Skocz do zawartości
Keaman

Hosting dla klientów

Polecane posty

Chciałbym dawać moim klientom wraz z wykonaną prze zemnie stroną hosting, zastanawiałem się jakiego Resellera wybrać. Nie musi być w Polsce, byle by ping nie był jakiś z kosmosu. Na pewno przydał by się do tego jakiś system tiketowy w cenie Resellera a już super by było jak by informował o płatnościach klientów. Spolszczony panel dla klienta lub możliwość jego spolszczenia. No i żeby nie wywalali bez ostrzeżenia np. za obciążenia czy za spam, wiadomo nie będę śledził każdego kroku klienta. Cena do 60zł/miesiąc. Nie ukrywam, że po spełnieniupowyższych wymagań, chciałbym wybrać ten który daje najlepsze parametry pojemnosci oraz transferu. Co polecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź :) A nie wiesz jak tam jest rozwiązany problem z tz. " niechcianymi klientami". Co robią gdy delikwent zajeżdża im procesor lub trzyma spamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co wszędzie, nie ma zmiłuj. Nie znajdziesz firmy, która pozwoli na współdzielonym hostingu zajeżdżać serwer i wysyłać spam. W twoim wypadku w grę wchodzi dedyk lub vps i jakiś skrypt bilingowy np iHost, iPanel, whmcs i wiele innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sam montujesz do kupy strony, które chcesz hostować, to masz pewną kontrolę nad nimi. Dlatego myślę, że wykupienie resellera to nie jest taki głupi pomysł, o ile nie weźmiesz jakiejś tandety.

Zerknij na to: http://www.webhost.uk.net/reseller_hosting.html - Brytyjska firma, kolokacja w Londynie i Maidenhead.

Poleciłbym Ci pakiet "Linux Silver", w którym masz dodany WHMCS i dedykowane IP. Do tego na serwerach mają RVSkin, co od razu załatwia sprawę spolszczenia cPanelu. Wiem, że przekracza to 60zł, i to sporo, bo 20 funciaków to ok. stówki, ale nie znajdziesz wiele sensownych resellerów z panelem w języku polskim, systemem billingowym na stabilnych serwerach za 60zł. Chyba, że w Stanach, ale z tym też bardzo różnie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic, żadnego ostrzeżenia, od razu wyrzucają ?

 

Zastanawiałem się nad VPSem ale to trochę jakby kupowanie pistolety aby zabić muchę :). Pomijając już fakt kupna panelu oraz systemu bilingowego, trzeba rozwiązać kwestie backupów a nie uśmiecha mi się bawienie w ryncu ;/.

 

Zerknij na to: http://www.webhost.uk.net/reseller_hosting.html - Brytyjska firma, kolokacja w Londynie i Maidenhead.

Poleciłbym Ci pakiet "Linux Silver", w którym masz dodany WHMCS i dedykowane IP. Do tego na serwerach mają RVSkin, co od razu załatwia sprawę spolszczenia cPanelu. Wiem, że przekracza to 60zł, i to sporo, bo 20 funciaków to ok. stówki, ale nie znajdziesz wiele sensownych resellerów z panelem w języku polskim, systemem billingowym na stabilnych serwerach za 60zł. Chyba, że w Stanach, ale z tym też bardzo różnie bywa.

 

Dzięki za info, zastanowię się nad ich ofertą bo RVSkin jest warty zastanowienia :).

 

Jeżeli sam montujesz do kupy strony, które chcesz hostować, to masz pewną kontrolę nad nimi. Dlatego myślę, że wykupienie resellera to nie jest taki głupi pomysł, o ile nie weźmiesz jakiejś tandety.

Tak, tylko taki delikwent mając dostęp do panelu zawsze może sobie dorzucić coś swojego. Znowu nie udostępnianie klientom panelu trochę mija się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z paruletniego doświadczenia wiem, że większość ludzi ma w głębokim poważaniu panele, serwery i inne kwestie, o ile ich strona i poczta w Outlook Expressie działają. Kilku może się zaloguje do panelu, żeby się w nim pobawić w jakieś proste rzeczy (założenie nowego konta pocztowego, poklikanie w ikonki). Może jeden czy dwóch bardziej kumatych postanowi coś poważniejszego zrobić, ale i wtedy nie narozrabiają, wiedząc, że to Ty masz kontrolę. Po prostu uświadamiaj swoich klientów zawczasu, że wszelkie niedozwolone akcje będą kończyć się likwidacją konta i strony, wtedy nie nabrużdżą. Jeśli ktoś zleca wykonanie strony wraz z hostingiem i wydaje na to setki czy tysiące złotych to raczej nie ma w planach robienia czegoś głupiego. Poza tym jeśli nie korzystasz np. z CGI przy tworzeniu strony, warto tę funkcję blokować na kontach, z których korzystają Twoi klienci. Tak samo z innymi "ekstrasami" - wyłączasz rozszerzenia FrontPage'a, limitujesz ilość miejsca, transfer, liczbę baz, dodanych domen, poddomen, kont FTP itd. do niezbędnego minimum (w razie czego zawsze mozesz zwiększyć, ale dawanie za wiele może klientów rozzuchwalić :)). Do tego jeśl serwer jest prawidłowo skonfigurowany, to nie powinno być problemów.

Serwis, który Ci podałem nie ma w zwyczaju od razu wywalać, najpierw uprzedzają właściciela konta o sytuacji i pozwalają na odpowiednia (byle szybką) reakcję. Jedyne, co może niektórych od nich odrzucać to fakt, że nie ma tam możliwości nadsprzedaży (oversellingu). Ale to raczej zaleta, niż wada, dzięki temu serwer nie jest ponad miarę przeciążany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym dawać moim klientom wraz z wykonaną prze zemnie stroną hosting, zastanawiałem się jakiego Resellera wybrać. Nie musi być w Polsce, byle by ping nie był jakiś z kosmosu. Na pewno przydał by się do tego jakiś system tiketowy w cenie Resellera a już super by było jak by informował o płatnościach klientów. Spolszczony panel dla klienta lub możliwość jego spolszczenia. No i żeby nie wywalali bez ostrzeżenia np. za obciążenia czy za spam, wiadomo nie będę śledził każdego kroku klienta. Cena do 60zł/miesiąc. Nie ukrywam, że po spełnieniupowyższych wymagań, chciałbym wybrać ten który daje najlepsze parametry pojemnosci oraz transferu. Co polecacie ?

 

W Pro UK masz gratis oprogramowanie billingu CE.

 

http://mzone.pl/reseller.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zapraszam do zapoznania się z naszą nową ofertą dostępną w przedsprzedaży:

http://www.deho.pl

 

Serwery w DE (Hetzner). Szczegóły wkrótce pojawią się również w dziale oferty (post czeka na zaakceptowanie przez moderatora)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z paruletniego doświadczenia wiem, że większość ludzi ma w głębokim poważaniu panele, serwery i inne kwestie, o ile ich strona i poczta w Outlook Expressie działają. Kilku może się zaloguje do panelu, żeby się w nim pobawić w jakieś proste rzeczy (założenie nowego konta pocztowego, poklikanie w ikonki). Może jeden czy dwóch bardziej kumatych postanowi coś poważniejszego zrobić, ale i wtedy nie narozrabiają, wiedząc, że to Ty masz kontrolę. Po prostu uświadamiaj swoich klientów zawczasu, że wszelkie niedozwolone akcje będą kończyć się likwidacją konta i strony, wtedy nie nabrużdżą. Jeśli ktoś zleca wykonanie strony wraz z hostingiem i wydaje na to setki czy tysiące złotych to raczej nie ma w planach robienia czegoś głupiego. Poza tym jeśli nie korzystasz np. z CGI przy tworzeniu strony, warto tę funkcję blokować na kontach, z których korzystają Twoi klienci. Tak samo z innymi "ekstrasami" - wyłączasz rozszerzenia FrontPage'a, limitujesz ilość miejsca, transfer, liczbę baz, dodanych domen, poddomen, kont FTP itd. do niezbędnego minimum (w razie czego zawsze mozesz zwiększyć, ale dawanie za wiele może klientów rozzuchwalić :) ). Do tego jeśl serwer jest prawidłowo skonfigurowany, to nie powinno być problemów.

Serwis, który Ci podałem nie ma w zwyczaju od razu wywalać, najpierw uprzedzają właściciela konta o sytuacji i pozwalają na odpowiednia (byle szybką) reakcję. Jedyne, co może niektórych od nich odrzucać to fakt, że nie ma tam możliwości nadsprzedaży (oversellingu). Ale to raczej zaleta, niż wada, dzięki temu serwer nie jest ponad miarę przeciążany.

 

d.v dzięki za tego posta! Przekonałeś mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z paruletniego doświadczenia wiem, że większość ludzi ma w głębokim poważaniu panele, serwery i inne kwestie, o ile ich strona i poczta w Outlook Expressie działają.

 

Coś w tym chyba jest, w sumie chodzi tu o to by działało. Czy zatem da się do tego celu (czyli sprzedaż www z hostingiem) wydzielać po prostu część własnego hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W teorii - da się. W praktyce - odradzam. Konta resellerskie są w tej chwili tanie jak barszcz, a dają dużo większą kontrolę nad użytkownikami (m. in. wcześniej wspomniane kontrolowanie transferu, miejsca i innych dodatków).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w cenie ok 330 zł netto za kwartal dostaniesz Lune w kei.pl - polecam;

w tej cenie dostajesz rewelacyjna pomoc techniczna i BOK;

klient dostaje statystyki zuzycia procesora i transferu, a Ty mozesz limitowac 'konta klientow' po tych parametrach i nietylko;

 

dodatkowo w cenie ok 1tys. (oplata jednorazowa) otrzymujesz system Atomik, dzieki ktoremu klient moze automatycznie zakladac sobie z poziomu strony www wirtualki;

 

jeszcze raz polecam :lol:

 

http://www.kei.pl/?stronka=virt/luna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×