Skocz do zawartości
ktoś

Losowania - pewna sugestia

Polecane posty

Wiem, że to co zrobię będzie bardzo niepopularne i wiele osób będzie miało do mnie o to żal. Niestety ktoś się musi podłożyć i niestety będę to ja. Otóż organizowanie promocji polegających na losowaniu kont jest bardzo fajnym pomysłem (kilka firm już to zrobiło) - użytkownicy dostają konta a firma wisi przez tydzień na szczycie wątków na WHT - wszyscy są hepi.

Też chciałbym zrobić taką promocję, ale się przed tym powstrzymuję... Dlaczego, ano dlatego, że bez zezwoleń jest to nielegalne. Czuję się trochę zrobiony na szaro, że inni mają to gdzieś a ja się tym przejmuję.

Oczywiście popieram wszystkie promocje (jeżeli konkurencja jest w stanie zrobić dobrą promocję to tylko gratulować), ale chciałbym żebyśmy się tutaj prezentowali z naszą ofertą na uczciwych zasadach. A na razie to wygląda tak, że niektórzy są albo nieświadomi albo żerują na tym, że nikt tutaj nie jest złośliwy i nie ma zamiaru donosić.

 

Proszę więc administrację wht o zatwierdzanie każdej takiej promocji (posiadającej element losowania) i sprawdzanie zezwolenia Ministerstwa Finansów oraz zaświadczenia o nadzorze osoby posiadającej Świadectwo Zawodowe Ministerstwa Finansów.

 

I na koniec, ku przestrodze...

 

 

 

Kodeks karny skarbowy:

Art. 108.

§ 1. Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi loterię fantową, grę bingo fantowe, loterię promocyjną lub loterię audioteksową, podlega karze grzywny do 240 stawek dziennych.

§ 2. Jeżeli nadwyżka z loterii fantowej, gry bingo fantowe, loterii promocyjnej lub loterii audioteksowej była przeznaczona na cel społecznie użyteczny, w szczególności dobroczynny, sprawca czynu zabronionego określonego w § 1 podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że ktoś wreszcie zareagował na ten proceder. Zabierałem się za to od dłuższego czasu ale ktoś jak widać mnie ubiegł.

Jedynie konkursy można organizować w dowolnym zakresie bez zezwolenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedynie konkursy można organizować w dowolnym zakresie bez zezwolenia.

z cyklu "polak potrafi", firmy zaczną ogłaszać konkursy polegające na podaniu

swojej chęci zgłoszenia w odpowiednim wątku na forum, potem ocenią przy pomocy

generatora liczb z zakresu X-Y, która odpowiedź się komputerowi najbardziej podobała,

a na koniec rozdadzą nagrody...

zgodne z prawem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Na chwilę obecną nie umiem stwierdzić na ile jest to nielegalne. Tak czy inaczej istnieje taka możliwość, a jedynym wyjściem wydaje się być sugestia krokodyla o zatwierdzanie każdej takiej oferty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bartek,

Aby odróżnić konkurs od gry losowej, loterii promocyjnej itp. wystarczy zauważyć, iż gra losowa wymaga spełnienia trzech warunków: nabycia losu lub innego dowodu udziału w grze (w tym paragonu, faktury, kuponu z opakowania), istnienia regulaminu oraz zależności wyniku od przypadku. Zależność wyniku konkursu - odnośnie do podziału nagród - od przypadku nie oznacza jego uzależnienia tylko i wyłącznie od przypadku. W każdym bowiem konkursie mogą być określane warunki precyzujące sposób zachowania się osoby pragnącej w nim uczestniczyć. Do warunków takich można zaliczyć np. obowiązek udzielenia odpowiedzi na zadane w czasie konkursu pytanie, zwłaszcza gdy nie wymaga to od uczestnika szczególnej wiedzy i zręczności. Jest to ważne rozróżnienie, gdyż z reguły gry losowe wymagają zezwolenia ministerstwa finansów, natomiast konkursy można organizować w dowolnym zakresie.
za http://www.pit.pl/konkursy_wygrane_1345.php

 

"Nabyciem losu" tutaj jest podpisanie się w wątku losowania, zależność wyniku od przypadku jest oczywista - wszelkie skrypty losujące, regulaminów w większości przypadków brak co nie oznacza to iż taka loteria nie jest nią w rozumieniu prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Więc, od dzisiaj mamy konkursy. Dobrze byłoby skończyć tutaj temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek,

za http://www.pit.pl/konkursy_wygrane_1345.php

 

"Nabyciem losu" tutaj jest podpisanie się w wątku losowania, zależność wyniku od przypadku jest oczywista - wszelkie skrypty losujące, regulaminów w większości przypadków brak co nie oznacza to iż taka loteria nie jest nią w rozumieniu prawa.

 

Pytałem księgowej o to. Odpowiedź jest prosta: jest element losowania, który wypełnia definicję ustawową, a fakt że los jest bezpłatny (wpisanie się w wątku) nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytałem księgowej o to. Odpowiedź jest prosta: jest element losowania, który wypełnia definicję ustawową, a fakt że los jest bezpłatny (wpisanie się w wątku) nie ma znaczenia.

Oczywiście, przecież to napisałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Należy stworzyć regulamin i dogadać się z firmą obsługującą konkursy SMS. Takie mają uprawnienia i odpowiednio się z tego rozliczają. Wystarczy podpisać umowę i zarejestrować regulamin.

 

Konkurs SMS. Tanie SMS-y z których dochód przeznaczany jest na utrzymanie portalu. Równocześnie umożliwiają w pełni legalne wylosowanie zwycięzców. Reklamodawca jest zadowolony. Uczestnicy są zadowoleni. Serwis zdobywa środki na rozwój. Wszystko jest legalne. Formalności i losowanie załatwia firma od SMS-ów.

 

Coś takiego ma też dodatkowy plus. Uczestnicy mają możliwość dorzucenia się do budżetu serwisu który lubią :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Ponieważ czuję, że to trochę kamyczek do mojego ogródka pozwolę sobie napisać parę słów na ten temat.

Przede wszystkim, myślę że stwierdzanie, że organizowanie tego typu konkursów jest "prezentowaniem się na nieuczciwych zasadach" lub "żerowaniem na tym, że nikt tutaj nie jest złośliwy i nie ma zamiaru donosić" jest sporo przesadzone i prawdopodobnie zawiera pewną nutę żalu i goryczy.

Nie chcę generalizować i dlatego opiszę wyłącznie jak wygląda to z naszej strony.

1) Zorganizowana loteria była konkursem z nagrodami dla wszystkich, co wyraźnie jest zaznaczone w regulaminie promocji

2) Nasza promocja jest po prostu samplingiem, czyli oferowaniem bezpłatnych próbek produktów. Są plany opodatkowania tego typu materiałów promocyjnych, ale póki co:

Firma, która w celach marketingowych nieodpłatnie świadczy swoje usługi, nie musi naliczać podatku. Jednocześnie ma ona prawo do odliczania VAT naliczonego z faktur zakupu związanych z tymi usługami. Tak wynika z wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 16 czerwca 2009 r. (III SA/Wa 246/09).

Źródło

3) W naszym konkursie każdy dostał konto, wystarczyło się zgłosić, równie dobrze mogliśmy napisać "Promocja - Rozdajemy konta na min. 3 miesiące gratis", bez używania słów "konkurs", "losowanie" itp.

 

To trzy zasadnicze sprawy, które powinny zakończyć dyskusję na ten temat. Ale pozwolę sobie dodać jeszcze parę słów. Klientów można pozyskiwać na różne sposoby. Jedni robią to reklamami "wyskakującymi" z lodówki i promocjami za 1 zł za pierwszy rok, inni rozdają próbki. Z samplingiem kont www to tak jak z napojami rozdawanymi na ulicy - jeden wylosuje puszkę białą drugi czarną. A jeżeli ktoś nadal uważa, że tego typu promocje są niezgodne z prawem - proszę powiedzieć jak potraktować dodawanie domen .pl do hostingu gratis. Dumping łupieżczy?

Jeżeli nadal ktoś uważa, że tego typu konkursy promocyjne są nielegalne - z naszej strony zapewniam, że zrobimy wszystko, aby wszyscy (w tym nasi konkurenci) czuli się komfortowo i od razu proponuję regulamin kolejnej promocji: konta za darmo dla każdego. To już nie będzie miało nic wspólnego z loterią, konkursem i innym podobnym straszliwym hazardem ;). A akcję może będzie warto przeprowadzić w czasopismach komputerowych, żeby nie irytować użytkowników WHT. Tutaj przecież i tak króluje kilka firm, które mają monopol na uwielbienie i żadna siła tego nie zmieni, prawda?

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich i zapraszam do dalszej merytorycznej dyskusji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ad 1. Zorganizowana promocja była konkursem, który zawierał element losowania a na takowe należy uzyskać zgodę ministra.

ad 2. To, że każdy coś dostał się bardzo chwali, tylko że niektórzy uczestnicy tego konkursu zostali w sposób znaczący wyróżnieni, właśnie w drodze losowania.

ad 3. j.w.

 

Nie chodzi o kwestie księgowe, podatki itp lecz o to, że obowiązujący stan prawny jest taki a nie inny: na takie rzeczy (konkursy, loterie, promocje czy jak kto chce to nazwać zwierające element losowania - nie jest istotna samodzielnie nadana nazwa, a fakt że wypełnia to definicje ustawowe) należy mieć zezwolenie. Losowanie puszek jest nietrafione, ponieważ ich wartość i cena detaliczna są identyczne - jest to ten sam produkt i na ulicy nikt nie będzie miał nic przeciwko jeżeli sobie wymienimy, zaś parametry kont się różnią znacząco i to wyróżnienie następuje przez losowanie.

 

Powiem szczerze: sugerowanie, że dodawania domen gratis jako nielegalne jest dosyć groteskowe. Jeżeli jest Pan pewny tego co pisze to może zróbmy tak: napiszę dwa donosy do urzędu skarbowego - jeden na siebie (bo dodaję domeny gratis), drugi na Pana? Zgadza się Pan? Pańskie działanie jest po prostu nielegalne, a tego typu uwagi czynione wobec legalnej działalności są nie na miejscu.

 

EDIT: Jeżeli zrobiłbym coś nielegalnie (chociażby nieświadomie) to w takiej sytuacji bym po prostu milczał. A wmawianie komuś, kto zwrócił na to uwagę, że jego działalność jest nielegalna (wbrew wszelkiej logice) jest bezczelnym odbijaniem piłeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja myślę, że komuś tu nieźle odbija w ogóle poruszając ten temat... zajmijcie się czymś pożytecznym, a nie "na chama" się czepiacie...

to wygląda tak, jakby jakiś POlityk wtargnął na to forum i patrzył gdzie by tu nakraść kasiory "na załatanie dziury"... inna sprawa, że te @)(%&*!@*$_!) niedługo opodatkują plucie na ulicę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
Ja myślę, że komuś tu nieźle odbija w ogóle poruszając ten temat... zajmijcie się czymś pożytecznym, a nie "na chama" się czepiacie...

to wygląda tak, jakby jakiś POlityk wtargnął na to forum i patrzył gdzie by tu nakraść kasiory "na załatanie dziury"... inna sprawa, że te @)(%&*!@*$_!) niedługo opodatkują plucie na ulicę...

 

sponsi uwazaj na to co piszesz :)

mandaty juz sa, wiec do podatkow juz nie daleko :) rzecz jasna on mandatu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ad 1. Zorganizowana promocja była konkursem, który zawierał element losowania a na takowe należy uzyskać zgodę ministra.

ad 2. To, że każdy coś dostał się bardzo chwali, tylko że niektórzy uczestnicy tego konkursu zostali w sposób znaczący wyróżnieni, właśnie w drodze losowania.

ad 3. j.w.

 

Tak jak pisałem wcześniej - był to całkowicie legalny konkurs i nie chcę, aby ktokolwiek poczuł się urażony (w tym konkurencja). Żeby natomiast ostatecznie zakończyć sprawę - wszyscy użytkownicy konkursu otrzymają konto LE1000 na 6 miesięcy. Nie ma elementu losowania, nie ma znacząco wyróżnionych.

 

Powiem szczerze: sugerowanie, że dodawania domen gratis jako nielegalne jest dosyć groteskowe. Jeżeli jest Pan pewny tego co pisze to może zróbmy tak: napiszę dwa donosy do urzędu skarbowego - jeden na siebie (bo dodaję domeny gratis), drugi na Pana? Zgadza się Pan?

 

Nie wszystko da się załatwić w Urzędzie Skarbowym. W sprawie dumpingu należy skierować sprawę do sądu, powołując się na ustawę z dnia 16 kwietnia 1993r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Niestety nie może wystąpić Pan jednocześnie w charakterze powoda i pozwanego. A z interpretacjami Urzędów Skarbowych jest jak wszyscy wiemy różnie, były już opodatkowania systemów open source zgodnie z cennikami analogicznych płatnych systemów i inne absurdalne orzeczenia, z których później często się wycofywano. Trochę taka niefortunna... loteria bez zezwolenia ;) Jeżeli jednak czuje się Pan poszkodowany - proszę korzystać ze swoich praw. Mam nadzieję również, że potraktuje Pan w jednakowy sposób wszystkie firmy, które w ramach forum organizowały podobne konkursy.

"Dajcie mi człowieka, a znajdę na niego paragraf" - to motto działań stalinowskiej, radzieckiej prokuratury. W podobnym tonie jest składanie donosów, czy bezpodstawne oskarżanie na forum publicznym. Jeżeli osoba prowadząca działalność gospodarczą uważa takie formy za właściwe i etyczne - nic nie stoi na przeszkodzie aby je jednak stosować.

 

Pańskie działanie jest po prostu nielegalne, a tego typu uwagi czynione wobec legalnej działalności są nie na miejscu.

 

EDIT: Jeżeli zrobiłbym coś nielegalnie (chociażby nieświadomie) to w takiej sytuacji bym po prostu milczał. A wmawianie komuś, kto zwrócił na to uwagę, że jego działalność jest nielegalna (wbrew wszelkiej logice) jest bezczelnym odbijaniem piłeczki.

 

Wysuwa Pan bardzo poważne oskarżenia. Na Pana miejscu użyłbym raczej formy "wydaje mi się, że... itd". Publiczne stawianie tego typu zarzutów, wypowiadając się dodatkowo w imieniu prowadzonej przez siebie firmy może być bardzo ryzykowne. Być może właśnie postąpił Pan "nielegalnie (chociażby nieświadomie)" łamiąc przynajmniej 2 ustawy. Nie mam Panu tego za złe bo rozumiem Pańskie emocje i punkt widzenia, ale bardzo proszę o nieco więcej umiaru i zachowanie zimnej krwi zwłaszcza w debatach publicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sprawie dumpingu należy skierować sprawę do sądu, powołując się na ustawę z dnia 16 kwietnia 1993r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Dodawanie czegoś gratis nie jest nieuczciwą konkurencją. Jeżeli sądzi Pan, że tak jest to oznacza, że producenci kawy dodający kubki, herbaty dodający łyżeczki, latarek dodający baterie, coca cola dodająca szklankę, sklepowa dająca foliowy woreczek do zakupów itp itd łamią prawo. Proszę się zastanowić nad tym co Pan pisze, czasem można się zagalopować i popaść w śmieszność.

 

Nie, nie czuję się poszkodowany. Intencją mojego posta była przyszłość (żeby tego typu rzeczy się nie zdarzały więcej), a nie to co kto zrobił. Pan sam się zgłosił do tej dyskusji.

 

Wobec samodzielnego zgłoszenia się do tej dyskusji przez Pana uważam wypowiedzi w stylu:

"Dajcie mi człowieka, a znajdę na niego paragraf" - to motto działań stalinowskiej, radzieckiej prokuratury. W podobnym tonie jest składanie donosów, czy bezpodstawne oskarżanie na forum publicznym. Jeżeli osoba prowadząca działalność gospodarczą uważa takie formy za właściwe i etyczne - nic nie stoi na przeszkodzie aby je stosować.

za niestosowne i poniżej jakiegokolwiek poziomu. Pisałem o problemie a nie o Panu personalnie.

 

I tego co powiedziałem jestem pewien i mogę powtórzyć biorąc na siebie całą odpowiedzialność: działał Pan niezgodnie z obowiązującym w Polsce prawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Należy stworzyć regulamin i dogadać się z firmą obsługującą konkursy SMS. Takie mają uprawnienia i odpowiednio się z tego rozliczają. Wystarczy podpisać umowę i zarejestrować regulamin.

 

Konkurs SMS. Tanie SMS-y z których dochód przeznaczany jest na utrzymanie portalu. Równocześnie umożliwiają w pełni legalne wylosowanie zwycięzców. Reklamodawca jest zadowolony. Uczestnicy są zadowoleni. Serwis zdobywa środki na rozwój. Wszystko jest legalne. Formalności i losowanie załatwia firma od SMS-ów.

 

Coś takiego ma też dodatkowy plus. Uczestnicy mają możliwość dorzucenia się do budżetu serwisu który lubią :-)

 

I tu się kolega myli. Każda taka firma również prosi o stosowne zezwolenia jeżeli zachodzi potrzeba losowania. Jeśli jednak np co 5 osoba wygrywa, zezwolenia nie są potrzebne. Następnym razem zróbcie w taki sposób i nikt się już do Was nie przczepi, a całośc przebiegnie w pełnym majestacie prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I tu się kolega myli. Każda taka firma również prosi o stosowne zezwolenia jeżeli zachodzi potrzeba losowania. Jeśli jednak np co 5 osoba wygrywa, zezwolenia nie są potrzebne. Następnym razem zróbcie w taki sposób i nikt się już do Was nie przczepi, a całośc przebiegnie w pełnym majestacie prawa.

 

O to właśnie chodzi, żeby tylko legalnie było (bo wtedy każdy może organizować promocje na równych zasadach). Służę pomysłami:

przez kilka dni od godziny 12:00 pierwsze dwie osoby, które się wpiszą dostają konto. Ot co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I tu się kolega myli. Każda taka firma również prosi o stosowne zezwolenia jeżeli zachodzi potrzeba losowania. Jeśli jednak np co 5 osoba wygrywa, zezwolenia nie są potrzebne. Następnym razem zróbcie w taki sposób i nikt się już do Was nie przczepi, a całośc przebiegnie w pełnym majestacie prawa.

 

Nie mylę się. Po to by wszystko odbywało się legalnie, potrzebna jest wspomniana rejestracja regulaminu. Rejestracja (Sensownie napisanego) regulaminu powoduje wydanie zezwolenia. Przez Ministerstwo Finansów. Samo losowanie bierze na siebie firma od SMS, która posiada do tego odrębne zezwolenia i robi to zgodnie z wymaganymi procedurami.

 

Na tym forum obecna jest przynajmniej jedna osoba która spełniła wszystkie formalności i przeprowadza tego typu losowania/konkursy. SMS premium z nagrodami rzeczowymi. Przeprowadza je na stronie traktującej o grze komputerowej.

 

Wpłaty z SMS zasilają budżet serwisu i/lub stanowią budżet nagród przy kolejnych edycjach zabawy. Wszystko odbywa się legalnie. Opłacane są wszystkie podatki. Decyzja z ministerstwa jest. Kolega który przeprowadza te konkursy za chwilę dostanie link do tego tematu. Może znajdzie kilka minut by wyjaśnić jak wygląda załatwienie wszystkich formalności. Pojawiał się już na forum WHT ;-)

 

Aktualizacja:

 

Dodam, że dochodem z SMS trzeba się oczywiście podzielić z firmą od ich obsługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, ale nie do końca.

Fakt firma która zajmuje się obsługą SMSów bierze na siebie faktyczny element "wyłaniania zwycięzcy", na nas spoczywa napisanie regulaminy który MUSI być zatwierdzony przez ministerstwo. My czekaliśmy około miesiąca na takie zatwierdzenie.

 

Nie jest jednak tak różowe. Nagrody w takich konkursach są w spory sposób ograniczone. Nie chcę nikogo wprowadzić w błąd (pamięć mnie czasem zawodzi) ale o ile mi wiadomo to nagrodą nie może być gotówka lub przedmiot. To w spory sposób ogranicza nagrody. Są jednak pewne metody na poszerzenie spektrum tych nagród.

 

suma summarum: my piszemy tylko regulamin, resztą martwi się firma od SMSów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega Avatarus pojawił się bardzo szybko ;-)

 

Będzie fajnie jeśli przedstawi jeszcze jak wygląda procedura rejestracji takiego regulaminu. Ja poszukam podstaw traktujących o wspomnianej wartości nagród.

 

Avatarus oferuje w swoich konkursach nagrody w postaci pakietów opłat za gry komputerowe itp. Są to rzeczy warte zazwyczaj kilkaset złotych. Mam na mysli całą pule nagród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jest jednak tak różowe. Nagrody w takich konkursach są w spory sposób ograniczone. Nie chcę nikogo wprowadzić w błąd (pamięć mnie czasem zawodzi) ale o ile mi wiadomo to nagrodą nie może być gotówka lub przedmiot.

 

To chyba jakaś szczególna forma loterii/konkursu bo jak się nie rozglądać po tego typu rzeczach to na ogół są przedmioty. Jeżeli byłbyś w stanie to sprecyzować to byłoby super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo

Chcąc nie chcąc, wydaje mi się, że stopniowo wypaczany jest sens całego wątku i tego typu konkursów. Nie mylcie proszę konkursów promocyjnych, w których rozdawane są próbki produktów do loterii fantowych, pieniężnych itp., z których utrzymują się fora/serwisy.

Nie wiem, dlaczego do promocji, które były organizowane za darmo na siłę wciągacie pieniądze (SMS). Gdybyśmy chcieli zarabiać na loteriach to byśmy to robili, albo sprzedali oferowane przez nas gratisowe konta za grosze na Allegro, wychodząc na tym dużo lepiej finansowo i organizacyjnie niż na rozwiązaniach, które są tu proponowane.

Wydaje mi się, że nie dostrzegacie naszych dobrych chęci i zabawy, którą organizujemy dla zamkniętego grona WHT. Proponuję iść dalej - donieść na wszelkie loterie i loteryjki organizowane w szkołach, w gronie przyjaciół, na weselach itd. Przecież są nielegalne, prawda?

 

Pisałem o problemie a nie o Panu personalnie.

 

I tego co powiedziałem jestem pewien i mogę powtórzyć biorąc na siebie całą odpowiedzialność: działał Pan niezgodnie z obowiązującym w Polsce prawem.

 

Proszę sobie przeczytać powyższe zdania w kontekście tego co sam Pan napisał: "Proszę się zastanowić nad tym co Pan pisze, czasem można się zagalopować i popaść w śmieszność."

 

I o to chodziło w tym temacie :) A nie o jakieś durne awantury.

 

Tego szczerze powiedziawszy zupełnie nie rozumiem. To przecież Pan rzuca na wiatr oskarżenia, nie widzę nikogo innego piszącego wypowiedzi, które mogłyby zostać uznane za "awanturnicze". Odpisałem Panu informując o naszym konkursie, żeby wyjaśnić sprawę, że działamy uczciwe na zasadzie konkursu, odpowiedziałem na postawione zarzuty i rozwiązałem sporne kwestie, ponieważ to akurat po naszym konkursie zdecydował się Pan podjąć temat. Jeżeli chcemy rozmawiać o organizowaniu loterii to proponuję założyć nowy temat. Tak się składa, że akurat pracujemy nad pewną nową internetową grą liczbową o charakterze loterii (ze wszystkimi zezwoleniami itd) i chętnie podyskutujemy na ten temat.

 

Wydaje mi się natomiast, że ten temat powoli schodzi na boczne tory. Proponuję więc, aby Administracja Forum odgórnie wydała decyzję, czy zgadza się na organizowanie tego typu konkursów na łamach forum czy też nie i moim zdaniem temat będzie można zamknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×