Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Masa22

GAMECP - problem

Polecane posty

Mam porządny problem. Ostatnio kolega zaproponowal mi panel mowie dobra piekny GAMECP

Na jednym dedyku stoi ten panel zaklada ftp przepieknie normalnie chodzi. ALe jest jedno ale...przylaczylem do tego panelu druga maszyne.

I co sie dzieje?

Jak tworzy serwer (jest w czasie tworzenia nowej gry na tym drugim dedyku) ok idzie sie zalogowac przez 10 sekund na ftp, po instalacji tej gry jakby haslo sie zmienia i amen.

USER kus (Login failed): Invalid shell: '/sbin/nologin

no i w logach takich bledow tez jest kilka.

Moze ktos kiedys mial ten panel to da jakas rade. Dzieki z gory

 

Takie cos tez znalazlem

 

 

5. Tips Porady

If you get the following error: Jeśli pojawi się następujący błąd:

 

May 22 21:37:10 mydomain.com proftpd[9308] mydomain.com (WW.XX.YY.ZZ[WW.XX.YY.ZZ]): USER firstuser (Login failed): Invalid shell: '/sbin/nologin' 22 maja 21:37:10 mydomain.com proftpd [9308] mydomain.com (WW.XX.YY.ZZ [WW.XX.YY.ZZ]): USER firstuser (Błąd logowania): Invalid shell: "/ sbin / Nologin "

 

This is most probably because you forget to turn RequireValidShell to off . Jest to najprawdopodobniej dlatego, zapomnij włączyć RequireValidShell wyłączona.

 

Tylko gdzie i jak. I czy to w ogole prawda

ps. znalazlem ten znacznik w proftpd i zmienilem na ON po czym zalozylem ponownie usera...i tak sie nie idzie sie zalogowac na ftp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam inny problem. ten wyzej juz rozwiazalem.

Robie spolszczenie do panelu. Najlepsze jest to ze cokolwiek zmienie w jezyku polskim TO SIE NIE ZMIENIA NA STRONIE NIC. Nie wiem dlaczego. Cokolwiek wpisze w "pl.txt" to nic a nic. Tekst zostaje taki sam jak byl. Nie wiem czy trzeba jakas aktualizacje panelu zrobic czy co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się. Ja znów podczas instalacji mam problem z pakietem SELinux. Pisze mi, że mam go wyłączyć, jednak ciekawsze jest to, że w ogóle nie mam go zainstalowanego na serwerze. Może to ktoś w jakiś sposób wytłumaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to czyszczenie cache nic nie daje. dziwny panelik heh. Zmienilem pol jezyka PL ale na zlosc i tak to samo w panelu jest tak jakby nic zmieniane nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

czy ktoś by mi pomógł w konfiguracji dodatkowej maszyny?

 

jak ją instaluje to wyskakuje taki błąd

 

 

Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (2)

Error: cannot connect to database. Please check your mysql_host, mysql_user, mysql_password & mysql_database settings in gamecp.ini. This information must be correct information used to connect to your MySQL database for GameCP, located on your master server.root@debian:/etc/init.d#

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×