Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
baciarek

Cpanel w az.pl na virtualnym serwerze

Polecane posty

Witam

 

Jestem zmuszony na jakiś czas zabrać się z dedyka ovh na virtual - przyczyny mało ważne.

 

Przesiadka z DA na Cpanel oczywiście była ciekawa i mam pytanie

 

 

w Cpanelu ustawiłem sobie domenę (domena podpięta) baciarek.pl i na następny dzień widziałem że chodziła. Natomiast za cholerę nie mogę zmusić do działania subdomen. Wiem że jest to prostsze niż w DA bo wpisuje subdomene dopasowuje domenę i wskazuje na katalog skąd ma to chodzić.

 

Wszystko wydaje się banalne ale domena chodzi a subdomeny nie chodzą.

 

Nie sugerujcie się teraz, że chodzi, bo spowrotem oddelegowałem domenę na ovh - wysłałem też zgłoszenie mailem do nich ale kiedy odpowiedzą ? I czy to co opisałem - dobrze zrobione wszystko czy coś pominąłem i stąd problemy

 

Domenę mam w nazwie (tam dnsy ustawłem na ns10.az.pl i ns11.az.pl) - apropos gdzie przenieść domeny bo przedłużanie w nazwie jest koszmarnie drogie do OVH ? Tam mam przynajmniej konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko wydaje się banalne ale domena chodzi a subdomeny nie chodzą.

 

Domenę mam w nazwie (tam dnsy ustawłem na ns10.az.pl i ns11.az.pl) - apropos gdzie przenieść domeny bo przedłużanie w nazwie jest koszmarnie drogie do OVH ? Tam mam przynajmniej konto

A w DNS-ach w az.pl masz wpisy dla subdomen lub chociaż wilcard, który wskazuje na IP serwera lub CNAME do domeny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domeny mam w nazwie (tam nie zakładam subdomen) i oddelegowałem je dns'ami az. Na serwerze podpiąłem domenę baciarek.pl po kilkunastu godzinach zaczęła działać. Stworzyłem subdomenę allegro.baciarek.pl ze wskazaniem katalogu ---> w ścieżka/public_html/katalog

 

Dla subdomeny nie mogę nic więcej ustawić - ja mam tylko użytkownika virtualnego serwera w Cpanel a nie reselera czy administratora ---> więc zakładam, że jak domena działa to subdomena powinna działać w sekunde po stworzeniu subdomeny.

 

Na reszcie się nie znam - od razu się przyznaje

 

 

Ok już wiem

 

oto część odpowiedzi suportu:

Po wykonaniu też czynności domena zostanie skonfigurowana, jednak jeżeli pragną Państwo utrzymywać na naszych serwerach subdomeny w tej domenie, należy wysłać do nas dyzpozycje z prośbą o konfiguracje tych subdomen w panelu klienta przez nas.

 

 

To ja już nie chcę tam być - ciekawe czy można się wycofać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że dodanie subdomeny w cpanelu nic nie daje jeśli w DNS-acha (dla Ciebie ns10.az.pl i ns11.az.pl) nie ma wpisów delegujących subdomenę na dane IP. Sprawdź czy możesz z panelu az dodawać wpisy do DNS-a i jak tak to dodaj tam

 

allegro IN A IP_SERWERA

 

lub

 

allegro IN CNAME baciarek.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba da radę z tego co widzę - szkoda, że cpanel sobie z tym nie radzi

 

cpanel normalnie sobie z tym radzi a dlaczego w az nie działa to pytanie do az i ewentualnie do osób, które w az mają hosting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde ci ludzie chyba odbierają maile raz na dzień lub raz na dwa dni. Człowiek potrzebuje załatwić szybko sprawę a tu prędkość niesamowita - już wiem gdzie nie będe za rok - raz za Cpanel (źle skonfigurowany) a dwa za wolną obsługę - rzadko coś chcę, bo staram się maksymalnie wykorzystać swoje możliwości i znajomych ale czasem się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś zdradzić co Cię skusiło na usługi az.pl ?

Bo aż mnie ciarki przechodzą na myśl, że powodem mogła być jakakolwiek promocja.

 

edit: aż mnie czarne myśli dopadły jak się sprawuje reseller za 150zł rocznie z wręcz baśniowymi możliwościami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wyszło, nie patrzyłem na żadne promocje, byc może wezmę jeszcze jeden serwer virtualny gdzieś indziej, potrzebuje umieścić troche zaplecza na serwach i parę narzędzi ale widzę, że ta firma to porażka - się mówi trudno - chyba mogę żadąć zwrotu kasy do 10 dni (transakcja online zdalna). Od wczoraj czekam na maila od kogokolwiek w tym temacie ale widzę, że trzeba się ewakuować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba czytają to forum, za każdym razem jak napiszę tutaj odpowiadają na skrzynkę. Szkoda że kolejność nie jest odwrotna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cpanelek czasem sam z siebie robi problemy. mi po nieudanym podpieciu domeny i wykasowaniu jej nie pozwolil wiecej jej dodac bo juz dodana czy cos takiego :D

 

ale i tak wole to od DA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w takim przypadku trzeba sie kontaktowac z adminem ponoc, bo nic sie zrobic nie dalo, ale ja to olałem, bo to badziewny hosting byl, taki bardziej dla testu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie polecam az.pl - firma chyba stawia na domeny bardziej niż hosting, niestety osoby przy telefonie nie wiedzą co odpowiedzieć kiedy zadaje się proste pytania dotyczące obsługi serwera.

 

ale domeny rejestrują szybko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×