Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
lukas24

Cesja Domeny

Polecane posty

Witam,

 

w masternet.pl piszą aby dołączyć kopię dowodu osobistego do cesji, a co jak ktoś jest nie pełnoletni i nie posiada paszportu/legitymacji?

 

I jeszcze jedno pytanie.. pierwszy raz robię cesję i nie wiem gdzie mam wysłać ten dokument, czy do firmy gdzie domenę kupiłem czy do nask?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NASK nie obsługuje Twojej domeny, tylko rejestrator. A będąc niepełnoletnim nie wykonasz cesji domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale chyba w jakiś sposób zarejestrowałem domenę więc i cesję powinienem wykonać ...

Tj. co te papierki mam wysłać do masternet.pl (jeśli tam domenę rejestrowałem) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osoba niepełnoletnia może zarejestrować domenę .pl, ale nie może wykonać jej cesji.

 

Albo wyrób sobie dowód osobisty i próbuj :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bodajże w dropped dało się przekazać komuś domenę poprzez podanie kodu authinfo, nie była potrzebna cesja, ale nie jestem pewien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pisałem do OVH w sprawie cesji domeny przez osobę niepełnoletnią:

 

(...)

W przypadku osoby niepenoletniej przesanie dokumenetów do cesji równie jest konieczne. Do procedury naley zaczy dokument tosamoci rodzica/opiekuna. Jeli chodzi o dokument osoby niepenoletniej to najlepiej aby bya to kopia paszportu ( ewentualnie legitymacji szkolnej).

(...)

 

Co prawda sam cesji jeszcze nie dokonałem, ale wolałem się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodajże w dropped dało się przekazać komuś domenę poprzez podanie kodu authinfo, nie była potrzebna cesja, ale nie jestem pewien

 

Ja bym wlasnei tak zrobil.

Zaloz konto w dropped i przetransferuj domene (pozniej transfer miedzy kontami w dropped), ewentualnie niech kupujacy sobie zalozy a ty mu podasz authinfo.

Abonent zmienia sie tam razem z transferem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×