Skocz do zawartości
greg606

tani dedyk lub chmura

Polecane posty

Witam,

nazwa.pl doprowadza mnie już do szału i chciałbym coś szybszego.

Jakiś dedyk lub coś chmuropodobnego.

Co polecacie w miarę taniego i szybkiego?

Bez tych bezsensownych parametrów bezpieczeństwa :) Myślałem o ovh.pl lub vps.net

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Określ co to jest dla Ciebie coś taniego?? Jest to kwota 100, 200 a może 400 zł miesięcznie ? Ciężko jest coś polecić nie znając maksymalnej ceny jaką możesz wydać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Określ co to jest dla Ciebie coś taniego?? Jest to kwota 100, 200 a może 400 zł miesięcznie ? Ciężko jest coś polecić nie znając maksymalnej ceny jaką możesz wydać

Do 100zł miesięcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do 100zł miesięcznie

 

No to rzeczywiście krucho z budżetem. Za 100zł miesięcznie to z serwerów dedykowanych jedynie kimsufi.pl - oferta Kimsufi L.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
No to rzeczywiście krucho z budżetem. Za 100zł miesięcznie to z serwerów dedykowanych jedynie kimsufi.pl - oferta Kimsufi L.

Krucho bo krucho, ale przy dobrej konfiguracji uciągnie kilkadziesiąt stron :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lub nie da rady jednej...

 

Tutaj wszystko jest możliwe, bo autor tematu nie podał jakie obciążenie generuje strona lub strony ;) Jeśli mowa o parametrach bezpieczeństwa, to pewnie chodzi Ci o blokadę związaną z obciążaniem mysql'a czyli nadmierną ilością odwołań do bazy :) Zazwyczaj to występuje w przypadku przema z pewną ilością modów, a taki skrypt jest nieco kłopotliwy <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting

do 100 zł miesięcznie to VPS + da + ustawienie tego co trzeba aby strony działały.

 

Zapraszam do nas Active-Hosting.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

nazwa.pl doprowadza mnie już do szału i chciałbym coś szybszego.

Jakiś dedyk lub coś chmuropodobnego.

Co polecacie w miarę taniego i szybkiego?

Bez tych bezsensownych parametrów bezpieczeństwa <_< Myślałem o ovh.pl lub vps.net

 

A co w tym jest takiego bezsensownego ?? Moim zdaniem lepiej jak są jakieś ustawione limity niż jakby ich nie było - np. w przypadku serwisów które nagminnie przeginają pałę - jak serwisy które siedzą na sharedach a powinny dawno się wynieść na vps lub dedyki. No ale wiadomo zero funduszy a każdy chciałby 10k uu/doba i to za 1,22zł na rok za hosting...

 

Wtedy takie zabezpieczenie daje "równe" szanse na dostęp do zasobów pozostałym klientom na tej maszynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam około 100GB transferu rocznie a teraz zdarzają sie sytuacje że strony się zaczynają wczytywać po 30!!! sekundach.

Dlatego chce się przenieść... Stron i baz mam sporo ale przy tym ruchu żeby to się już zacinało?

Chodzi mi o parametr 40 jednoczesnych połączeń http...

Na serwerze nie mam przema ale mam wszelkiej maści innee joomle, drupale, moodle....

około 30baz danych, z 30stron...

Myśli o ovh, mediatemple, slicehost, vps.net, rackspace cloud.

Czy myślicie że jeśli serwer będzie w stanach to to będzie wolno chodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi kto Cie nie wyrzuci z shareda za 30 skryptów z 30 bazami danych? ;) Ja nie rozumiem, czemu oczekujecie cudów od shareda w nazwie <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekuje cudów tylko żeby to działało i żebym na przykład mógł wykorzystać 2000GB transferu który oferują.

A nie być nabranym na tani chwyt marketingowy. Bo pewnie przy 200GB by mnie po prostu wyrzucili...

A co to 30 baz i skryptów to dużo? Odwiedzana jest tak naprawde JEDNA strona....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki jeden fajny skrypt (oczywiście z błędem) gdzie jedna wizyta na dobę wywołująca ten skrypt "zabija" mysql-a <_< - (jeśli nie ma limitów)... Więc liczba transferu/wizyt/czegokolwiek nie jest wykładnikiem - każdy przypadek trzeba rozpatrywać indywidualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie oczekuje cudów tylko żeby to działało i żebym na przykład mógł wykorzystać 2000GB transferu który oferują.

A nie być nabranym na tani chwyt marketingowy. Bo pewnie przy 200GB by mnie po prostu wyrzucili...

A co to 30 baz i skryptów to dużo? Odwiedzana jest tak naprawde JEDNA strona....

 

Na serwerze nie mam przema ale mam wszelkiej maści innee joomle, drupale, moodle....

 

wymieniles same zasobożrne skrypty i naprawde chcialbys wykorzytac 2000 GB na shared hostingu???

to jest niemożliwe.

 

Zainwestuj w optymalizację skryptów lub VPSa lub kimsufi.

 

jakie masz konto w nazwa.pl i za jaką kasę?

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shared to shared ;) Nie ma szans tam wykorzystac tyle transferu, bo na 100% wczesniej Cie zablokuja, zwlaszcza w nazwie. Masz limit CPU przeciez, a 30 skryptow jednak jakies obciazenie generuje... :) Co do kimsufi - zależy od szczęścia, jednym się udaje trafic na bezproblemowy sprzet, inni maja mniej szczescia <_< Ja bym raczej obstawial vps'a, no chyba, ze Ci tam ilosc transferu nie odpowiada to kimsufi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozumiem, że przez vps rozumiesz vps.net a co z tymi innymi chmurkami?

 

Musze powiedziec, ze jesteś mało kumaty ;) mówiąc o vps'ach mówiłem o vps'ach <_< usługi active-hosting.pl. hitme.net.pl, ionic.pl, statnet.pl etc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A może tak przed utworzeniem nowego tematu poczytać porządniej to forum, bo naprawdę jak zejdziemy tutaj (po raz n-ty) do dyskusji: "USA czy Europa czy Polska" to będzie niepotrzebne nabijanie postów... i tak już wałkowane było nie raz "pomocy, mam w nazwa.pl/home.pl/innegówno.pl i mam już dość, co do 30zł miesięcznie najlepiej 100GB transferu na 5 for by przemo.. acha i bez tych bezsensownych parametrów bezpieczeństwa"...to już było i tam ludzie tłumaczą dlaczego to, dlaczego tamto, a dlaczego nie.... heh

 

Osobiście o wiele przyjemniej zacząłbym dyskusję już na konkrety, że "przeczytałem to i tamto na tym forum i mam wnioski - VPS w gdzieśtam.com w USA czy dedyk w OVH i bla bla i tralala" i to jest potem już sensowniejsza dyskusja... a nie tłumaczenie co to VPS... i że jest root i managed.. i że to to tamto.. i że jak managed to taka kasa..i jak root to tak, ale trzeba admina.. i bla bla i tralala... heh... i co drugi wątek to samo...

 

Ludzie podają 4-5 firm, które są obecne w co drugim wątku, a w co trzecim spamują ofertą, a gościu nie zna ich niby - bo nic nie czyta w ogóle na tym forum.. taka mała pre-lektura by się przydała jednak...

 

heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK poczytałem... :)

Dziś zachwyciłem się logout.pl - vps dla webmastera....

 

Ale myślę jeszcze o alternatywach:

 

vps.net (skalowanie)

kimsufi (CAŁY dedyk ale różne opinie :) )

rackspacecloud.com (skalowanie)

ionic.pl

kylos.pl

 

Ofert jest rzeczywiście setki i naprawdę wiele przemawia za logoutem (serwery w Polsce, panel admina etc).... :D

Jednak wolę Was spytać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting
serwer active

 

Kimsufi? Czy te chmurowe hostingi? Jakie macie doświadczenia?

 

Gdzie Kimsufi?

Bo nie rozumiem.

Shared, serwery dedykowane, VPS.

Usługi uruchamiamy na naszym prywatnym sprzęcie umieszczonym w DC kylos.

Chętnie dam test VPS'a na 24 h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzie Kimsufi?

Bo nie rozumiem.

Przeczytaj cały wątek (ew. post poprzedzający ten cytowany przez Ciebie), to zrozumiesz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam około 100GB transferu rocznie a teraz zdarzają sie sytuacje że strony się zaczynają wczytywać po 30!!! sekundach.

Dlatego chce się przenieść... Stron i baz mam sporo ale przy tym ruchu żeby to się już zacinało?

Chodzi mi o parametr 40 jednoczesnych połączeń http...

Na serwerze nie mam przema ale mam wszelkiej maści innee joomle, drupale, moodle....

około 30baz danych, z 30stron...

Myśli o ovh, mediatemple, slicehost, vps.net, rackspace cloud.

Czy myślicie że jeśli serwer będzie w stanach to to będzie wolno chodzić?

 

 

Zobacz sobie Tutaj myślę że serwer pro by zalatwił sprawę. Wyniesie Cię 80 zł już z wgranym panelem Direct Admin.

 

Z poza tym to tak jak pisał sponsi - czytaj czytaj i jeszcze raz czytaj co piszą na forum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zobacz sobie Tutaj myślę że serwer pro by zalatwił sprawę. Wyniesie Cię 80 zł już z wgranym panelem Direct Admin.

 

Z poza tym to tak jak pisał sponsi - czytaj czytaj i jeszcze raz czytaj co piszą na forum :D

 

Ja nie wiem co na tym forum macie z tym active-hosting? Nie dość, że wygląda na to że pracownik tej firmy atakuje co drugi wątek swoją ofertą bez czytania co ktoś pisze to jeszcze co druga osoba go reklamuje zupełnie bez podania jakiegokolwiek sensownego argumentu i przedstawienia jakiejś atrakcyjnej oferty bo ja żadnej atrakcji w active-hosting nie widzę... Oczywiście nic nie mam do active-hosting ale wolałbym, żeby paczka jego wielbicieli podała jakieś argumenty poza fanatycznym suportem ze strony Pana Damiana, co pewnie jest bardzo fajne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×