lub mmpab.pl

 

jeśli chodzi o cms'y to dobre są php-fusion i DataLife Engine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 - dlaczego drupal nie chciał się zainstalować?

Przypuszczalnie brak odpowienich uprawnień do bazy danych (wymagane są też create temporary tables i lock tables, a nie wszędzie one są standardowo ustawiane).

 

Co do CMS - to ciekawym wynalazkiem jest typolight... ale trzeba posiedzieć nad jego wdrożeniem troszkę bardziej, niż np. nad Joomlą, albo PHP-Fusion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do wordpressa jest dodatek forum bbpress ktory nie za ciekawie wygląda;/ Poza tym gdzieś czytalem że bylo wiele bledów onieważ to dopiero pierwsze wersje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×