Skocz do zawartości
skacperski

Gekosale.pl na GPL

Polecane posty

Witam wszystkich,

 

Po 8 miesiącach pracy udostępniamy pierwszą wersję oprogramowania sklepów internetowych opartą na licencji GPL i rozwijanego wspólnie ze społecznością na zasadach wolnego oprogramowania.

 

Oprogramowanie jest bezpieczne, wydajne, profesjonalne i co najważniejsze bezpłatne.

 

www.gekosale.pl

 

Zachęcamy do wspólnej pracy i rozwijania systemu. Wszystkim dajemy możliwość podzielenia się swoimi modułami i poprawkami na specjalnie przygotowanej stronie serwisu, gdzie będą one publikowane. Szczegłóy na stronie

 

Z przyjemnością zapraszam Was do wspólnego toworzenia systemu.

 

Czekamy na Wasze opinie i sugestie.

Zespół Gekosale.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tja, tylko gdzie to pobrać? heh

 

"już wkrótce".. a z chęcią bym obadał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Heh, strona sprawia wrażenie nie dokończonej pod względem merytorycznym (treść). Wizualnie fajnie się to przedstawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po 8 miesiącach pracy udostępniamy pierwszą wersję oprogramowania sklepów internetowych opartą na licencji GPL i rozwijanego wspólnie ze społecznością na zasadach wolnego oprogramowania.

 

pod jakim adresem udostępniacie to oprogramowanie??

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na ich blogu wyraźnie jest napisane:

Platforma jest w fazie ostatnich testów i poprawek. Planujemy udostępnić Wam pierwszą alphe 10.07.2009 o godzinie 23:59. Zaznaczamy, że jest to wersja alpha.

Zostało nam tylko czekać i dyskutować o nowym oprogramowaniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dobrze, że tylko tydzień, choć wolałbym, żeby d.. nie truli dopóki nie będzie to do pobrania.. heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie się zapowiada chociaż po screenach nic ocenić przecież nie można;)

Tylko coś link aktywacyjny z forum nie dochodzi na gmaila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie, dostawcę komercyjnego rozwiązania e-commerce, jak to jest, że jak darmowy skrypt się pojawia, to ludzie go od razu pobierają. Po co? Pojawienie się nowego, darmowego skryptu motywuje do otwierania sklepów internetowych? Śmieszy mnie to. Nie mówię o tym, ze względu na pojawienie się jakiejś konkurencji - bo do innej grupy docelowej adresowane są oferty komercyjne i darmowe. Tylko chodzi mi o pewien brak logiki w ludzkim postępowaniu. O pojawił się darmowy skrypt, o załóżmy sklep internetowy. Troszkę dziwne...

 

Nie mniej jednak, życzę powodzenia przyszłym użytkownikom, jak i samym twórcom! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Grupa PFF a pewnie, zakładamy sklepy wszyscy! Od razu!

 

A mnie śmieszy, że można krytykować ludzi chcących poznać nowe rzeczy. Od razu mam zakładać sklep internetowy? Nie mogę sobie tego postawić, obejrzeć, przejrzeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawi mnie, dostawcę komercyjnego rozwiązania e-commerce, jak to jest, że jak darmowy skrypt się pojawia, to ludzie go od razu pobierają. Po co? Pojawienie się nowego, darmowego skryptu motywuje do otwierania sklepów internetowych?

 

tu na forum większość raczej sciąga po to aby przetestować i np. porównać do Magento.

 

Zawsze mnie dziwi tworzenie softu na GPL.

Dla idei to OK, ale jako podstawa do biznesu to się nie nadaje.

Jak wersja będzie stabilna to pojawia się gimnazjaliści i za 20 zl będą robić sklepy ;)

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak wersja będzie stabilna to pojawia się gimnazjaliści i za 20 zl będą robić sklepy ;)

 

znajdą się też tacy, którzy zmienią w notatniku autora i nazwę skryptu, napiszą, że to ich, i będą sprzedawać licencje po dużo wyższej cenie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znajdą się też tacy, którzy zmienią w notatniku autora i nazwę skryptu, napiszą, że to ich, i będą sprzedawać licencje po dużo wyższej cenie ;)

 

wiem bo u mojego klienta kilka miesiecy temu zauwazylem sklep w którym ponad 20% plików jeszcze posiadalo wpisy Oscommerce a dostępny był na licencji komercyjnej i reklamowany był ajko oprogramowanie autorskie.

 

Wg mnie jest to po prostu kradzież.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co czytałem licencja GPL narzuca stosowanie jej w późniejszych remisach / modyfikacjach kodu.

 

myślisz, że obchodzi to dzieciaki chcące upchnąć niby swój skrypt komukolwiek za kilka dych? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ja jakoś pobrałem kilkadziesiąt różnych skryptów od CMS po zawiłe rozwiązanie Commerce i jakoś nie posiadam floty serwisów czy sklepów. Przetestowałem, pobawiłem się i wiem co ew. można polecać a co omijać szerokim łukiem. Idea bardzo interesująca, niemniej tak jak każdy z darmowych skryptów przed zastosowaniem do poważniejszych (i jakichkolwiek innych poza localem) działań sprawdzony przez osoby posiadające wiedzę, żeby ew. zabezpieczyć i zoptymalizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślisz, że obchodzi to dzieciaki chcące upchnąć niby swój skrypt komukolwiek za kilka dych? ;)

 

nie tylko dzieciaki to robią.

robi tak wiele firm 'wygląjących na poważne'. Wystawiają faktury, sprzedają z ukrytym kodem i dają wlasne licencje do programów GPL.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostaje nam czekać tydzien na wersje beta ;)

 

Chętnie ją przetestuje ale do swojego sklepu pewnie uzyje oscommerce - w koncu najlepszy z darmowych ( chyba się nie myle??)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze - co z takich testów - postawicie sobie skrypt na serwerze, dodacie 2 produkty i powiecie - ale piękny interfejs. Ani tego porządnie nie przetestujecie (jak się zachowuje przy obciążeniu rzędu kilka tysięcy produktów i kilkudziesięciu klientów jednocześnie), ani porządnie nie sprawdzicie - bo i po co czas na to marnować B)

A już z ważnych funkcji typu porównywarki cen, płatności on-line czy wystawianie aukcji w ogóle nie skorzystacie bo problem umów, kosztów itp.

 

Innymi słowy - po co te testy?

Naprawdę jeśli ktoś się chce pobawić w beta testera i jeszcze zrobi to tylko dla zabawy i sprawdzenia własnych możliwości to zapraszam do nas do firmy! ;) Gwarantuję, że produkt jest lepszy i testy będą przyjemniejsze! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze mnie dziwi tworzenie softu na GPL.

Dla idei to OK, ale jako podstawa do biznesu to się nie nadaje.

1) $$$ za wdrożenia, komercyjny support, dotacje,

2) zwiększanie rozpoznawalności firmy / marki,

3) darmowe testy, a często także rozwój.

 

Pewnie jeszcze coś by się znalazło B)

 

Gwarantuję, że produkt jest lepszy i testy będą przyjemniejsze! :)
Chyba nie piszesz o PffShop'ie? ;)

 

Poza tym pewnie nawet nie widziałeś Gekosale, a gwarantujesz, że Twój produkt jest lepszy? Bez jaj... Z taką głupią arogancją daleko nie zajedziesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Widzę, że nie dajesz za wygraną..

"a po to żebyś się pytał".. ludzie... zaraz mnie zapytają po co sobie poduszkę pod głowę podkładam, skoro można spać bez poduszki...

niektórzy to naprawdę się nudzą

 

Skoro chcesz dać coś do testowania, to zrób o tym wątek, daj link do doców i instalki i git... przecież nie od wczoraj siedzisz na Necie i wiesz, że ludzie sa ciekawi rzeczy?

JAAAAAAAAAAAaa.... masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie piszesz o PffShop'ie? ;)

 

Dokładnie o nim mówię.

 

Poza tym pewnie nawet nie widziałeś Gekosale, a gwarantujesz, że Twój produkt jest lepszy? Bez jaj... Z taką głupią arogancją daleko nie zajedziesz...

 

Znam realia robienia dużych projektów i wiem ile błędów mają na samym początku. Tak więc wierz mi, że nie jestem gołosłowny.

Nie wiem czym jest gekosale - nie interesuje mnie to zbytnio, nie mniej jednak typuję modyfikację magneto, albo oscommerce, albo innego virtualmarkta (czy jak się nazywa ten plugin do joomli). Nie, nie jestem arogantem. Co mi z tej wiedzy - oprogramowania sklepowego widziałem dostatecznie dużo. A jeśli ktoś odkrył Amerykę to nie będzie jej za darmo rozpowszechniał.

 

 

A odnośnie ciekawości ludzi - pierwszy stopień do piekła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeśli ktoś odkrył Amerykę to nie będzie jej za darmo rozpowszechniał.
Nie wiem, w jakim świecie Ty żyjesz, ale:

FreeBSD, Linux, NetBSD, OpenBSD, OpenSolaris, MySQL, PostgreSQL, SQLite, Exim, Postfix, qmail, BIND, NSD, PowerDNS, Apache, lighttpd, nginx, gcc, erlang, mono, pcc, PHP, Python, Cassandra, CouchDB, Drizzle, Voldemort, itd...

Wszystkie wymienione produkty są dostępne za darmo (a wiekszość pozwala na ich komercyjne wykorzystanie czy nawet sprzedaż).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem... Nawet cytujesz dobry fragment, by potem wrzucić kilkanaście przykładów, które nie pasują do mojej tezy. Powiedzmy sobie krótko i otwarcie - to co było odkryciem Ameryki - NIE JEST DARMOWE (Windows chociażby).

 

Nie neguję licencji GPL. Dobrze, że są chętni do tworzenia w jej ramach. Nie mniej jednak uważam, że autor produktu/utworu ma JAK NAJBARDZIEJ prawo do zarabiania na nim, celem dalszego rozwoju i doskonalenia. Przykro mi - bez kapitału, trudno będzie to robić (szczególnie znaleźć motywację by to robić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×