Skocz do zawartości
bwgg

3-5 małych serwerów z MySQL dostępnym spoza localhostu

Polecane posty

Witam!

 

Poszukuję 3-5 małych serwerów rozrzuconych po Polsce (i nie tylko) o następujących "parametrach":

 

a) baza MySQL dostępna z zewnątrz (warunek konieczny!) - wystarczy jedna, wersja > 5.0.3

 

:) 1,5-2GB powierzchni dyskowej (i brak ograniczeń na rozmiar bazy)

 

c) PHP5

 

d) Cron

 

Uprzedzając pytania: tak, monitoring. Do 100 hostów do sprawdzenia (każdy to jedno nawiązane połączenie) i 4 (słownie: cztery) zapytania do bazy co 2 minuty. Do tego co 15 minut 2 zapytania z zewnętrznego serwera (zbieranie zgromadzonych danych).

 

Wg moich obliczeń nie będzie mi potrzebne więcej niż 250MB transferu miesięcznie (ale dla świętego spokoju ustalmy bandwitch na 1GB miesięcznie).

 

Jeśli wszystkie serwery działają, to zakładając dla średnieg czasu odpowiedzi 50ms (bardzo zawyżone) skrypt wkonywać się będzie 50*100 = 5000 [ms] = 5 . Zakładając, że w jednym momencie nie będzie odpowiadać 10 ze 100 serwerów czas ten wyniósłby przy timeoucie ustawionym na 5s niestety prawie minutę. Sam skrypt to sporo mniej niż 1ms, dlatego pominąłem go w obliczeniach. Tu pojawia się kolejny ból: limit czasu wykonywania skryptu - musi być na wszelki wypadek jak najwyższy. Oczywiście mogę podzielić sprawdzanie na części po (przykładowo) 10 serwerów, ale nawet wtedy przy wielkim pechu skrypt może przekroczyć przydzielony mu czas...

 

Nie jest dla mnie bardzo ważne, czy będą to serwery jednej, czy kilku firm (aczkolwiek naturalne jest, że jedna firma byłaby najwygodniejsza - przy czym nie znam żadnej, która byłaby w stanie zaproponować mi kilka serwerów w różnych miejscach Polski i/lub Europy).

 

Czy takie cuda istnieją? Czy muszę zebrać 10000 serwerów do monitorowania i zakupić VPSy? : )

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w Polsce chyba nie ma takiego usługodawcy który wystawia baze na zewnątrz. Kiedyś widziałem coś w US, ale nie pamietam adresu. Pewnie VPS byłby najlepszy do tego typu rzeczy - konfigurujesz jak chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poszukuję 3-5 małych serwerów rozrzuconych po Polsce

 

Kamil, aby na pewno macie konta rozrzucone po Polsce? :) Macie jedną lokalizacje o ile mnie pamięć nie myli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jedno konto moze miec u kamila, jedno np. w hekko a trzecie np. w ionic no i sa trzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w Polsce chyba nie ma takiego usługodawcy który wystawia baze na zewnątrz. Kiedyś widziałem coś w US, ale nie pamietam adresu. Pewnie VPS byłby najlepszy do tego typu rzeczy - konfigurujesz jak chcesz

 

Tego się właśnie obawiałem. W tej chwili testuję konta w 3 firmach pod inny projekt i niestety wszędzie localhost.

 

 

Gdybym mógłl sobie pozwolić na VPSy (pieniądze nie taki duży problem, ale marnowanie zasobów to bezsens) to mógłbym nawet zrezygnować z PHP...

 

http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showtopic=19114

 

 

Zapraszam do skorzystania z tej oferty :-)

 

 

Pozdrawiam

 

Bardzo chętnie (15zł brutto/rok - świetnie!), ale w FAQ na Państwa stronie (http://webh.pl/index.php?cmd=help) widzę "localhost". Zakładając, że bylibyście Państwo w stanie udostępnić dla mnie bazę na zewnątrz (w co wątpię...) to jak ma się sprawa z czasem dla skryptu?

 

 

 

 

Z tego co wiem to prawie kazdy ktory ma DA spelni twoje wymagania :)

 

Gdyby wyłączyć z wymagań bazę na zewnątrz i duży czas dla skrypptu - jasne ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@UP Powiem inaczej wejdz do DA przejdz do zakladki gdzie zarzadzasz baza danych, kliknij w wybrana baze, kolejno dodaj do access host adres IP z jakiego bedziesz sie laczyl z baza danych, a jako adresow host baz danych uzywaj domen dodanych na tym serwerze (w swoim panelu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam firehost.pl ma bazę danych na zewnętrznej maszynie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@UP Powiem inaczej wejdz do DA przejdz do zakladki gdzie zarzadzasz baza danych, kliknij w wybrana baze, kolejno dodaj do access host adres IP z jakiego bedziesz sie laczyl z baza danych, a jako adresow host baz danych uzywaj domen dodanych na tym serwerze (w swoim panelu).

 

No i dobrze wiedziałeś. Ja natomiast drugi raz w tym tygodniu przekonałem się, że założenia to sobie można wsadzić, a należy wszystko sprawdzać. Tym razem zakładałem, że cały ruch do MySQLa spoza bazy jest wycinana na routerze/firewallu.

 

 

Podziękował ; )

 

Skoro już wiemy, że (niemal) każdy hosting z DA będzie mi odpowiadał - jak z tym czasem wykonywania skryptu? Czy każdy hosting z dostępnym php.ini (parametr max_execution_time zdaje się) pozwoli mi na zwiększenie limitu czasu dlaskryptu, czy też coś jeszcze może mi przeszkadzać (pytanie dla świętego spokoju).

 

Dziękuję także za oferty via PW - niestety rozejrzę się dopiero jutro, narazie muszę uciekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W linuxpl.com możesz sobie sam ustawić max_execution_time do 450. Ponadto możęsz przez DA ustawić jeszcze 32 inne opcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na vipserv jest możliwość połączeń z zewnątrz do bazy mysql. Serwer w niemczech i francji, a pingi minimalnie rzędu 40ms.

 

ping sv8.vipserv.org

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×