Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
rocho87

Wirtualny serwer pod już funkcjonującą stronę

Polecane posty

Witam,

 

Na wstępie zaznaczam, że obecnie korzystam z usług kei.pl i jestem zadowolony niestety rosnące wymagania transferu przerastają moje możliwości finansowania w kei.pl

 

Strona to spory serwis z dużą ilością zdjęć. Dziennie około 1500-2000 uników. Do tego: forum by przemo 1000 aktywnych userów spory ruch w ciągu dnia + 3 serwisy dodatkowe. Każdy osobny serwis czyli w sumie 4 oparte o cms joomla.

 

Obecne wymagania to:

- 3gb miejsca

- 750 - 1000 gb transferu rocznie

- szybkie bazy danych (aby strona nie ładowała się za długo bo w większości oparta jest o CMS)

- nieograniczona ilość subdomen

- nieograniczona ilość domen do podpięcia

- przyjazny panel admina

- serwery w europie najlepiej w Polsce

- przystępna cena do 250-350 zł/rok

- dobry uptime

- stabilne połączenia z bazami

 

Obecnie rozpatruje możliwość konta na webd.pl tego największego za 299zł.

 

Czekam na propozycje - konkretne poparte opiniami użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- przystępna cena do 250-350 zł/rok

 

mało, jak na taki ruch jeszcze przemo (chyba, że zooptymalizowane) + tyle transferu... raczej na serwerze w eu niż w PL.

 

 

Obecnie rozpatruje możliwość konta na webd.pl tego największego za 299zł.

 

z kei do webd? o matko :P

 

Proponuję:

http://neteasy.pl/pakiety.html

ew. http://www.prohost.pl/hosting.php?spt=1

 

ale nie gwarantuję, że nie dostaniesz kopa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem na tym forum, że prosząc o pomoc zawsze wszystko sprowadza się do VPS. Nie ukrywam, że też to dostrzegam jako najlepsze rozwiązanie, ale jest to koszt min 1200zł / rok. Troszkę dużo jak na moje mozliwości finansowe zwłaszcza, że strony są niedochodowe.

 

Chyba, że znacie jakieś tańsze VPS'y bo ja niestety nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

bo teraz VPSy w modzie są, każdy chce być trendy i poleca VPSy.. a teraz w Polsce można mieć VPSa za 20-30zł na "miecha", więc wiesz.. : )

inna sprawa, że przy takim zużyciu zasobów, to tak:

- w USA może i w tej cenie, ale raczej zwiedzisz kilka hostów zanim gdzieś zostaniesz

- w Europie trzeba będzie jeszcze raz tyle dopłacić

- w Polsce tak ze trzy razy tyle...

 

no i to przemcio nie jest obiecujące (obciążenieeee)

 

ile masz procent obciążenia w KEI? lecisz na Lunie jakiejś czy na zwykłym koncie?

 

EDIT: VPSa to zapewne będziesz potrzebował w wersji managed, czyli panelik.. hmm.. tu można pokombinować albo coś w UK typu futurehosting.com albo... kurczę, znowu polecę - smallservers.pl - aktualnie działam tam na ich najmniejszej opcji VPSa Managed, jest ciekawie in plus..

 

a poza tym statnet.pl + czytaj czytaj czytaj to forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na kei.pl jestem 3 rok na biuro extra - najtańsza opcja

 

Obciążenie waha się między 2,8 a 4,5 (limit jest 5% do którego coraz bardziej się zbliżam) no i transfer.

 

Co do VPSów to nie znam się na zarządzaniu nimi itp - nigdy nie miałem z tym do czynienia. Stronki to moje hobby bardziej niż zajęcie, a udało się w 2005 stworzyć serwis który przez ostatni rok sporo się rozrósł.

 

Co do Przemo... hmm... chętnie bym zmienił ale inne na tyle funkcjonalne fora są niestety płatne... A MyBB jakoś do mnie nie przemawia - choć kto wie, kto wie :P

 

Chętnie zostałbym na kei.pl ale za te pieniądze co musiałbym tam zapłacić to niestety można mieć u konkurencji nieraz już VPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę opcji EDIT...

 

Przekonuję się coraz bardziej do managed VPS - co byście poponowali w takim razie? kwota 50-60 m/c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przenieś się na nazwa.pl i módl się zęby cie nie wyrzucili :P W miedzy czasie zbieraj na jakiś VPS. Ale w twoim wypadku to chyba lepiej bedzie wziąć zwykłego VPSa i kogoś do konfiguracji tego cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie widzę opcji EDIT...

 

Przekonuję się coraz bardziej do managed VPS - co byście poponowali w takim razie? kwota 50-60 m/c

Spróbuj jeszcze reseller, myślę że nie padnie. NIe wiem czemu jest taki szał na tanie VPS, przecież bez podstaw linuxa nie ma tam szans. Jakaś moda ostatnio czy co? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie widzę opcji EDIT...

 

Przekonuję się coraz bardziej do managed VPS - co byście poponowali w takim razie? kwota 50-60 m/c

 

Ja bym proponował zwiększyć budżet bo za 60zł miesięcznie to ciężko powiedzieć komu by się chciało świadczyć menaged :) No chyba, że jakaś firma będzie na tyle dobra, by świadczyć tą usługę za free :P W sumie to wygodniej by Ci rzeczywiście było kupić tego resellera :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawy się trochę pozmieniały i w kwocie 50-60 m/c poszukuję VPS bez obsługi (tzn nie managed). Co proponujecie aby nie skończyło się jak budget vps gdzie widziałem wszyscy narzekają, że się coś sypneło.

 

Potrzebuję coś stabilnego i wiarygodnego.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tja provps szczególnie... 99zł + VAT za 100GB transferu + trzeba to administrować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No sponsi ma racje, co do logout.pl też nie oczekujmy cudów - niby dostaniesz skonfigurowanego vps'a a będzie to świeżo odpalony z puszczonym po setup.sh directadminem (z czego nawet nie sądzę, żeby dobrze było powybierane yes/no w przypadku instalki) bo już to przerabiałem :) w moim przypadku gość ciekawie zainstalował tego DA, bo ustawił hostname na główną domenę i nie dało się jej potem dodać do panelu :) musiał robić reinstall, do tego przydały mu się instrukcje co wybrać przy setupie, bo szczerze powiedziawszy np. nie znał różnicy pomiędzy cli i cgi, i to co wybierze było mu obojętne B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapraszamy do nas,posiadamy konta FTP bez limitu transferu szczegóły znajdziesz TUTAJ !!!!

 

Czy on szuka konta FTP czy Hostingu www?

 

A co do hostingu to do 50-60zł możesz zaryzykować w OVH RPS B) Ale to duże ryzyko B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy on szuka konta FTP czy Hostingu www?

 

A co do hostingu to do 50-60zł możesz zaryzykować w OVH RPS B) Ale to duże ryzyko B)

 

Nasze konta Ftp służą też jako hosting www wtedy Pan podczas zamówienia podaje swoja domenę pod którą strona będzie funkcjonować. W tym wypadku dostaje Pan również dostęp do panelu Direct Admin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No sponsi ma racje, co do logout.pl też nie oczekujmy cudów - niby dostaniesz skonfigurowanego vps'a a będzie to świeżo odpalony z puszczonym po setup.sh directadminem (z czego nawet nie sądzę, żeby dobrze było powybierane yes/no w przypadku instalki) bo już to przerabiałem B) w moim przypadku gość ciekawie zainstalował tego DA, bo ustawił hostname na główną domenę i nie dało się jej potem dodać do panelu :) musiał robić reinstall, do tego przydały mu się instrukcje co wybrać przy setupie, bo szczerze powiedziawszy np. nie znał różnicy pomiędzy cli i cgi, i to co wybierze było mu obojętne B)

 

Raczej obraz i podmiana licencji ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×