Skocz do zawartości

Polecane posty

Od dwóch tygodni mamy już oficjalną wersję PHP 5.3.0 a jeszcze tematu o niej na forum nie było..

 

Czy ktoś już ma jakieś szersze doświadczenia z nową wersją? Bo lista zmian i funkcji, które zostały dezaktywowane/mają zostać dezaktywowane jest bardzo długa. Na tyle długa, że podobno Squirrelmail i Roundcube nie chcą działać.. Czyżby kolejne PHP, które hostingodawcy powinni dołączyć "do wyboru"? Robi się powoli sytuacja jak z Internet Explorerem :).

 

Więcej info: http://pl2.php.net/manual/en/migration53.deprecated.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że sporo funkcji, więc sporo skryptów do przepisania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja już 5.3.0 położyłem na swojej maszynie.Ale jak narazie to IONCUBE ma problemy ze wstaniem oraz biblioteka PHP2SSH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm
Widzę że sporo funkcji, więc sporo skryptów do przepisania.

Ciekawa logika. Współczuje. Może czas powierzyć pisanie aplikacji webowych profesjonalistom? :)

 

5.3 przynosi wiele postulowanych od dawna funkcji, taki pomost przed 6.0, nie mniej nie ma tam (nie przypominam sobie) jakiś zmian niekompatybilnych wstecz.

 

U nas oczywiście wszystko działa bez żadnego problemu. IONa nie miałem okazji sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawa logika. Współczuje. Może czas powierzyć pisanie aplikacji webowych profesjonalistom? wink.gif
Mowa o całkiem starych skryptach, całkiem sporo ludzi może ich używać. Sam u siebie pewnie jeszcze coś niekompatybilnego znajdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z trzymaniem sesji ;) w starej wersji lecz do 5.3 nie mam jeszcze encoderów i tak czekam na jakiś cud

 

Z nowości to Goto i przestrzenie nazw przydało by się przetestować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na hostingu poczekam jeszcze na działający nowy Ioncube.

Reszta zmian jest do przejścia. Zawsze można dać narazie ochotnikom pozostając przy domyślnej 5.2.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem PHP jest w momencie w którym muszą podjąć wiele ciężkich decyzji, aby rozwijać się w dobrym kierunku.

Cała swoboda i prostota pisania zaczyna się powoli obracać przeciwko nim.

 

IONCUBE i PHPSHIELD maja problemy z DL, ale do tej pory dało się to obejść, nie wiem jak teraz.

 

W dodatku dorzucili sporo usprawnień, które w porównaniu do funkcji 'deprecated' które można swobodnie zastąpić są ważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×