Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
szud

Wydzielanie miejsca na serwerze

Polecane posty

Ostatnio kupiłem sobie serwer na active-serwer.pl, chciałbym posprzedawać trochę miejsca na allegro... Ale jak ustawić na serwer limit transferu i powierzchni dyskowej dla jednej osoby... Dokładnie chciałbym zrobić 4 plany hostingowe. Proszę o pomoc, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zaraz.. zaraz.. kupiłeś sobie serwer dedykowany, czy serwer wirtualny? To na początek..

 

emilek czemu tak ostro od razu, może szud ma działalność gospodarczą i chce uczciwie sprzedawać usługi ; ) wysłuchajmy go przynajmniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie trochę za ostro, sory. Jeżeli ma firmę to nie ma problemu.

Jak słyszę odrazu że na allegro to jakoś mam niemiłe wspomnienia, na szczęście "tylko" raz się przekonałem o tym na własnej skórze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

emilek najgorsze jest to, że pewnie masz rację w swoim pierwszym poście.. heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

tutaj chodzi o quota - klik

 

z tego co wiem, to na takich słabych maszynach nie ma sensu na takie zabawy, a co mniej osób z niego korzysta ten jest bezpieczniejszy :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting
Witaj,

tutaj chodzi o quota - klik

 

z tego co wiem, to na takich słabych maszynach nie ma sensu na takie zabawy, a co mniej osób z niego korzysta ten jest bezpieczniejszy :lol:

 

Chodzi Ci o matkę VPSów czy o to, że lite jest słabe ? bo, jeżeli o to, że Lite jest słabe to tak jest słabe pod tego typu zastosowanie.

 

Pozdrawiam Damian Miodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no trochę słabe.. możesz sobie zrobić jakąś quote, ftp na wirtualkach z quotą. czy coś w tym stylu. pokombinować tu i tam :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no trochę słabe.. możesz sobie zrobić jakąś quote, ftp na wirtualkach z quotą. czy coś w tym stylu. pokombinować tu i tam :lol:

 

Czy mógłbyś to jakoś mi bardziej wytłumaczyć.

 

 

Potencjalny 'zielony' user, który dopiero wchodzi w świat administracji dokładnie nie wie o co chodzi, mówiąc tu przykładowo o sobie.

Czy postawienie quota na słabym serwerze dość mocno żżera jego zasoby?

Są jakieś alternatywy quota?

 

Dziekuję i pozdrawiam,

 

Konrad 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dworze ponuro, ciągle jakieś burze, przynajmniej na forum widać że wakacje się zaczęły ;-))

 

 

Nie mam zwyczaju pisać takich postów ... ale nie mogłem się oprzeć. (:lol:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na tym Lite szału nie ma..

na tym VPSie spokojnie kilka niewielkich stronek ruszy, w stylu wizytówek firmy czy portfolio. Quota to jest przydział miejsca na dysku. Możesz wydzielić użytkownikowi np 2 GB powierzchni i on więcej nie zajmie. quota nie zeżre ci raczej serwera, tylko ilość urzędujących na nim użytkowników. Z zegarem do 500 Mhz i 128 mb ramu niewiele zdziałasz. Więc raczej nie nastawiaj sie na sprzedaż kont.

Np ktoś kupi od ciebie konto i postawi sobie na nim phpbb.. ba.. w dodatku by Przemo. Jak wiadomo dośc zasobożerny skrypt, więc przy jakimś już niewielkim ruchu może ci zarżnąć całego VPSa. Nie daj Boże go postawić na Apache :lol:

 

Ogólnie jak jesteś zielony to zacznij od stawiania serwera na jakimś starym kompie, ewentualnie w maszynie wirtualnej, żeby się nauczyć co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×