Skocz do zawartości
Major

[opinie] netlook.pl

Polecane posty

Opinie o netlook.pl

Serwer Lite

 

Plusy:

[+] Taniosc

[+] Nie jestem u nich dlugo ale nie zauwazylem zadnej awari

[+] Wszystkie zmiany serwera(oprogramowania) itp. sa napisane na forum o ktorej zajda

[+] Szybki suport

[+] Telefon 24h/ Nie wiem czy dziala bo nie musialem z niego korzystac

[+] Domena aplus.pl

[+] cPanel po Polsku

Minusy:

Nie spostrzeglem zadnych minusow, no moze tylko to ze mozna miec tylko 1 domene w aplus.pl

Jestem zadowolny z bycia ich klijentem :wink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

www.grafart.org - moje forum najwieksze w Polsce forum graficzne, jesteśmy z netlookiem od samego początku całe 1,5 roku. Przez ten czas zero awarii, kontakt pomiędzy konsultantami a mną jako klientem - świetny. Z całym szacunkiem zachwalam firmę netlook.pl - nic im dorównać, nie dorówna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
www.grafart.org - moje forum najwieksze w Polsce forum graficzne.

OT

nie rozśmieszaj mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
www.grafart.org - moje forum najwieksze w Polsce forum graficzne

 

Mamy 2954 zarejestrowanych użytkowników

Jak na najwieksze w Polsce forum graficzne, to troche mało tych userów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Od 5 lat korzystam, zero jakichkolwiek problemów.

 

Przez ten czas przekonałem się, że jest to firma z zasadami, dla użytkowników którzy są w stanie zapłacić więcej aby mieć 100% pewność, że ich strona i poczta są bezpieczne i zawsze dostępne. W ciągu tych 5 lat raz skusiłem się na ofertę innej firmy, też dobrze ocenianej - ze względu na niższą cenę, ale po 2 miesiącach wróciłem do Netlook.pl ("nowa firma" niestety nie dała rady mojemu blogowi z którego znikały wpisy..., takich cyrków nigdy nie miałem w netlooku)

 

Acha - no i wsparcie techniczne realizowane błyskawicznie, bez względu na porę dnia (czy nocy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To mój pierwszy post na tym Forum :D

Od 3 miesięcy jestem klientem Netlook. Na tym serwerze uruchomiłem swoją prywatną stronę (strona niefirmowa).

W porównaniu do innych usługodawców, skusiła mnie cena. Od strony technicznej nie mam zastrzeżeń.

Na swojej stronie zamieściłem trochę grafik (zdjęcia i dwie galerie - łącznie około 25MB). Jedynie zadaje sobie pytanie, czy jak strona się rozkręci, to czy starczy mi miesięcznego limitu transferu.

W porównaniu do Home.pl i nazwa.pl, cena jest konkurencyjna.

 

Jedynie czego mi brakuje, to dodatków (np: licznik taki jak na Home.pl).

Chciałem wyemigrować na Home.pl, ale skutecznie powstrzymała mnie cena tego serwera.

 

Pozdrawiam

Seneszal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma netlook.pl daje stabilny hosting gdzie od kilku lat nie zmienia się interfejs, są stare mechanizmy udostępniane użytkownikowi. To nie jest jakaś wielka przeszkoda.

Problemy zaczynają się gdy np. doklejane są do każdego mejla w temacie wstawki typu [sPAM] - nie da się tego zmienić bo (jak twierdzi admin/bok) tak jest ustawione i żeby sobie kupić własny serwer.

Limit na e-mail, stronę i ftp jest wspólny więc gdy ktoś przypadkowo przekroczy to powiadomienie nie dojdzie bo limit przekroczony.... No i ten limit transferu jest nie atrakcyjny obecnie na rynku.

Serwer pocztowy jest skonfigurowany na sztywno, próba wysłania wiadomości do 10 osób z tej samej domeny, gdzie funkcjonuje grey list - już za pierwszym razem powoduje odrzucenie wiadomości (bez kolejnej próby).

 

Za archaizm bym wystawił jedynkę, za stabilność na pewno dobre 4+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma netlook.pl daje stabilny hosting gdzie od kilku lat nie zmienia się interfejs, są stare mechanizmy udostępniane użytkownikowi. To nie jest jakaś wielka przeszkoda.

Problemy zaczynają się gdy np. doklejane są do każdego mejla w temacie wstawki typu [sPAM] - nie da się tego zmienić bo (jak twierdzi admin/bok) tak jest ustawione i żeby sobie kupić własny serwer.

 

Z usług firmy korzystam od ponad 2 lat, w tym czasie miałem kilka razy do niektórych maili doklejony tekst w temacie że jest to SPAM, skontaktowałem się z nimi i powiedzieli że to domyślny filtr antyspamowy ich serwerów pocztowych, który działa na jakiś tam zasadach heurystycznych (dali link do strony gdzie to opisują dokładnie jak to działa). Natomiast powiedzieli, żebym wysłał do nich nagłowki maila jaki został nieprawidłowo wg mnie oznaczony jako SPAM i oni to sprawdzą i jak nadawca nie będzie faktycznie spamerem to dodadzą do jakiś list, i maile nie będą oznaczane jako spam. Od tego czasu (przez 2 lata jak korzystam z ich serwera) kilku odbiorców dosłownie zostało oznaczonych jako SPAM, przesłałem do nich nagłówki i już ci nadawcy nie są oznaczani jako SPAM. Wczesniej bok wyjaśnił mi czemu tak było itp - za każdym razem były to jakieś serwery z których ktoś kiedyś wysyłał SPAM.

 

Ogólnie jestem z ich antyspamu bardzo zadowolony. Można sobie utworzyć skrzynki spam[at]domena gdzie trafiają maile spamowe i raz na jakiś czas sprawdzam tę skrzynkę i od dłuższego czasu nic błędnie nie zostało oznaczone - skuteczność 100%. Posiadam jeszcze serwery w innych firmach, również jestem zadowolony, ale antyspam na netlook.pl działa najlepiej.

 

Tutaj jeszcze wspomnę o bok, który odpowiada zawsze szybko, co się liczy! Tylko z działu rozliczeń (w sprawie płatności czy faktur) odpowiedzi docierają do mnie z opóźnieniem ale akurat to można przeżyć :)

 

[...]za stabilność na pewno dobre 4+.

 

Stabilność na netlook.pl to bardzo dobre 4+ albo 5, wszystko działa jak należy, stronka (wordpress + firmowe forum phpBB) śmigają o każdej porze dnia i nocy bez problemu, poczta łączy się szybko. Tak więc jestem zadowolony. Zresztą na próżno szukać w internecie informacji że coś na netlooku nie działało, a tutaj często piszą o innych że coś nie działa. Ja takiego problemu nie mam, płacę trochę więcej niż u konkurencji ale mam to za co płacę w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×