Skocz do zawartości
nvu

Jaki zasilacz ?

Polecane posty

Witam koledzy, w grudniu 2008 modernizowałem komputer i wsadziłem nowy zasilacz crosair 650 W niestety mnie zawiódł i w dniu dzisiejszym odmówił posłuszeństwa na takich złotych liniach jest lekko przypalony. Niestety nie chce mi się go oddawać na reklamacje i czekać tygodniami na rozpatrzenie i pomyślałem nad kupnem nowego. Co polecacie ? ja znalazłem 2 konkretne. Moc jaka musi być to ok 650 - 700 W

 

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...-14C)_650W.html

 

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...AB-A)_650W.html

 

Z crosaira już nic nie chcę.

 

Serdeczne dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po to płacisz te 600 zł za corsaira, żeby mieć gwarancję :)

A jeżeli to faktycznie jego wina to naprawdę szybko rozpatrzą Ci sprawę ewentualnej reklamacji bo to bardzo dobra marka i raczej nie pozwolą sobie na taki manewr jak np. miesięczny czas oczekiwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wytłumaczcie mi coś. Bo dzwonie do komputronika że 5 lat gwarancji i powiedziałem że rozebrałem zasilacz a on że już straciłem gwarancje. Bo jest naklejka jakaś, no to sru wyjmuje zasilacz znowu ale ta naklejka jest naklejona na boku a nie na rańcie i nadal wisi "Do not removed ... itp.."

Czyli teoretycznie gwarancje powinienem mieć nadal ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przerwałeś zaślepkę to tracisz gwarancje ... normalka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli teoretycznie gwarancje powinienem mieć nadal ?

Nie sądzę, prawie przy każdym sprzęcia masz w przypadku otwarcia czy tam rozebrania na części w każdym razie własnej ingerencji w sprzęt utrage gwarancji... Z drugiej strony jeśli nigdzie nie pisze, to można sie z nimi kłucić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale PLOMBA NADAL wisi nie ruszona tylko jedna srubka lekko skruszona :)

 

BTW. no wlasnie nie pisze :> skąd miałem wiedzieć ... jest tylko naklejka "Not removed, gwarancion cos tam". a to nadal wisi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To trzeba było im nie mówić, że ruszałeś :) Zadzwon jeszcze raz i zapytaj ale nie wspominaj, że coś robiłeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Jakbyś miał coś już kupować - polecam TAGANy z serii U33II. Mam takiego w swoim PC - 600W mocy, duużo w zapasie, PC chodzi od pół roku bez przerwy w gruncie rzeczy. A bluescreen widziałem raz (wina sterowników do grafiki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nvu do jakiego sprzętu ten zasialcz? Jeśli masz E8400 lub podobny i 4870 jak gdzieś pisałeś (wcale nie jest lepszy niż GTX285, już GTX260 go bije) to MARKOWE 500W wystarczy spokojnie.

 

Te Chiefteci... w ogóle Chiefteci mają b.niską sprawność energetyczną nie bierz tego. Przeczytaj to:

 

http://www.webhostingtalk.pl/index.php?sho...st&p=165578

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam tagany, sam używałem kilku w kluczowych rozwiązaniach i sprawują się idealnie. Do tego trzymają bardzo dobrze napięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile znajdziesz zasilacz na polskim rynku marki Fortron to go bierz :] bardzo ciche i porównywalnie markowo do Taganów, a jednocześnie troszkę tańsze. W każdym bądź razie z wyższej półki to są!

 

Chiefteci odradzam :/ nie w tej cenie, skoro można mieć niezłego Tagana już!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting

Dlaczego odradzacie CHIEFTEC ? ja mam od ponad pół roku CHIEFTEC CFT-600-14CS 600W - MODULARNY (zasila Q9550 oraz kartę taką jak ma nvu ATI HD 4870) i działa ładnie.

 

Ps. NVU te zasilacze które podałeś na komputronik mam taniej u siebie po około 100 zł jeden jak i drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@active mam taka samą konfiguracje jak ty tylko że tagana 500 i wszystko chodzi perfekcyjnie :) i nie potrzeba żadnej 600 chiefteca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting
@active mam taka samą konfiguracje jak ty tylko że tagana 500 i wszystko chodzi perfekcyjnie :) i nie potrzeba żadnej 600 chiefteca

 

Ja zawsze biorę z nadwyżką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto chce to sobie kupuje wiecej, ale po co ? ;P

 

Moj komp (e5200@3.3ghz, gf8800,3xhdd) w czasie gierek ciagnie z gniazdka 144W z sekundowymi skokami do 200W. Zasilacz mam cooler mastera 450W.

 

Dobre 500W i tak bedzie ciagla spokojnie nawet bardzo pradozerne konfiguracje, co widac na przykladzie Kisieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak bije wedle NVIDI :)

Cicho bo zaraz mi powiesz, że GTX260 stoi lepiej technologicznie niż 4870 :)

 

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=499&...ctr_str_numer=4

 

W większości gier GTX 260 jest wydajniejszy.

 

Za cenę Chiefteców można mieć o wiele lepszy sprzęt o wyższej sprawności energetycznej, z większą liczbą zabezpieczeń, z cichszym wentylatorem, lepiej trzymający napięcia, np zasilacze OCZ, Tagan/Topower.

 

Swoją drogą - nie wiem czy pamiętasz naszą dawną długą dyskusję ATI vs NV, w której pisałeś o ogromnych problemach z kartą 9800GT. Kupiłem ją akurat niedawno - 9800GT Asusa 512MB z chłodzeniem Glaciator i spisuje się rewelacyjnie ;)

 

 

 

O ile znajdziesz zasilacz na polskim rynku marki Fortron to go bierz :] bardzo ciche i porównywalnie markowo do Taganów, a jednocześnie troszkę tańsze. W każdym bądź razie z wyższej półki to są!

 

Fortrony owszem, są dobre, ale tylko do starszych komputerów. Kupowanie tegoż do nowych komputerów to kompletna głupota z prostego powodu: takie zasilacze nie są dostosowane chociażby do nowych kart graficznych wymagających dodatkowego zasilania np dwoma wtyczkami.

 

Fortron to jakieś 3 półki niżej niż Tagan, porównywanie obydwu marek to chyba żart :)

 

 

 

nvu weż to ostatnie, co podałeś, czyli http://www.komputronik.pl/index.php/produc...m_PRO_600W.html

 

przy czym miej świadomość, że twój obecny komp nie zużywa nawet 500W :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×