Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
miodzio

[Pytanie] Własny serwer

Polecane posty

Witam :-) Chciałbym załozyć własny serwer na własna strone www. Służyłby on mi tylko na moje potrzeby. Jak skonfigurowac komputer by był on dostępny w internecie jako serwer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hym.. gorzej z tym ip... mam łacze internetowe.. tak zwane radiowe... i jak sie nie myle mam chyba tylko wewnetrzne :/ a np neo.. bo niedługo bede miał własnie neostrade.. tylko martwi mnie tam brak stałego ip ... da sie na takim łaczy cos zrobic ? jesli nie to jakie łacze trzeba wybrac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Ostatnio znalazłem na stronie Magazyn Internet coś takiego:

 

Program komputerowy połączony z zewnętrzną usługą, która umożliwia postawienie serwera na komputerze ze zmiennym adresem IP. Cała sztuczka polega na przekazywaniu przez zainstalowany na komputerze program kliencki do macierzystego serwera informacji o nowym adresie za każdym razem, gdy ten ulegnie zmianie. Dokładniejszy opis działania tej usługi można znaleźć pod adresem http://www.spoko.neostrada.pl/dyndns.html.

 

http://www.no-ip.com

Status: freeware

Aktualna wersja: 2.1.4

Ocena: 4/6

 

Może się nada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki :) To juz sprawe dostępu do internetu mam powiedzmy załatwiona. A co do samego komputera. Na komputerze "serwerze" powinnien byc tylko zainstalowany program niezbedny do stworzenia serwera ? Czy mozna z niego normalnie korzystac? I czy ten komputer musi byc jakis tam super o niewiadomo jakich wymaganiach... czy starczy zwykły celeron 500 mhz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki :) To juz sprawe dostępu do internetu mam powiedzmy załatwiona. A co do samego komputera. Na komputerze "serwerze" powinnien byc tylko zainstalowany program niezbedny do stworzenia serwera ? Czy mozna z niego normalnie korzystac? I czy ten komputer musi byc jakis tam super o niewiadomo jakich wymaganiach... czy starczy zwykły celeron 500 mhz??

 

1.Komputer moze Ci sluszyc jako serwer i mozesz z niego normalnie korzystac.

2.Zalezy pod jakim systemem bedzieszm mial serwer - jesli Windows to watpie zeby 500 mhz wystarczylo jesli masz kompa uzywac i jako workstacje i jako serwer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie musi być windows :) bo wiem ze to takich rzeczy to ten system sie nie nadaje (no moze oprócz win 2000). przez pewnien czas korzystałem z Knoppixa i mam w nim mała wprawe wiec czy ten system nadawał by sie do takich rzeczy jak własny serwer? a jak nie to jaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak nadawal ale po co kombinowac celek 500 styknie na winde tez i bedziesz mogl normalnie korzystac chyba ze masz 2 komp wolny Postaw naprzyklad knoppixa i odpal apache mysql ,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość McN

zamiast o system w domu bo praktycznie na kazdym postawisz server na sreone www to powinienes sie martwić o łącze. Neostrada niema duzego uploadu wiec Twoja strona pewnie bedzie sie wolno ladowac a gdy bedzie minimalnie obciążona jakimis plikami to juz wogule padnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To moze przy okazji ma ktos pomysl, zrobic taki no-ip/dyndns dla komputera, ktory jest za routerem z modemem adsl? Przekierowanie portow itp. to zaden problem - kwestia tylko taka, ze o ile pamietam no-ip pobiera IP komputera i wysyla do serwera no-ip.com, a jak jestem za routerem, IP mam wew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym zrobic tak, ze łacze internetowe bedzie dzielone na 2 kompy, jeden do normalnego urzytku, drugi to serwer... łacze to bodajrze bedzie neo 512 :) chyba ze cos innego mi polecicie.. tylko ze mieszkam w małym miescie i nie ma duzo propozycji :) a tak w ogole to ktos z was probował takie cos stwaorzyc? jesli tak to moze cos o tym powiecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to oczywiscie jako serwer na wlasny uzytek bo jako komercyjny na takim sprzecie i laczu nie widze sensu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość McN

jak masz łacze 512 to wysyłu masz ze 128 czyli jak ktoś bedzie ściągał plik bedzie miał maxymalną prędkość ~15KB/s tzn ta prędkość sie dzieli na każdego uzytkownika strony www, 2 userów to juz po 7,5KB a 15 userów to 1KB/s (to oczywiście maxymalny transfer), nie widze w tym najmniejszego sensu poniewaz maszyna (server) stojący cały dzień właczony poto zeby ludzie i tak nie mogli przejżeć normalnie strony a co dopiero ściągnąć pliku. Ja mam UPC 2Mb/384 i wysyłu mam ~45KB/s do 60KB/s i nie widze sensu stawiać servera na takim łączu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak w ogole to ktos z was probował takie cos stwaorzyc?
Naprawde wiele osob probowalo, a nawet zrobilo. Jak rzucisz haslo w googlach, to poradnikow jak to zrobic jest multum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda :-( Widze ze moje marzenia o własnym serwerze zawsze będą marzeniami... moze za kilka lat...ehh... ale wielkie dzieki wszystkim za pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×