Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
dawstaw

Niepotrzebne pliki core

Polecane posty

Witam.

Mam problem z hostinigem. Mam cPanel i na nim kilka domen.

Wgrałem na niego ok 300 MB danych. Teraz problem w tym ze kilka dni pozniej patrze a tu zajete ok 1 GB na hostingu.

 

W kazdej z domen pojawiaja sie pliki - 'core'

core.10026

core.10027

core.10028

 

Znalazłem w google co to jest:

 

pliki core zawierające zrzut zawartości pamięci programu, który ,,zginął tragicznie'' w trakcie wykonywania, tj. wykonał niedozwoloną operację i został zakończony przez system, co zwykle jest skutkiem błędów w danym programie. Pliki core przydają się, jeżeli mamy zamiar analizować błędny program który je produkuje w celu naprawy jego usterek; jeżeli nie mamy takiego zamiaru, plik o nazwie core można bez wahania usunąć.

 

 

Jednak teraz pytanie do was..Wie ktos jak to wylaczyc ?? Zrobic cos zeby mi nie zabieralo miejsca na hostingu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Pliki coredump

w najnowszym cpanelu current domyslnie sa wylaczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wie ktos jak je wylaczyc ???

ja bym radził się raczej zainteresować przyczyną dlaczego się one w ogóle tworzą :D

nie wiedziałem jak to zgrabnie opisać, poniżej cytat z wiki:

In computing, a core dump consists of the recorded state of the working memory of a computer program at a specific time, generally when the program has terminated abnormally (crashed).[1] In practice, other key pieces of program state are usually dumped at the same time, including the processor registers, which may include the program counter and stack pointer, memory management information, and other processor and operating system flags and information. The name comes from the once-standard core memory technology. Core dumps are often used to diagnose or debug errors in computer programs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym radził się raczej zainteresować przyczyną dlaczego się one w ogóle tworzą :D

 

Na serwerze mieszcza sie strony które odczytuja tresc z pliku txt mieszczacego sie na innym serwerze ( za pomoca funkcji readfile )

Jak czasami serwer nie zdazy odczytac tych plików zrzuca pamiec jako pliki core. Na innch moich serwerach tego nie ma problemu. Jednak tutaj jest wlaczony zapis plików core aby zrzucaly pamiec.

 

Jak to wylaczyc ??

niestety akurat mam konto na innym hoscie i nie mam root-a czy jest jakas moziwosc tego zablokowania z poziomu user-a ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×